Skocz do zawartości
Forum

Plamy suchej skóry a alergia u dziecka


Gość Achaa

Rekomendowane odpowiedzi

witam! Mam problem i nie wiem jak się go pozbyć.
Moja córcia ma śliczną, bladą, gładką skórę, ale też wrażliwą. Czasami na pupci i pod kolanami (tzn w zgięciach) pojawiały się jej drobne placki suchej skóry o odcieniu lekko pomarańczowym/żółtawym. Córcia drapała te miejsca na pupci aż do ranek czasami. Jednak po kąpielach w Oilanie wszystko znikało.
Gdzieś od wiosny nagle to się nasiliło i sucha skórka w tych miejscach ciągle się odnawia i bardzo ją swędzi. Ma już ją nie tylko w zgięciach kolan i na pupci, ale też troszkę na łokciach i samych kolanach. Kąpiele już nie pomagają. Mam też krem do smarowania od alergii i wrażliwej skóry, ale na razie nie widzę efektów. Uczę małą, żeby się nie drapała, bo sobie ranek narobi i jakoś wytrzymuje, ale mimo wszystko czasami się zadrapie, a ja nie chcę, aby miała potem jakieś blizny.
Problem ten jest strasznie uciążliwy. Zmieniłam płyn do płukania na poprzedni i chwilę było lepiej, a potem znów sucha skórka, te plaski się odnowiły. Czy to może być alergia skoro swędzi? Może objawy nasiliły się na wiosnę? Nie wiem już co robić. Na pewno udam się do dermatologa.
Dodam też, iż kupiłam wcześniej (za poleceniem lekarza rodzinnego) takie coś do psikania na pupkę małej i to pomagało, ale zapomniałam jak nazywał się ten lek. Poza tym on działał tylko na czas, gdy psikałam córce pupę, a potem znowu wszystko wróciło.

Odnośnik do komentarza

Alergia u małego dziecka bardzo często objawia się zmianami na skórze. Takie swędzące wykwity, czasem grudkowe, sączące ( ranki ), a czasem suche i łuszczące się " placki ", o typowej lokalizacji - zgięcia łokciowe i kolanowe tworzą obraz Atopowego Zapalenia Skóry. Zwykle w pierwszych latach życia głównymi alergenami są pokarmy. Największym i najpowszechniejszym alergenem jest mleko krowie, ale również wprowadzane później pokarmy, takie jak warzywa, mięso, owoce, gluten, ryż też mogą być odpowiedzialne za występowanie wysypek. Z pytania wynika, że objawy nasiliły się w okresie wiosennym. Może to wynikać z szerszej diety stosowanej u dziecka w tym czasie ( nowalijki ). Nie zapominajmy, że wiosna to okres nasilonego pylenia wielu roślin. Przez ostatnie 2 tygodnie notowane były bardzo wysokie stężenia pyłków drzew, a zwłaszcza brzozy. Natężona wysypka u córeczki może być odpowiedzią alergicznego organizmu na pyłki roślin, a szczególnie drzew. Może temu towarzyszyć katar i kaszel, ale nie musi. Powinna się Pani udać do lekarza alergologa, który zleci odpowiednie testy i przepisze lekarstwa na receptę ( miejscowe i ogólne - leki antyhistaminowe ) gdyż wydaje się, że stosowanie tylko emolientów, czyli maści pielęgnujących jest już niewystarczalne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...