Skocz do zawartości
Forum

Brak sensu życia i myśli samobójcze


werq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
jestem w kompletnej depresji, nie wiem co mam dalej robić. Straciłam sens życia. Nic mi się nie chce. Czuje się, jak kołek, który wszystkim przeszkadza. Dawno nie byłam w takim stanie. Mam myśli samobójcze. W sumie to byłoby dobre wyjście: zabić się. W końcu nie musiałabym się bać, nie przeszkadzałabym innym. Gdyby mnie nie było to może moja rodzina byłaby lepsza? Nie wiem,kompletnie nie wiem. Czuje się jakbym była najgorszą osobą z rodziny i chyba tak jest. nikt mnie nie lubi, wszyscy mają o mnie złe zdanie. Musze się zmienić, ale ja sobie już nie radze...
Czuje się taka samotna, nawet nie mam z kim porozmawiać...
Może Wy macie jakieś pomysły, aby mi znowu chciało się żyć? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!

Werq - samobójstwo to jedna z najgorszych rzeczy, jakie człowiek może popełnić. Założę się, że Twoja Rodzina bardzo Ciebie kocha i szanuje, nawet jeśli tego nie zauważasz.

Proponuję Tobie udać się do psychologa i znaleźć dobrych przyjaciół, z którym spędzisz miło czas. Z doświadczenia wiem, że człowiek w depresji izoluje się od innych - staje się aspołeczny. Ty możesz się temu przeciwstawić wychodząc do ludzi. Oczywiście spokojnie, krok po kroku, aż pewność będzie większa.

Każda nerwica ma gdzieś swoją przyczynę, warto więc nad tym pomyśleć i przeanalizować, co doprowadziło Cie do takiego stanu. I jeszcze bardzo ważna rzecz - proponuję znaleźć sobie hobby, jak czytanie książek, oglądanie filmów, rysowanie lub coś innego. Każdy ma jakieś dobre zainteresowania, które powinien rozwijać. Sam sport bardzo dobrze wpływa na samopoczucie - pomaga zająć myśli czymś innym. Rozumiem, że na początku być może nie będzie Ci się chciało, ale mimo wszystko wiem, że dasz radę. Każda depresja jest do zwyciężenia.

I nigdy nie czuj się bezużyteczna - wcale taka nie jesteś. Na pewno jesteś bardzo wartościową osobą, a gdy już się uporasz ze swoimi problemami to patrząc wstecz, będziesz się z nich śmiała (potwierdzone na faktach).

Życzę wytrwałości, pogody ducha i wiele wiele radości :)

Odnośnik do komentarza
Gość tigeras

Z depresji da sie wyjsc - jestem na to przykladem.
Mialem ciezkie problemy ze soba, jezdzilem autem jak wariat zeby o tym zapomniec albo po prostu rozwalic sie gdzies na drzewie :) Potem przyszlo opamietanie - zrobilem licencje wyscigowa i obecnie jezdze jak wariat w kasku i po torach.
A jak przyszlo opamietanie?
Wyrzucilem laptopa, tablet, komorke. Kupilem nokie z czarno bialym wyswietlaczem. Poszedlem spac o 22, mimo ze nie chcialo mi sie spac i bylem w ogromnym dolku. Usunalem konto na FB! Ten portal klamie, pokazujac wycinki z zycia innych, a osoba depresyjna mysli ze wszyscy orpocz niej maja takie idealne zycie.
Przestalem byc egocentrykiem, ktorymi staja sie ludzie z depresja. Wychodzilem na dwor zeby patrzec na innych i myslalem jakie moga miec problemy :) Ze oni nie sa nic lepsi niz ja, nic zdrowsi - tylko tak nie przezywaja siebie. Pomoglo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...