Skocz do zawartości
Forum

Nerwica i strach przed wszystkim


Gość Kielnia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam 23 lata. Od jakiegoś czasu mam nerwicę lękową. Głównie boję się o moje serce, że dostanę zawału lub arytmii. Miałem robione EKG i Echo serca, wszystko ok. Ciśnienie, gdy mierzę w warunkach domowych waha się w granicach 110- 130 na 65- 80, a puls 65- 80. Zalezy, czy jestem trochę zdenerwowany. Jednak mimo wszystko pojawia się u mnie strach, gdy mam gdzieś wyjść, obawa głównie przed tym, że zemdleję, albo dusznościami. Najgorszy jest jednak strach przed bieganiem, nie potrafie wrócić do sport, bo boje się, że dostanę zawał, jak zaczynam biec, to strasznie się denerwuję.
Jak sobie z tym poradzić proszę o pomoc?
Czy sport przy nerwicy moze być groźny np. pojawienie się lęku przy bieganiu?

Odnośnik do komentarza

Coś na ten temat wiem tez boje sie o serce podczas wysilku moge powiedziec ze tez choruje na nerwicę lękową z napadami paniki straszna jest ta choroba czesto mysle ze juz koniec ze mną duzo by pisac powodzenia ale Wszystkich co tego doświadczają

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim radziłbym skierować się do lekarza, do psychologa. To, żaden wstyd - mi również pomógł właśnie psycholog.

Jeżeli dobrze zaczniesz uprawiać bieganie to WZMOCNISZ serce. Musisz jednak pamiętać, żeby nie biegać z wywieszonym językiem i stopniowo zwiększać dystans. Powolutku, krok po kroku. Nie wolno przeginać z treningiem więc nic na siłę.

A jeśli chodzi o te objawy to to właśnie ten strach Tobie szkodzi. Wiem, że łatwo to powiedzieć, ale nie przejmuj się tym. Proponuję znalezienie sobie jakiegoś hobby. I ważne jest aby stopniowo zwalczać ten lęk. Najlepiej powtarzać sobie w myślach cały czas "Sport to zdrowie. Bieganie wzmacnia i mnie i moje serce. Czuję jak cały stres odpływa, gdy myślę o przyjemności wypływającej z biegania", aż przekonasz się do tej aktywności.

A poza tym to pozytywne myślenie i ignorowanie tego typu lęków. Ja również miałem z tym problem (z nerwicą) więc wiem jak się czujesz, ale jest to do pokonania!
Życzę sukcesów i zdrowia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...