Skocz do zawartości
Forum

Domowe sposoby walki z alergią


Gość somiador

Rekomendowane odpowiedzi

Gość somiador

Jakie znacie i czy w ogóle polecacie domowe sposoby zwalczania/zmniejszania skutków alergii?
Myślę, że warto o taki wątek, bo nie każdy ma czas lub odwagę (w przypadku alergii dot. miejsca intymne) by udać się do lekarza i zwykle najpierw szukamy innych rozwiązań.

Ja często w okresie przejścia wiosny w lato mam alergie pokarmowe i rozpatruję własnie opcję tzw. "głodówki", która polega na pięciodniowym (raz na jakiś czas) spożywaniu wyłącznie świeżo wyciskanych soków z owoców (cytrusów). Ma to rzekomo oczyścić organizm i zmniejszyć ryzyko nawrotu alergii, aczkolwiek obawiam się skutków ubocznych. Czy macie może jakieś doświadczenia z tym związane?

Odnośnik do komentarza

Domowe leczenie alergii skórnej ogranicza się do odstawienia podejrzanych alergenów, pokarmowych bądź kontaktowych, odpowiedzialnych za zmiany skórne. Można też na " własną rękę " kupić w aptece leki antyhistaminowe, polecone przez farmaceutę. Jeżeli te metody nie pomogą, radzę jednak udać się do lekarza alergologa, który zaproponuje bardziej specjalistyczne leczenie. Myślę, że głodówka przy pomocy cytrusów może podziałać na alergika wprost przeciwnie od zamierzonego celu. Należy pamiętać, że owoce cytrusowe należą do pokarmów silnie uczulających, wywołujących głównie wysypki alergiczne u osób nadwrażliwych.

Odnośnik do komentarza
Gość księżyc

Czy dywan może powodować że ciągle kaszle jest to duszący kaszel i swędzi mnie skóra całe ciało ?
Jak leczyć taką alergię na kurz i roztocza ? Niestety pomimo że dywan już wyniosłam i nie ma go to nadal kaszle.

Odnośnik do komentarza
Gość telefonowa

Samo wapno pomoże niewiele na alergię, chociaż często się je poleca na forach. Być może masz alergię na roztocza, a to jest bardzo trudny przeciwnik, gdyż na ten alergen jesteśmy narażeni przez cały rok. Sporo rad jak walczyć z roztoczem znajdziesz na http: //www. odetchnijspokojnie.pl/jak-zyc-z-alergia. Samo usunięcie dywanu nie wystarcza, trzeba pozbyć się tapicerowanych mebli, wszelkich "łapaczy kurzu" i często sprzątać, najlepiej na mokro. Jednak najważniejsze, by iść do lekarza, potwierdzić alergię i rozpocząć leczenie, bo przy alergii na roztocza jest ono konieczne przez cały rok.

Odnośnik do komentarza
Gość Alergik5000

Zgadzam się, wapno jest fajne np, jak powstają jakieś wypryski na skorze, Jesli chodzi o katar czy łzy, to raczej leki. i to reguralne przyjmowanie. a z tym jest problem :). wy też taki macie? Bo ja często zapominam o dawce witamin... chyba mam za duzo na głowie ;//. A właśnie! może podrzucicie mi swoje sposoby na pamiętanie o codzinnej porcji leków???

Odnośnik do komentarza

Jeśli cierpicie na alergie, to warto chronić drogi oddechowe. Przyda się maska antyalergiczna, która ochroni drogi oddechowe, bo żaden pyłek czy spaliny nie dostaną się do nich. Tutaj są takie dostępne https://dragonmask.pl/maski-dla-alergikow . Ich maski posiadają filtr węglowy, który jest całkowicie bezpieczny dla alergików. Można z nich korzystać na co dzień i podczas uprawiania sportu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...