Skocz do zawartości
Forum

Testy ciążowe wykonane w 18 tygodniu ciąży a ich wiarygodność


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem w ciąży a jedynie podejrzewam ją od niedawna. Miałam na myśli 18 tygodni po stosunku. Ponieważ od stosunku (zaznaczam, że nie współżyję regularnie) normalnie miesiączkowałam już 5 razy nie domyślałam się, że mogę w niej być. Ostatnio wyczytałam, że w ciąży można mieć okres, dlatego zaczęłam się niepokoić. Zauważyłam u siebie niektóre objawy tj. wrażliwość sutków, dziwne mrowienie w brzuchu, jego powiększenie(choć możliwe jest, że zwyczajnie przytyłam), dlatego postanowiłam wykonać testy, wcześniej nie robiłam żadnego. Zastanawiam się, czy testy robione dopiero około 4/5 miesiąca od stosunku są jeszcze wiarygodne, czy może stężenie hormonu jest zbyt duże i przez to test może dać fałszywie ujemny wynik.

Odnośnik do komentarza

wydaje mi sie, ze nie.
choc powiem Ci ze ja mam podobny porblem zrobilam neta hcg prawie 3 miesiace po stosunku i nadal sie obawiam, czy na pewno jest wiarygodny(ujemy) robilam ja juz kilka razy caly czas negatywny. a teraz swedzi mnie niemilosiernie brzuch i bola sutki. dostalam miesaiczke po luteinie,ale wyczytalam ze to nie ma plwyu na ewentulna ciaze. to sie nazywa chyba urojenie.?

Odnośnik do komentarza

mam dokladnie to samo. nie moge normalnie funkcjonowac caly czas zastanawiam sie czy aby 4 robione usdg i kilka razy beta sie nie pomylily szukam czytam na forach. raz cos przeczytam ciesze sie ze jednak nic takiego jak ciaza'za chwile przeczytam co innego i znnowu powraca ta swiaodmosc. ide we srode do gin kolejmy raz. mam nadzieje ostatni i juz sie sprawa wyjasni do konca.

Odnośnik do komentarza

monada
zatem moje pytanie brzmi, czy jeśli do stosunku doszło w listopadzie, a po raz pierwszy wykonałam testy ( 3 domowe testy płutkowe z moczu i badanie krwi beta hcg jakościowe) około 4 miesiące po zbliżeniu mogą dać negatywny wynik mimo, że ciąża jest obecna?

Witam!
Bez wątpienia nie jest Pani w ciąży! Nie powinna mieć Pani zatem ani powodów do niepokoju, ani też żadnych wątpliwości. Ponieważ poziom hormonu beta-hCG jest wysoki przez całą ciążę, wyniki testów ciążowych są wiarygodne w czasie całej ciąży.

Odnośnik do komentarza

baja11
Witam, staramy się o dzidziusia już rok.13.04 powinnam dostać okres i do tej pory nic już się ucieszyłam, ale test ciążowy wyszedł negatywny :( ,dodam że okres mam regularny.Czy mam zrobić jeszcze raz test poradźcie?

Witam!
Jeśli miesiączka nie wystąpi w ciągu kilku najbliższych dni, proszę ponownie wykonać test ciążowy. Jeśli wynik dalej będzie negatywny, proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

monada! jak z toba? nadal masz te cholerne obawy?
boze,ja juz nue moge wytrzymac. bylam u lekarza 4 miesiace po stosunku powiedzial ze nie ma ciazy bankowo ale ja nadal sie doszukuje czegos nowego w dodatku tak strasznie zle sie czuje. dol brzucha wydaje mi sie jakby zaraz mail peknac biodra jakby ktos w imadlo wlozyl. mam takie zawroty glowy ze jak ide to mam wrazeni ze nas wpadne. czas sie leczyc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...