Skocz do zawartości
Forum

Intensywne wypadanie włosów u kobiety


Gość Anita801

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dżoana fav

~Renata Majers
Są na to sposoby i mnie podpowiedział rozwiązanie właśnie lekarz. Kupowałam szampon i kapsułki z serii Anticaduta. Można je dostać w wybranych aptekach.

kapsułki do smarowania, do połykania? Zainteresowałas mnie... Mam bardzo stresujący okres w życiu ostatnio i niestety odbija się to na moich włosach.

Odnośnik do komentarza
Gość Miranna

Moja córka miała podobny problem. Jakoś dokładnie rok temu przed maturą bardzo się stresowała, mało jadła, co przełożyło się na stan jej skóry i włosów. Byłyśmy u dermatologa i trychologa, testowałysmy wiele róznych maści i kapsułek ale dopiero kiedy córka przestała sie stresować to problem zelżał... Także tak naprawdę to często stres powoduje te najgorsze objawy, a im bardziej się stresujemy tym większe są objawy i koło się zamyka...

Odnośnik do komentarza
Gość victori

ja jak najbrdziej polecam kuracje z Seboradiunu przeciwko wypadaniu włosom, używałam ampułek oraz szamponu i mega mi pomógł, już po 3 tygodniach widziałam duzą roznice. Wlosy zdecydowanie mniej wypadaja, sa mocniejsze, polecam przetestowac ;)

Odnośnik do komentarza
Gość sylwiapiell

z takim wypadaniem włosów bez zadnej przyczyny trudno sobie poradzic tak naprawde... według mnie bez sensu tracić pieniadze na tanie specyfiki, ktore nawet po pol roku nie dzialaja i najlepiej siegnac po cos sprawdzonego, skutecznego i bardzo czesto tez drozszego... no ale coz, wlosy to nasza wizytowka

Odnośnik do komentarza
Gość AgelaSor

chyba kazda z nas musiała sie kiedyś zmierzyć z tym problemem... ja po operacji zaczełam miec straszne problemy z osłabionymi włosami i nie poradziłabym sobie z tym gdyby nie pomoc mojej mamy, która kupiła mi senso duo to bym sobie pewnie z tym nie poradziła, polecam ten olejek, jest naprawdę skuteczny

Odnośnik do komentarza

jeszcze rok temu to całe garście włosów wyciągałam podczas kąpieli! DZiewczyny to była istna tragedia!
Chodziłam po różnych specjalistach i sprawdzałam czy przypadkiem nie załapałam jakieś choroby, ale byłam zdrów jak ryba! No to niby dlaczego straciłam tyle włosów?://

No i szukałam rozwiązań w naturalnych kosmetykach, tabletkach, wcierkach - pomogły mi vitapil, wcierki ze skrzypu, czarnej kawy i pokrzywy, do tego odżywki po każdym umyciu głowy i częste wizyty u fryzjera!!!

Odnośnik do komentarza
Gość claudia23123

Za problemy z włosami może odpowiadać wiele rzeczy: hormony, zła dieta, czasem jakaś infekcja lub choroba skóry głowy. Najlepiej najpierw udać się do lekarza i wykluczyć jakieś poważniejsze przyczyny. A jeśli to chwilowe osłabienie włosów np. z powodu złej pielęgnacji to wystarczy używać dobrych i sprawdzonych kosmetyków. Czasem trzeba sie liczyć z większym wydatkiem, ale wiadomo - uroda nie ma ceny^^

Odnośnik do komentarza

Aż tak źle u mnie nie było, ale z powodu anemii straciłam sporo włosów. W aptece pani poleciła mi serię Revalid: szampon, odżywkę i tonik w ampułkach. Za komplet zapłaciłam prawie 100 zł (opłaca się kupić w Melissie), ale warto było wydać te pieniądze. Po miesiącu zauważyłam sporą różnicę, no ale jednocześnie leczyłam też anemię...

Odnośnik do komentarza
Gość KatarzynaPe

przyczyn moze byc sporo- czasem jest to kiepsko zblinansowana dieta, czasem sklonnosc do cienkich wypadajacych wlosow albo zwykle przesilenie jesienne/wiosenne. nie wiem jaki jest twoj budzet, ktory mozesz przeznaczyc na kuracje włosową, ale moge ci polecic mezoterapię igłową. tak jak na poczatku podchodzilam do tego zabiegu z duzym dystansem- tak teraz mysle, ze nie moglam trafic lepiej. robioną mialam w Hair Medice w Warszawie. pierwszy raz tam robilam jakis zabieg, ale jestem zadowolona- z obslugi oraz z efektu ;)

Odnośnik do komentarza

Mi bardzo wypadały włosy po odchudzaniu, niby starałam się jeść zdrowo, ale jednak czegoś w diecie musiało brakować. Zaczęłam brać biokap anticaduta, kapsułki przeciw wypadaniu włosów. Do tego szampon z tej serii i efekty zauważyłam już po miesiącu.

