Skocz do zawartości
Forum

Nerwica wegetatywna


Gość kogutek323

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kogutek323

Witam,
mam problem, ponieważ podejrzewam u siebie nerwicę wegetatywną.
Moje objawy to: uderzenia gorąca, mroczki w oczach, niemoznosc złapania glebokiego oddechu bo gdy probuje czuje bardzo mocne klucie w sercu. Do tego dochodza wzdecia i bóle w okolicy pepka. Nie jestem nerwowa osoba ale bardzo przezywam wszytsko to, co sie wokol dzieje. Prosze o odpowiedz czy to moze byc nerwica wegetatywna. Mam 25 lat

Odnośnik do komentarza

trudno jednoznacznie stwierdzić, czy jest to nerwica wegetatywna, bo równie dobrze te objawy, które opisujesz moga świadczyć o innych problemach zdrowotnych. Zanim określi się na nerwicę (co w ogóle uważam, że niepotrzebnie wiele osób u siebie diagnozuje choroby, których nie mają, a w które tak głeboko zaczynają wierzyć, że w końcu ich dostają), najlepiej udaj się do lekarza rodzinnego poproś o morfologię, ekg, pomiar ciśnienia i jeśli nic absolutnie nie będzie odstępstwem od normy, wówczas mozna podejrzewać nerwicę. Zastanów się od jak dawna te objawy masz, co mogło je spowodowac, zastanów sie w jaki sposób też możesz niwelować te objawy, co Cie uspokaja, wycisza, sprawia radosc i rozładowuje emocje.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Takie objawy należą do objawów nerwicowych. Jednak zaburzenia nerwicowe potrafią "udawać" choroby fizjologiczne, dlatego na początku należałoby wykluczyć przyczyny somatyczne.
Tak jak napisała Tarja - najpierw wykonaj komplet badań. Jeśli ich wyniki będą w porządku, skonsultuj się z psychologiem.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...