Skocz do zawartości
Forum

Zmywarka a zmywanie naczyń w zlewie


Gość katharras

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie - jak w temacie - jak zmywacie naczynia? Czy zmywarka naprawde jest oszczedna ale czy dobrze, dokladnie zmywa? Pytam bo chciałabym kupic sobie zmywarke ale mam pewne zastrzezenia moze sie myle bo nie uzywalam ale czy to nie jest podwojne mycie - raz splukanie syfu do zlewu czy wiadra a potem mycie. Co sadzicie o zmywarce do naczyn?

Odnośnik do komentarza

ja jak będziemy już na swoim to na bank kupimy zmywarkę bo żadne z nas nie lubi zmywać. A tak to moim zdanie jeśli myję się tak, że napełnia się zlew wodą i do niej dodaje się płyn to się więcej oszczedza niż jak się zmywa w strumieniu wody

Somewhere over the rainbow
Skies are blue
And the dreams that you dare to dream
Really do come true

Odnośnik do komentarza

Rozumiem że przy zmywarce jest oszczędność wody... jednak nie rozumiem gdzie jest oszczędność przy energii? Czy faktycznie kalkulując, wychodzi taniej? Zawsze się nad tym zastanawiałam i jednak ciągle mam wrażenie że nie ma oszczędności...

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam, że zmywarka to znaczne udogodnienie! Używamy jej w domu od paru lat i już wiem, że na pewno nie wrócę do tradycyjnego zmywania ;) Najgorzej jest co prawda z dużymi patelniami i miskami (zwłaszcza jeśli są zaschnięte) i z resztkami jedzenia, które wpadają do odpływu, ale jeśli się dba o zmywarkę i nie wrzuca naczyń z resztkami, to naprawdę będzie służyć przez lata

Odnośnik do komentarza

kamakam
Jesli chodzi o oszczędnośc, to wodę oszczędzamy myjąc w zmywarce, ale prąd??

Jeśli mieszkasz w bloku to oszczędzasz na gorącej wodzie ale dodaj koszt reperacji to wyjdzie że tylko wygoda... największa oszczędność jest gdy wodę grzejesz grzałką a jeśli w piecu to oszczędzasz na pompie. Niedługo przypływ gotówki więc po remoncie chyba kupię :) bo myć ręcznie to tortura podobna do chodzenia boso po żarzących się węglach :D.

Odnośnik do komentarza

joonek9
Zmywarka w moim domu dokładnie oczyszcza naczynia z resztek jedzenia, także pod względem technicznym nie ma do czego się przyczepić, do tego oszczędność wody no i pracy.

A możesz podać model jeśli to nie problem? Bo mnie aż nosi jak pomyślę o samym myciu ręcznie o samym fakcie zmywania nie mówiąc :P.

Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka, że nie ma jednego idealnego rozwiązania, które wszędzie się sprawdzi. Trzeba samemu podjąć decyzję i zainwestować w odpowiednie środki. Tutaj https://sklep.clovin.com.pl/plyny-do-mycia-naczyn warto sobie na spokojnie zerknąć. Między innymi znajdziecie tam płyn do mycia naczyń oraz wiele innych ciekawych środków. Wybór jest spory. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...