Skocz do zawartości
Forum

Posiłki w pracy


Gość Jasmi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, co nosicie do jedzienia do pracy? Ja mam problem bo mam dość kanapek i co bym wzięła innego tylko co? W pracy mam niby mikrofalę wiec coś na ciepło mogłabym odgrząc tylko co?>???? kompletny brak pomysłu.

Odnośnik do komentarza

Przeważnie spędzamy w pracy większość część dnia, więc warto zadbać, żeby przynoszone jedzenie było wartościowe. Na drugie śniadanie najlepiej zabrać ze sobą produkt mleczny, typu jogurt lub kefir. Oczywiście wersje naturalne. A do tego owoce sezonowe, czyli teraz np. maliny, jagody, brzoskwinie lub nektarynki. Po południu w środku pracy idealnie byłoby zjeść obiad - czyli główny energetycznie posiłek. Jedzenie obiadu w pracy powoduje, że czujemy się lepiej, efektywniej pracujemy i zyskujemy zjedzenie normalnej kolacji w domu - zamiast dużego obiadu wieczorem. Jeżeli nie mamy takiej możliwości to dobrym rozwiązaniem jest zabieranie sałatek, w których jest mnóstwo świeżych warzyw + dodatek białkowy (kurczak/ feta/ mozzarella/ ryba/ szynka/ jajka) + niewielka ilość sosu na bazie oliwy z oliwek lub jogurtu naturalnego. Można dorzucić garść makaronu lub grzanek. Sałatki świetnie smakują z dodatkiem uprażonych nasion słonecznika lub płatków migdałowych. Trzeba pamiętać o regularności posiłków w ciągu całego dnia, w tym pracy, czyli jedzenia co 3 godziny.

Odnośnik do komentarza

Witam
Od dłuższego czasu się zastanawiam się jak rozwiązać problem jedzenia w pracy. Wiadomo, że w ciągu dnia powinno się jeść mniej więcej 5 posiłków w równych odstępach. Śniadanie jem jak przyjdę do pracy, ok. 9. Potem, ok. 12 jem warzywa, owoce, jakiś jogurt, coś lekkiego. No i potem mam problem. Z pracy wychodzę o 17, więc wypadałoby o 15 zjeść coś jeszcze - najlepiej obiad, bo jest to pora obiadowa. Mamy w pracy catering, jednak nie za bardzo jestem przekonana do takiego żywienia się. Bardzo lubię obiady gotować w domu i zjadać je z rodziną w domu, ale to następuje dopiero wieczorem - zanim wrócę i przygotuję obiad, jest już po 19, nie raz później. Nie uśmiecha mi się gotować obiad i potem odgrzewany jeść w pracy. Czy to bardzo źle, jak taki obiad zje się o tej 19? Jak inaczej można to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza

carrie25
Witam
Od dłuższego czasu się zastanawiam się jak rozwiązać problem jedzenia w pracy. Wiadomo, że w ciągu dnia powinno się jeść mniej więcej 5 posiłków w równych odstępach. Śniadanie jem jak przyjdę do pracy, ok. 9. Potem, ok. 12 jem warzywa, owoce, jakiś jogurt, coś lekkiego. No i potem mam problem. Z pracy wychodzę o 17, więc wypadałoby o 15 zjeść coś jeszcze - najlepiej obiad, bo jest to pora obiadowa. Mamy w pracy catering, jednak nie za bardzo jestem przekonana do takiego żywienia się. Bardzo lubię obiady gotować w domu i zjadać je z rodziną w domu, ale to następuje dopiero wieczorem - zanim wrócę i przygotuję obiad, jest już po 19, nie raz później. Nie uśmiecha mi się gotować obiad i potem odgrzewany jeść w pracy. Czy to bardzo źle, jak taki obiad zje się o tej 19? Jak inaczej można to rozwiązać?

a masz mikrofalę w pracy? Tak by wziąć coś z domu i odgrzać w pracy?

