Skocz do zawartości
Forum

Suche plamy na ciele a alergia


Gość iwonaijulka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość iwonaijulka

moje dwuletnie dziecko ma na ciele suche plamki, co to może być, byłam z tym u lekarza i sam nie wiedział, przypisał mi jakieś maści, pomogły, ale plamki znów się pojawiły, czy to może być sucha skóra po zimie, lub alergia na jakieś detergenty

Odnośnik do komentarza
Gość karolonka krk

U mojego dwuletniego dziecka również pojawiały się suche, łuszczące się plamki na całej skórze. Myłam go w produktach przeznaczonych dla skóry atopowej, było troszkę lepiej, ale zmiany nie zniknęły. Po wykonaniu testów okazało się że Tomeczek jest uczulony na kakao i cytrusy. Alergolog poleciła nam wykluczyć alergeny z diety i zacząć podawać latopic. Jesteśmy już 5 miesięcy po kuracji probiotykiem i powoli włączam mu do diety kakao, na razie nic się nie dzieje, skóra nadaj jest gładka.

Odnośnik do komentarza

też mi się wydaje, że takie suche plamy na ciele, to alergia skórna. oczywiście najlepiej skonsultować to z jakimś dobrym dermatologiem, ale ja tak bym obstawiała. możesz spróbować emulcji atoperal, ja ją używałam u dziecka, bo mała na plecach takie plamki. słabo spała w nocy, ale jak smarowałam to był spokój.

Odnośnik do komentarza

Suche plamy mam już z sobą, skończyły się kłopoty z suchą skórą. Wszystko za sprawą elodermu, który o nią zadbał i opakowania leku na alergię. Wydawało mi się, że nogi można balsamować dosłownie każdym balsamem, a to ogromny błąd.

Odnośnik do komentarza
Gość Tessa  3

Agraf, mi też się wydaje, że dla małych alergików trzeba szukać produktów aptecznych. Moje dziecko ma alergię sezonową a mimo to zawsze się przygotowujemy na potencjalne objawy skórne. Leki odczulające to podstawa plus wspomniany eloderm do podrażnionej skóry.

Odnośnik do komentarza

Nie zawsze plamy na skórze świadczą o alergii, czy AZS, ale kiedy się pojawiają, to warto odwiedzić z dzieckiem lekarza. mój synek ma delikatną skórę i choć nie ma alergii, to dość często zdarzają mu się różne przesuszenia i wtedy ukojenie przynosi mu kąpiel w kosmetykach atoperal, a po kąpieli stosowanie emulsji.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...