Odnośnik do komentarza

No właśnie u mnie tak lekko nie było. Przetestowałam masę róznych środkow na wypadanie włosów. Jakieś szampony, kapsułki Kupiłam sobie szczotkę z włosia dzika a i tak nic sie nie zmieniło. A że mam jasne podłogi w domu a włosy ciemne to widzialam dokładnie ile kudłów mi leci z głowy i to nie było fajne. Byłam u dermatologa na fundusz i ten za bardzo również niczego mi nie polecił. Potem jedna z koleżanek doradziła mi abym wybrała się to trychologa. Poczytałam sobie opinie w sieci o lekarzach i postanowiłam się zapisac. I powiem Wam,że dopiero wtedy zobaczyłam,ze ktoś naprawdę się mną zajął. Dostałam zlecony komplet badań, aktualnie jestem w trakcie kuracji, na efekty pewnie będe musiała poczekać jednak jestem dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza

Może coś w tym być, że niedoczynność tarczycy ma jakiś związek z wypadaniem włosów, bo ja choruję właśnie na tarczycę i też miałam sytuacje, w których "liniałam" :) Fakt faktem, że nie były to takie ilości, by nazwać to łysieniem, ale jednak podczas czesania dosyć sporo włosów zostawało na szczotce. Początkowo nie wiązałam tego z tarczycą, ba - nawet nie wiedziałam, że coś jest z nią nie tak. W końcu trafiłam do endokrynologa i po wykonaniu badań okazało się, że jednak niedoczynność... Do tego włosy były suche i łamliwe. Nie jestem pewna, czy problemy z nimi wynikały stricte z tarczycy czy dodatkowo miałam w organizmie zbyt mało witamin. W każdym razie musiałam coś z tym zrobić, bo po pierwsze było to irytujące, a po drugie niepokojące. Co zrobiłam? Po pierwsze zaczęłam leczyć tarczycę, a dodatkowo rozejrzałam się za dobrymi suplementami diety, które mogłyby jakoś wspomóc dochodzenie moich włosów do normy. Nie chciałam się faszerować żadną chemią, więc postawiłam na naturalne składniki i uważam, że tylko dzięki temu nastąpiła u mnie pod tym względem taka przemiana. Oczywiście łączyłam to także ze zbilansowaną dietą, bo wiadomo że przy nieprawidłowym odżywianiu niewiele by się poprawiło.

Odnośnik do komentarza

Tak. Jest to lekarz dermatolog, który specjalizuje się w problemach z wypadaniem włosów łysieniem, skórą głowy, chorobami i tym podobnymi sprawami. Pamiętaj jednak aby zapisać się do kliniki , w której pracują lekarze kosmetolodzy i dermatolodzy bo niestety ale jest wielu samozwańcych trychologów, którzy niekoniecznie maja wykształcenie a jedynie jakiś kurs. Sama miałam biopsję skóry głowy i trichogram. Ale to sama sie nie zapisuj. Lekarz powinien Ci powiedzieć czo jest lepsze . Jakie badania zrobić.

Odnośnik do komentarza

Jak zaczeły mi wypadać włosy to od razu przestraszyłam się łysienia ;/ Za dużo mi ich zostawało na szczotce. Dlatego udałam się od razu do apteki w poszukiwaniu złotego środka. I znalazłam Biokap anticaduta. Mam szampon i ampułki. Wiem że są też tabletki i jakiś lioton. Po 4 miesiącach mogę śmiało powiedzieć,że łysienie mi nie grozi a włosy mam zdrowe , mocne i lśniące. I co najważniejsze na swoim miejscu :D

Odnośnik do komentarza

kiedy miałam problemy z wypadaniem włosów po ciązy łapałam się każdego rozwiązania, wypróbowałam chyba wszystko :/ seboradin, biotebal, radical... i nic
mąż zamówił mi na allegro ampułki z dobrą recenzją koxidil i zaczęłam stosować, muszę przyznać, że do czasu aż synek skonczył rok moje włosy wyglądały nawet lepiej niz przed ciążą ! mocne, grube i błyszczące włosy!

Odnośnik do komentarza
Gość jarzebinkowa

Po roku to już naturalnie się poprawia stan włosów. ;)
U mnie problem pojawił się grubo po ciąży, więc na nią nie mogłam zwalić. Nie wiem czy winna była dieta, ale również u mnie sprawdził się biokap, miałam kapsułki anticaduta i szampon.

Odnośnik do komentarza

U mnie kwestia wypadania włosów to już wspomnienie. Uzywałam szamponu z wspominanej już tutaj serii anticaduta od Biokap, a teraz zmieniłam szampon na ich rewitalizująco naprawczy. Teraz z tej samej serii bellezza chce jeszcze kupić sobie maskę, bo podobnież jest równie skuteczna co szampon, a moje włosy zmieniają się z dnia na dzień.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...