Skocz do zawartości
Forum

Intensywne wypadanie włosów u kobiety


Gość Anita801

Rekomendowane odpowiedzi

~blis
Ja tak miałam przy awitaminozie... pomogły mi dopiero naturalne suplementy bo zadzialały kompleksowo. Musiałam trochę poczekać na zadowalający mnie efekt ale juz nie świecę gołymi plackami na głowie

Pierwsze efekty działania suplementów są widoczne dopiero po trzech miesiącach ich regularnego stosowania, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Odnośnik do komentarza

Gabii
Też mam problem z wypadaniem włosów, zauważyłam wzmożone wypadanie po zabiegach chemicznych, stosuję maski ale pomagaja tylko doraźnie, może wspomóc się jakimiś naparami?

Niestety chemioterapia działa destrukcyjnie na włosy. Uporczywe wypadanie włosów to niestety nieodłączny jej element. Tak naprawdę dopiero po zaprzestaniu terapii włosy będą stopniowo powracać do formy. Na chwilę obecną możesz dalej stosować maski i ewentualnie rozważyć zakup wcierek do włosów w ampułkach, które pobudzą mikrokrążenie skóry głowy i będą stymulowały wzrost włosów.

Odnośnik do komentarza

Gabii
Też mam problem z wypadaniem włosów, zauważyłam wzmożone wypadanie po zabiegach chemicznych, stosuję maski ale pomagaja tylko doraźnie, może wspomóc się jakimiś naparami?

A nie lepiej wspomóc się od wewnątrz witaminami = jakimś dobrze skomponowanym preparatem?

Odnośnik do komentarza

Moja mama miała coś takiego, ze wszystkie badania ok, itd, ale włosy leciały. To było jakoś rok temu. Kupiła sobie w aptece Vitapil i wypadanie ustało z czasem. Teraz mi zaczeły wychodzić włosy i też szukam czegoś pomocnego, wiec tez się chyba skusze na Vitapil. Zawiera on dużą ilośc wyciągu z bambusa, który ma poprawiać wzrost i "trwałóść" włosa. Przetestuję i dam znać jak działa.

Odnośnik do komentarza

~susues
Gabii
Też mam problem z wypadaniem włosów, zauważyłam wzmożone wypadanie po zabiegach chemicznych, stosuję maski ale pomagaja tylko doraźnie, może wspomóc się jakimiś naparami?

A nie lepiej wspomóc się od wewnątrz witaminami = jakimś dobrze skomponowanym preparatem?

Przyczyn odpowiedzialnych za wypadanie włosów jest naprawdę wiele, dlatego to ważne, aby na początku zdiagnozować przyczynę tego problemu. Jeżeli za uporczywe wypadanie włosów odpowiada niedobór składników odżywczych to suplementy są jak najbardziej wskazane. Jeżeli jednak jest to spowodowane silnym stresem, chorobą lub niekorzystnymi zabiegami (trwała ondulacja, dekoloryzacja) to niestety suplement niewiele tu zdziała.

Odnośnik do komentarza

mary_joe
Moja mama miała coś takiego, ze wszystkie badania ok, itd, ale włosy leciały. To było jakoś rok temu. Kupiła sobie w aptece Vitapil i wypadanie ustało z czasem. Teraz mi zaczeły wychodzić włosy i też szukam czegoś pomocnego, wiec tez się chyba skusze na Vitapil. Zawiera on dużą ilośc wyciągu z bambusa, który ma poprawiać wzrost i "trwałóść" włosa. Przetestuję i dam znać jak działa.

To prawda , większość osób myśli że najlepiej brać tabletki ze skrzypem a to bambus jest najlepszy, ma pięc razy więcej krzemu niż skrzyp!

Odnośnik do komentarza

kosmetolog Joanna Hirszler
Ekstrakt z bambusa rzeczywiście zawiera sporo krzemu. Pamiętajcie jednak, że tabletki nie zawsze się sprawdzają, bo przyczyną wypadania włosów nie zawsze jest niedobór składników odżywiających włosy.

U mnie przyczyny "psychiczne "odpadają, bo nie mam żadnych stresów itp, badania mam w porządku , stosuje dobrej jakości maski i szampony, włosy są farbowane farbami wysokiej jakości i w sumie są w dobrej kondycji... ale ja pisałam dalej wypadają. Zapytam się się dziś w aptece o ten vitapil. Jeżeli to nie pomoże to po prostu może taka moja natura?

Odnośnik do komentarza

Gabii
Aż tyle mi nie wypada, robiłam te badania o których Pani pisze i wszystko wyszło w porządku, raz na dwa -trzy miesiące farbuję włosy farbami ton w ton u fryzjerki - czyli tez nie jest to agresywne farbowanie

Jeśli każdego dnia wypada ci mniej niż 150 włosów to wszystko powinno być w porządku. Każdego dnia może wypaść do 150 włosów. A jaka jest długość twojej fryzury?

