Skocz do zawartości
Forum

Zaparcia w ciąży


Gość malinowska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość malinowska

Może coś mi doradzicie, bo ja szczerze mówiąc jestem trochę skołowana. Planuję dziecko, w zasadzie to już nie planuję, a intensywanie działamy w tym kierunku :) A że od dobrych paru lat mam ciągle problemy z wypróżnianiem się, to pewnie jak będę w ciąży, to się jeszcze nasili. Dodam tylko, że jem zdrowo, sporo się ruszam, a mimo to jelita są leniwe jak cholera. Jak sobie radzicie/radziłyście z zaparciami będąc w ciąży? Możecie cokolwiek bezpiecznego polecić? Czy nie ma takich specyfików? :) Piękne dzięki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Witam!
W sytuacji utrzymujących się od wielu lat zaparć powinna Pani przed zajściem w ciążę udać się do specjalisty gastrologa, który pokieruje diagnostyką przyczyny dolegliwości. W przypadku występowania zaparć w ciąży powinno się stosować odpowiednią dietę oraz wdrażać aktywność fizyczną. W przypadku nasilenia dolegliwości należy udać się do lekarza prowadzącego ciążę, który zaleci odpowiednie leczenie.

Odnośnik do komentarza

Zacznij zażywać provag, który reguluję pracę jelit zmniejszając zaparcia, jest całkowicie bezpieczny – to probiotyk. Będzie również chronił Cię przed infekcjami pęcherza moczowego i pochwy. Dodatkowo pij na czczo siemię lniane. Mi taki zestaw w ciąży pomagał.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...