Skocz do zawartości
Forum

Nerwica a sport


Gość Mario11

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 22 lata i cierpię na nerwicę. Niedawno miałem lęki związane z tym, że mam nadciśnienie i mogę przez to doznac groźnych chorób serca. Jednak ostatnio kupiłem sobie aparat, a nawet dwa, żeby być pewnym wyników i moje ciśnienia spoczynkowe zazwyczaj waha się w granicach 115- 130, 65- 80, a puls 63- 80, zależy od poziomu zdenerwowania przy mierzeniu.
Ostatnio jednak zacząłem sobie wmawiać, że mogę dostać zawału, albo zemdleć przy uprawianiu sportu. Dodam, że nie uprawiam jakichś cieżkich dyscyplin. Gram w piłkę, ale bez szaleńczych rajdów, zazwyczaj tylko truchtam. Przedtem grałem w kosza, ale skończyłem przez nerwicę w obawie o zdrowie.
Teraz jednak nie potrafię przebiec nawet 50- 100 metrów truchtem, bo wmawiam sobie, że coś może mi się stać. Miałem badania dwukrotne EKG i Echo serca, jedno normalne, drugie jakieś inne.
Mam pytanie, czy może mi się coś stać?
Co mam robić?

Odnośnik do komentarza

Najlepiej porozmawiać o tym z psychologiem. Mi psycholog bardzo pomógł. Myślę, że pomoże Tobie przezwyciężyć lęki.

Prawidłowo uprawiany sport wzmacnia organizm - nie szkodzi mu. Trzeba tylko pamiętać, żeby się nie przemęczać. Powoli. Bez przetrenowania. Krok po kroku, a osiągnie się sukces i lepsze zdrowie - również psychiczne.

A to właśnie te obawy są szkodliwe. Nie dość, że jest stres to jeszcze oddalają Ciebie od zdrowego trybu życia. Jeszcze takie moje porady: Myśl pozytywnie, powtarzaj sobie w myślach: "Sport mnie relaksuje, jakie to wspaniałe uczucie uprawiać sport. Czuję, jak przychodzi do mnie zdrowie" - gdy będziesz sobie to tak powtarzał, to zmieni się Twoje nastawienie i zanim się obejrzysz będziesz się śmiał z tych obaw.

Życzę sukcesów i zdrowia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...