Skocz do zawartości
Forum

Farbowanie włosów henną


Gość agusiekszalony

Rekomendowane odpowiedzi

kwiatuszek2
A czy są henny dla jasnych włosów? Ja mam blond-coś ala orzech laskowy, w słońcu są złote :) A wiem, że henna przyciemnia włosy i nadaje się do ciemnych włosó właśnie, a nie ma takich naturalnych, ale dla jasnych??

Początkowo rzeczywiście hennę stosowano w celu przyciemnienia włosów, za jej pomocą uzyskiwało się rozmaite odcienie brązu oraz rudości. Obecnie można również znaleźć balsamy koloryzujące z henną do jasnych włosów. Tego rodzaju produkty posiada w swojej ofercie, np. Venita.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Zastanawiam się nad zastosowaniem Henny na moje włosy. Mój naturalny kolor to lekko miedziany/jasny brąz. Myślałam nad jakimś brązowym kolorze henny. Jednak mam pewne obawy co do koloryzacji, ponieważ boję się odrostów, które bardzo by się odznaczały tworząc nieprzyjemny widok. Dlatego zwracam się z pytaniem...Jeśli pomaluje henną włosy odcieniem zbliżonym do mojego naturalnego koloru odrosty mogą się odznaczać?

Odnośnik do komentarza

Farbuję henną już wiele lat, siwe farbowane po raz pierwszy czyli odrosty, łapią barwnik w kolorze od jasnego brązu po złoto miedziany. I przynajmniej u mnie nawet zmiana mieszanki niewiele zmienia właśnie ten efekt siwych. Jednak jako, że farbuję włosy co 3 tygodnie, po jakimś czasie i wielokrotnym farbowaniu siwe włosy nie są w ogóle widoczne. Jeśli ktoś się dokładnie przyjrzy,z bardzo bliska...Generalnie jestem zadowolona z pokrycia i co najważniejsze przy hennie nie widać odrostów tak jak przy farbach chemicznych, kolor się nie wypłukuje, a siwe, cóż bardziej czerwone lub jaśniejsze. Zdjęcia słabe, włosy kryte henną dwa dni temu,

monthly_2015_01/farbowanie-wlosow-henna_2376.jpg

Odnośnik do komentarza

Osobiście śmiało polecam naturalną hennę indyjską Rahjasthani Raj BAQ zapakowana w ECO Friendly Pack. Henna jest 5-krotnie przesiana.
Nadaje się do farbowania włosów - nadaje czerwone tony oraz do mehendi.
Instrukcja stosowania Henny przy farbowaniu włosów jest dość prosta:

W zależności od długości włosów, przesyp odpowiednią ilość proszku do naczynia.
Dodaj składnik zakwaszający, np. sok jabłkowy, hibiskus, kwasek cytrynowy.
Wymieszaj hennę z ciepłą wodą (najlepiej z żelem lnianym).
Pozostaw hennę na ok. 7-8 h (im jest cieplej, tym henna szybciej wydziela barwnik).
Po odstaniu, nałóż hennę na wilgotne włosy umyte wcześniej oczyszczającym szamponem bez dodatku filmformerów.
Rozprowadź hennę na włosach. Przykryj głowę folią.
Trzymaj hennę minimum 3 h – może być dłużej w zależności od odcienia jaki chcesz uzyskać.
Spłucz głowę czystą wodą i nie myj włosów przez 48 h – henna potrzebuje czasu, żeby utlenić się do ostatecznego koloru.
Produkt oczywiście w 100 % wegański. Sklepik producenta:
https://allegro.pl/oferta/eko-henna-rajasthani-raj-baq-najlepsza-sklep-9788481680

Odnośnik do komentarza

wiele zmieniło się w temacie henny od momentu założenia tego wątku - teraz już nikt nie sięgnie po Venitę, świadomość wzrosła, na youtube są wiarygodne źródła i dużo wiedzy
prawdziwa henna - sproszkowane zioło koloryzuje na stałe, w odcieniach od rudości po brąz i czerwień, są też inne zioła jak cassia czy indygo, one dają odpowiednio - cassia / senes: żółty-złoty kolor, więc w sam raz dla siewiejących blondynek, choć nie platynowych, a tych bardziej słomkowych, indygo: niebieski/granatowy po czerń, indygo lepiej nie stosować na blond włosy czy rozjasniane, bo powodują zieleń, to samo z rozjasnianiem juz zafarbowanych indygo wlosow - nie robimy tego. Henna i senes normalnie farbuja sie chemicznie w poznijejszych etapach, ale lepiej najpierw porzadnie przemyslec proces farbowania, zeby nie wymagalo ingerencji chemii. To tak w skrocie. Samo ziolo jest przyjazne skorze, srodowisku i wlosom. Ja tez nie wroce do chemii.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...