Skocz do zawartości
Forum

Nauka języków


Gość Entliczek Pętliczek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Entliczek Pętliczek

Hejka,
Moją pasją są języki. Uwielbiam się ich uczyć. Najbardziej lubię irlandzki, w ogóel jakos pasjonuję isę ich kulturą. Oprócz niego bardzo lubię rosyjski bo uważam ze ten jeżyk jest bardzo melodyjny i uwielbiam go słuchać. Jest taki miękki i ma w sobie nutkę nostalgii. A wy jakimi językami mówicie? Lubicie się uczyć języków?

Odnośnik do komentarza

Witaj, ja rowniez uwielbiam jezyki obce. Co prawda u mnie tradycyjnie niemiecki oraz angielski ale tak dlugo sie ich ucze,ze mialam ochote na cos nowego wiec zaczelam w koncu szwedzki od tamtego roku:) Języki, swietna sprawa zawsze sie odnajdziesz za granica.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Witam! Mam pytanie do osób, które uczą się języków obcych i lubią to robić. Jaki macie sposób by nauczyć się płynnie mówić w danym języku? Uczę się japońskiego i mam problem z mówieniem (tak jak kiedyś z angielskim). Gramatykę rozumiem, słówka znam. Ale jak zaczynam się odzywać to lipa. Poznałam kilka trudniejszych form gramatycznych, do których w różny sposób muszę odmieniać czasowniki. Kiedy robię ćwiczenia - luz. Kiedy mówię - długo myślę, mieszają mi się formy i wgl. Dodam, że jestem wzrokowcem. Zawsze wolałam uczyć się pisząc, rysując, robić zadania, aniżeli wypowiadać się.
Jak sobie radzicie z tego typu problemem?

Odnośnik do komentarza

austeria
albo wyobrażaj sobie jakąś sytuację i to, co byś wtedy powiedziała.

Ja sobie raz wyobraziłam taką sytuacje, że budzę się w szpitalu i obok mnie jest tylko dziewczyna, która rozmawia po angielsku, i tak sobie z nią rozmawiałam :D

A ogólnie to ja bardzo dobra jestem z angielskiego. Często gram w jakieś gry, a wszystkie są prawie angielskie, więc trzeba umieć się dogadać. I nigdy nie używajcie tłumaczów, bo dość, że to źle tłumaczy, to później nie będziecie umieli samodzielnie pisać dłuższych wypowiedzi. :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...