Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Koziołek

Farsze do pierogów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Koziołek

Cześc,
Szukam nowych smacznych farszy do pierogów. Jestem fanką pierogów najróżniejszych i cały czas szukam nowych. Ja sama najczęściej robię uskie, z kapustą i z owocami jak jest sezon. A wy jak przyrząedzacie pierogi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja też lubię pierogi. Uwielbiam szczególnie z grzybami albo z kaszą gryczaną albo mięskiem.

Somewhere over the rainbow
Skies are blue
And the dreams that you dare to dream
Really do come true

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierożki z jabłuszkiem. Kroimy jabłka w maleńką kosteczkę, posypujemy przyprawą do szarlotki ew cukrem i cynamonem wg uznania. Podajemy ze śmietaną lub z topionym masłem i z cukrem
.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nefrete

a jadłyście kiedyś pierogi z serem żółtym i papryką????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja wrecz ubóstwiam pierogi z ziemniaki :D robi je moja mama a teraz odkąd nie mieszkam w domu również i ja :) jest to zdecydowanie ulubiony farsz do pierogów przeze mnie ale jak również przez mojego narzeczonego jak i taty :) składniki to: ziemniaki, boczek wedzony (ale może być i surowy), cebula, pieprz, sól. Ziemniaki obieramy i gotujemy z solą jak do obiadu, , cebulkę i boczek drobno kroimy i smażymy razem z sola ( nie dużo) na patelni , kiedy ziemniaki sie ugotują odcedzamy je i dodajemy do garnka usmazona cebulke z boczkiem, wszystko razem mocno tłuczemu aby sie ładnie połączyło, próbujemy, jak smak nam odpowida to zostawiamy do ostygniecia co jakiś czas mieszajać, jeżeli smak jest zbyt mało intensywny dodajemy tylko pieprzu lub soli, mieszamy i równiez odstawiamy. Kiedy farsz przestygnie robimy pierogi :) mało skłądnikow, prosto i bardzo smacznie :) a nie dodałam że ziemniaków cebuli i boczku dajemy wedle uznania :) ale dobrze jak boczku i cebulki jest duzo wtedy smak jest intensywniejszy :) ja na średni garnek ziemniaków, dodaje około 4 cebul i jakiś 500 gr boczku :) smacznego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Apsik apsik

no niestety ja pierogów lepić nie umiem. ciasto wychodzi mi takie że szyby można nim bić, albo używać jako broni ... Ale jeść lubię. Najbardziej smakują mi te z pieczarkami i kapustą, albo z kaszą i grzybami, lub z mięsem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość agusiekszalony

Ja sama stworzyłam farsz.
Soczewica, kurczak i cebulka.
Pyszności!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lebiotka

podaj proporcje. A czy ktoś robił pierogi na parze???? Kupiłam parowar i chciałabym zrobić takie coś bo widziała w tv tylko przepisu nie zdążyłam zapisać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość agusiekszalony

1 cebula w kostkę i podsmażam
1 pierś z kurczaka i też smażę.
I soczewica. Zazwyczaj więcej niż szklanka.
Robię pierogi tylko dla mnie i dla męża więc nie szlaję z ilością.
Ugotowaną soczewicę i kurczaka przekręcić przez maszynkę.
Dodać cebulę, pieprz i sól.
Osobiście uwielbiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość agusiekszalony

Nie na maczam, ale wiem, że niektórzy ludzie tak robią. Ta którą ja kupuję gotuje się szybko więc nie widziałam takiej potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lebiotka

a no to chyba, szczerze soczewicy nigdy sama nie robiłam. A jaką ty kupujesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość agusiekszalony

szczerze to nawet nie wiem. Nigdy nie zwracam na to uwagi.v Następnym razem spojrzę na firmę i napiszę.
Jak masz wątpliwości czy będzie wystarczająco miękka to namocz ją na noc i już.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lebiotka

Zrobiłam i było pyszne. Wszystki smakowało :) chyba bede częsciej to robić :) Wielkie Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość alicja88

To koniecznie sprawdz w Polomarkecie - Pierogi z serem Go tove. Maja z różnym nadzieniem, a szczerze mowiąc smakują jak domowe. Ja je uwielbiam. I jesli chodzi o pierogi to kupuję tylko te.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...