Odnośnik do komentarza
Gość Magduśka

U mnie sprawa wygląda tak, że zdecydowałam się już kilka miesięcy temu na catering dietetyczny z Fit Diet, początkowo chciałam spróbować...wzięłam sobie na tydzień. Jeju...jaka zmiana, ile czasu się zaoszczędza! Poza tym ja wielka fanka ekologii, plus dałam za torby ekologiczne no i pojemniki takowe. Teraz torbe termiczną zostałam na klamce wieczorem i rano mam z jedzonkiem nową. A samo jedzenie jest super! Sa i posiłki do odgrzania, ale i do zjedzenia na zimno! Bardzo ich sobie chwalę. Dziś np na obiad miałam filet z indyka w sosie majerankowym z kuskusem ogórkiem i rzodkiewką. Fajnie jest u nich tez to, że w razie wątpliwości można mailowo albo telef. pogadać z dietetykiem, w ramach diety! Jak dla mnie to idealna opcja na obiady w pracy:)

Odnośnik do komentarza

Ja stawiam na sałatki w pracy. Ostatnio znalazłam świetny pojemnik gdzie mieści się sałatka, pieczywko i jeszcze na wieczku jest miejsce na sztućce. Wystarczy, że taką sałatkę przygotuję sobie wcześniej.
A co do odgrzewanego jedzenia to czasem zdarzy mi się przynieść sobie jakiś ryż czy coś z makaronem do odgrzania. Jednak nie wszystko smakuje tak dobrze jak pierwszego dnia więc nadal wolę sałatki ;)

Odnośnik do komentarza

Od pojemniczków na żywność, słoika i termosu 0,5l. Myślę, że to podstawa by móc w ogóle rozmawiać o jedzeniu w pracy czy w szkole. Pewnie przyda się mała plastikowa miseczka, widelczyk i łyżka. W taki właśnie sposób skomponowaliśmy swoja zastawę do torebki :)

Powiem Wam jedno doświadczenie nauczyło mnie, że nie ma potrawy, której nie można zabrać ze sobą do torby. Kiedyś myślałam, że jedyną rzeczą, która może znaleźć się w mojej torebce jest kanapka i baton :) Dziś wiem, że się myliłam.

Odnośnik do komentarza
Gość Ameliak

Jeśli chodzi o jedzenie na dowóz to my w pracy zamawiamy od jakiegoś czasu w Baozi House. Wiadomo, kuchnia musi być zróżnicowana, więc często zmieniamy "kuchnie", ale zawsze wracamy do Baozi, bo serwują tam świetne pierożki, inne niż nasze polskie :). Ja polecam spróbować na początek tradycyjne baozi. Jeśli ktoś lubi pikantne to krwawe baozi powinno go zaspokoić :).

Odnośnik do komentarza

Oj dziewczyny, ja też mam problem, że kanapki już mi się totalnie znudziły, a też często mam ochotę w pracy na coś ciepłego;) Ostatnio zaczęłam częściej przygotowywać sobie obiadki do pracy. Albo kupuje wegetariańskie posiłki i podgrzewam je na socialu w mikrofali, albo robię sobie jakiś ryż w warzywami czy makaron. Mam takie pudełko akurat do podgrzewania wiec teraz bez obiadku się nie ruszam do robo;)

Odnośnik do komentarza

Niestety nie mam w pracy mikrofali, a kanapek też nie lubię, więc robię obie pożywne sałatki do pojemnika. Ostatnio miałam sałatkę makaronową z tuńczykiem, papryką, kukurydzą, do tego na zaostrzenie smaku ogórki korniszony Krakus, szczypiorek i majonez. Jak ktoś dba o linię, można zamiast makaronu użyć brązowego ryżu.

Odnośnik do komentarza

U mnie królują sałatki - zawsze robię trochę więcej żeby starczyło na dwa dni, dzięki czemu zaoszczędzam sporo czasu. Do tego jakiś chlebek i jestem najedzona ;) Najczęściej robię taką prostą z kurczakiem: mix sałat, podsmażony kurczak, mozarella, kukurydza, a czasami dla podkręcenia smaku kroję drobno korniszony z chili - najlepsze są te od Krakusa, świetnie uzupełniają całość.

Odnośnik do komentarza

Posiłki w pracy pamiętajcie jedzcie ale nie przy biurku. Pewnie nie słyszeliście tego ale jedzenie przy komputerze może zabic :) a dlaczego? Bo na klawiaturze, myszcie jest 4 razy więcej bakterii niz na sedesie :) biurek mało kto czysci i to jest wylegarnia bakterii, przeczytaj sobie tutaj: Nie jedz przy komputerze to może Cię zabić.
Tak samo jak trzeba myc ręce jak sie wroci do domu.

Odnośnik do komentarza

Ja dlatego właśnie korzystam z cateringu dietetycznego i mam posiłki na cały dzień, żeby nie podjadać i też dbać o swoją figurę. W Warszawie przetestowałam kilka firm i jednak najbardziej do gustu przypadły mi posiłki od SportFoodBox i tutaj https://panel.sportfoodbox.pl/menu/1/1 możecie sobie sprawdzić na przykład ich menu na poszczególne dni. Jest smacznie i co ważne codziennie coś innego (więc się nie nudzi). 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...