Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie krok po kroku Grubasska19


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowa na tej stronie i szczerze powiedziawszy nie mam się do kogo zwrócić w tej sytuacji.
Od kiedy byłam mała byłam zawsze tą "większą" osobą. Może nie miałam nadwagi, ale byłam wysoka i moja waga zawsze była w normie. Do czasu. Kiedy zaczęła się szkoła średnia stres itp. nie przysporzyły mi sprzymierzeńców w mojej wadze. Dziś po 3 latach moja waga się diametralnie zmieniła.
Mój wskaźnik BMI wynosi 27,7 - 28.4.
Ważę 81-83 kg. codziennie się zmienia.
Przy wzroście 171. Jadam, przynajmniej próbuję jadać zdrowo. Nie jem nic smażonego, piję dużo wody, jem dużo owoców, ale moja waga się nie zmienia. Jeszcze 3 miesiące temu ważyłam mniej, ale problemy zdrowotne przyczyniły się do tego że musiałam brać tabletki antykoncepcyjne i moja waga rosła wraz ze zmianami nastroju. Kiedy przestałam je brać myślałam że może jakoś uda mi się zrzucić jakieś kg przez te leki. Na razie nic... Nie długą będą wakacje. Chcę spróbować schudnąć. Wyjadę do rodzinki na wieś. Postanowiłam że będę biegać itp. Chodzi mi najbardziej o pomoc jaką mam zastosować dietę i ile mogę schudnąć przez 2 miesiące. Czy muszę robić jakieś specjalne ćwiczenia, czy wystarczy np. codzienne bieganie i jazda na rowerze. A muszę schudnąć jeśli chce iść na konkretne studia. I czy są jakieś tabletki które pomagają schudnąć, albo pomagają zwalczać chęć głodu, chęć jedzenia słodyczy( bo to u mnie jest największy wróg, który był zawsze u mnie i najtrudniej jest mi się go pozbyć)
Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam,
To ile schudniesz zależy od tego jak ciężko będziesz pracować nad sobą. Prawidłowe tempo wynosi 1 kg na tydzień.
Dieta powinna opierać się na regularnych posiłkach, spożywanych co 2-3 godziny. Jedz mniejsze porcje a częściej, tym sposobem wyregulujesz i przyspieszysz metabolizm. Unikaj podjadania pomiędzy posiłkami, ustal sobie 5 posiłków w ciągu dnia z II śniadaniem i podwieczorkiem włącznie, wtedy łatwiej będzie Ci wyeliminować podjadanie.
Ogranicz owoce, mają one dużo cukru i opieranie na nich całej diety nie przyniesie zamierzonego efektu. Owoce jedz maksymalnie 2 razy dziennie np na drugie śniadanie i podwieczorek. Lepszym wyjściem są warzywa, które możesz jeść prawie bez ograniczeń.
Unikaj produktów i potrwa tłustych. Bardzo dobrze, że gotujesz potrawy a nie je smażysz. Innym dobrym sposobem jest pieczenie w rękawie czy folii lub duszenie we własnym sosie.
Zastąp również białe pieczywo pełnoziarnistym lub razowym. Ma ono więcej błonnika, dzięki któremu będziesz dłużej czuć się syta.
Co do samych ćwiczeń, to możesz zacząć już teraz. Poświęć co najmniej 40 minut na ćwiczenia lub inny rodzaj aktywności fizycznej. Jeżeli chcesz biegać, zacznij od marszobiegów, pozwoli to wyrobić kondycję i pomoże uniknąć zniechęcenia. Marszobiegi jak sama nazwa wskazuje to połączenie marszu z biegiem Ustal sobie czas przez jaki będziesz szybkim krokiem maszerować i czas w którym będziesz biegać. Na początku proponuję być czas marszu był dłuży niż czas biegu. Z poprawą kondycji zmieniaj te proporcje.
Jazda na rowerze też jest dobrym sposobem na walkę ze zbędnymi kilogramami.
Jeżeli będziesz ćwiczyć regularnie i nie poddawać się w przypadku braku efektów to po pewnym czasie zobaczysz efekty.

Odnośnik do komentarza

A jakie konkretnie mogę owoce? Pomarańcze? Jabłka? Wiem, że bananów się nie powinno jeść.
Chleb jem tylko Alpejski. Taki mogę jeść? Bo nie za bardzo przepadam za ziarnami w chlebie.
Mam plan na ćwiczenia i ciekawi mnie czy on by był wystarczający.
Rano od 6.00 te marszobiegi
O 10 - półtorej godziny jazdy rowerem lub nawet dłużej, bo uwielbiam jeździć.
Przed jazdą bym zjadła II śniadanie.
O 13 - Obiad
O 15 - Marszobiegi ( około 1 godzinę)
Około 16-17 - podwieczorek
Od 17 np. jazda na rowerze.
O 19 - Kolacja
W tym czasie wolnym bym na pewno robiła jakieś ćwiczenia, czy granie w siatkę itp.
Może być taki plan od poniedziałku do soboty, a w niedziele bym odpoczywała cały dzień. Czy nie można robić sobie takiej przerwy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...