Skocz do zawartości
Forum

Rozstępy po pachami


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zauważyłem że mam rozstępy w okolicach pach. Z tego co udało mi się w internecie doczytać jeśli są czerwone lub fioletowe to znaczy że są jeszcze świeże i niby idzie choć trochę zniwelować ich wygląd oraz zapobiegać powstawaniu kolejnych przez jakieś kremy, oliwki itp. Nie ćwiczę nic, pracy aktualnie nie mam od dłuższego czasu ale pisało że powstają z powodu przytycia w krótkim okresie czasu a mi się nieco przytyło więc możliwe że przez to.
Zna ktoś jakieś sposoby lub kremy by mniej było ich widać i zapobiegać kolejnych? Czy wizyta u dermatologa coś pomoże? Bo niby pozbyć się całkowicie ich nie da a planuje od przyszłego tygodnia ćwiczyć by schudnąć a boję się że przez ćwiczenia jeszcze więcej się ich pojawi... Dodaje fotki w załączniku.

monthly_2013_05/rozstepy-co-poradzic_797.jpg

monthly_2013_05/rozstepy-co-poradzic_798.jpg

Odnośnik do komentarza

Przed przystąpieniem do redukcji rozstępów - dobrze by było poradzić się dermatologa lub kosmetologa odnośnie wyboru metody redukcji tych zmian. Sposobów jest stosunkowo wiele - laseroterapia, peelingi chemiczne, czy też dermabrazja. Rzeczywiście okres powstawania rozstępów (faza w czasie, której mają one czerwony koloryt) to moment, w którym możemy w znaczącym stopniu zredukować widoczność tych zmian. Warto również stosować kosmetyki redukujące istniejące rozstępy ;) - są one dostępne w większości aptek.

Odnośnik do komentarza

Nerkos
Nic nie ćwiczyłem, przytyłem i możliwe że to przez to a co do ćwiczeń to je planuje ale też nie chcę przy tym przesadzić by nowe rozstępy się nie pojawiły oraz planuje smarować te miejsca oliwką

Tradycyjna oliwka do pielęgnacji skóry nie zredukuje istniejących rozstępów. Jednak jest to bardzo dobra metoda zapobiegająca pojawianiu się tych zmian z tego względu, że oliwka uelastycznia skórę i uodparnia ją na działanie sił mechanicznych, które przyczyniają się do powstawania rozstępów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...