Odnośnik do komentarza
Gość czekoladowa xd

Hej, otóż moim problemem są włosy:(
Mam 23 lata i wypadające wlosy, morfologia w porządku wiec nie wiem co jeszcze moze byc przyczyna :( druga sprawa ze moze wlosy wygladaja na gęste TYLKO w 1. dzien po umyciu, potem z czasem "tłuszczenia sie włosów" są ciezkie do ułożenia. Czesze je w warkocz zebrany po jednej stronie a i tak są takie cienkie ze czasami "odkrywają" trochę skórę głowy :'( nie bardzo ale jednak takimi pasemkami...farbuje na czekoladowy brąz Castingiem a ta farba nie jest drastyczna dla włosów xD wiec nie wiem... Poradzicie cos? XD

Odnośnik do komentarza

~czekoladowa xd
Hej, otóż moim problemem są włosy:(
Mam 23 lata i wypadające wlosy, morfologia w porządku wiec nie wiem co jeszcze moze byc przyczyna :( druga sprawa ze moze wlosy wygladaja na gęste TYLKO w 1. dzien po umyciu, potem z czasem "tłuszczenia sie włosów" są ciezkie do ułożenia. Czesze je w warkocz zebrany po jednej stronie a i tak są takie cienkie ze czasami "odkrywają" trochę skórę głowy :'( nie bardzo ale jednak takimi pasemkami...farbuje na czekoladowy brąz Castingiem a ta farba nie jest drastyczna dla włosów xD wiec nie wiem... Poradzicie cos? XD

Niestety farbowanie bardzo szkodzi włosom i niszczy ich strukturę. Z czasem stają się one pozbawione blasku, szorstkie i suche. Co więcej, zwiększa się ich podatność na uszkodzenia. Możesz jednak pogłębić kolor włosów w taki sposób, aby nie szkodzić włosom, a wręcz na odwrót - poprawić ich kondycję. Możesz to zrobić za pomocą środków farbujących zawierających w składzie hennę.

Odnośnik do komentarza

Mi bardzo wypadały włosy aż bałam się, że zostanę kompletnie bez włosów. Niestety żadne preparaty mi nie pomagały i byłam już lekko załamana. Trafiłam na kosmetyk Focus na zagęszczanie włosów i uporałam się trochę z moim problemem. Bardzo szybko się go aplikuje a w dodatku jest bardzo trwały i włosy wyglądają naturalnie.

Odnośnik do komentarza

Wszelkie niedobory związane z drastycznymi dietami, niedożywieniem, niezdrowymi nawykami (palenie tytoniu i picie alkoholu) niekorzystnie wpływają na naszą czuprynę. Ciężko jednak jednoznacznie określić którego z całego szeregu witamin i mikroelementów nam brakuje, dlatego nasza dieta powinna być zawsze bogata i urozmaicona.

W takim przypadku pomocne są suplementy diety. Dobre rezultaty daje łykanie witaminy H – biotyny, cynku, witamin z grupy B a także nienasyconych kwasów tłuszczowych, wyciągów ze skrzypu lub pokrzywy. Nie liczmy jednak od razu na cud, efekty widać dopiero po 5 – 6 miesiącach, co związane jest z całym cyklem wzrostu włosa. Warto również zacząć stosować naturalne sposoby na wypadanie włosów – płukanka z soku z czarnej rzodkwi, tonik z bylicy czy nacieranie olejkiem rycynowym lub naftą kosmetyczną.

Odnośnik do komentarza
Gość krystyna70

ja stosowałam przez kilka dobrych miesięcy różne suplementy diety i teraz widzę różnicę. wypadające włosy to wypadkowa różnych czynników, np. stresu, chorób tarczycy, częstego farbowania włosów w młodości. czupryna strasznie mi się przerzedziła. codziennie ze szczotki wyjmowałam mnóstwo kosmyków. zaczęłam brać leki na tarczycę, oeparol w formie suplementu i jest trochę lepiej

Odnośnik do komentarza
Gość anusia8989

moja mam używa wcierki do włosów i bardzo sobie chwali. Mowa o Kosswell Koxidil, zamawiam jej ze strony internetowej.
Włosy ma gęste i zdrowe, ale stosuje co drugie dzień, nie ma że się nie che

Odnośnik do komentarza

a pewno dobrze jest stosować suplementy diety, które zawierają w swoim składzie witaminę B6, biotynę, magnez , cynk, palmę sabałową. Mi akurat włosy zaczęły wypadać przez niedoczynność tarczycy, choć teraz podczas terapii trochę się to uspokoiło. Aby nie męczyć włosów nie ściskam ich mocno gumką, na noc zawsze wiąże włosy, ale frotką, a także stosuje szampony i odżywki na wypadające włosy, a swoje susze letnim nadmuchem.

Odnośnik do komentarza

Miałam ten problem po ciąży, ale u mnie świetnie sprawdziły się ampułki Vichy Dercos Aminexil Pro, kupiłam w aptece trzymiesięczną kurację, ale już po miesiącu widziałam pierwsze efekty, stosuję dalej i mam nadzieję, że uda mi się ograniczyć wypadanie włosów do minimum.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...