Skocz do zawartości
Forum

Opuchnięta pochwa i pieczenie po stosunku a uczulenie na lateks


Gość Ilonka23

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ilonka23

mam dośc intymny problem. Po każdym stosunku z moim chłopakiem mam potem pieczenie i tak jaby puchła tam. Używam prezerwatyw. Boję isę że mogę być uczulona na lateks? Czy musze zrobić tesdty alergiczne jakieś rozszerzone czy w tych podstawowych jest już lateks

Odnośnik do komentarza
Gość Ja-Hanka

Na pewno idąc do alergologa możesz poprosić o testy konkretnie ze wskazaniem na lateks. Na rynku są jednak dostępne prezerwatywy bezlateksowe - każda marka ma taką linię (np UNIMIL SKYN), więc na początek możesz sprawdzić, czy podobne objawy towarzyszą Ci przy użyciu takiej prezerwatywy. Jeśli nie - będziesz znać odpowiedź:)

Pozdrawiam,
Hanka

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście, przyczyną Pani dolegliwości może być lateks, będący głównym składnikiem powszechnie używanych prezerwatych. Alergia na lateks jest obecnie dość częstą formą uczulenia. Dotyczy głównie osób, które na co dzień stykają się z tą substancją. Na przykład lateks jest podstawowym składnikiem gumowych rękawiczek, używanych przez pielęgniarki. Wiele z nich z czasem boryka się z przykrym wypryskiem dłoni, będącym skutkiem codziennego używania tych rękawiczek. Na szczęście jest na to rada. Zarówno dla tych pielęgniarek, jak i dla Pani. Od pewnego czasu uczulone pielęgniarki nakładają rękawiczki winylowe lub nitrylowe, wolne od lateksu. Również w aptekach można kupić prezerwatywy bezlateksowe. Naturalnie, równolegle zalecam wizytę u lekarza alergologa, który pokieruje Panią na odpowiednie testy, sprawdzające, czy faktycznie jest Pani uczulona na lateks.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...