Skocz do zawartości
Forum

Brak wsparcia i wiary ze strony przyjaciółki


Gość pomocypomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pomocypomocy

Przyjaźniłam się z jedną dziewczyną 4 lata :) cały czas mnie wykorzystywała , brała pieniądze mówiła że na pewno odda, jak był jakiś sprawdzian chciała żebym jej napisała ściągi albo coś a ona nic nie robiła, a że ja jestem dobra to zrobiłam to dla niej. Chcę po gimnazjum iść do szkoły wojskowo-sportowej i żeby się dostać z koleżankami chcę trochę potrenować. A ta moja niby "przyjaciółka" cały czas mi mówi że jestem za gruba że się nie dostanę że obleję testy sprawnościowe, mam wagę na wzrost, przynajmniej tak mi mówiła pielęgniarka.. I przez te jej gadanie powoli przestaję wierzyć w siebie że mi się uda, a bardzo bym chciała. Jesteśmy razem w klasie, obie kłóciłyśmy się z jedną dziewczyną, tzn cała klasa się z nią kłóciła bo przesadzała i nie była sprawiedliwa wobec nas.. Moja "przyjaciółka" cały czas na tą dziewczynę nadawała, obrabiała jej du*ę do każdego.. A teraz z Nią zaczęła rozmawiać, a mnie ma w dupie, krzywo na mnie patrzy, olewa mnie. Co mam zrobić? Proszę, pomóżcie. To dla mnie bardzo ważne, ponieważ ta cała moja "przyjaciółka" myśli sobie że ma nade mną władzę, a chcę jej pokazać, że się myli. W jaki sposób? .:)

Odnośnik do komentarza

Witaj POMOCYPOMOCY.
Osoba,którą nazywasz przyjaciółką tak naprawdę jest Twoim wrogiem.Prawdziwy przyjaciel nie wykorzystuje i się nie odwraca wręcz przeciwnie wspiera i mobilizuje do działania.Prawdziwa przyjaźń nie wymaga poświęceń i powinna być szczera i wzajemna.Powinnaś przestać się przejmować tą osobą i pomyśleć o sobie.Skup się raczej nad swoimi planami i poszukaj sobie prawdziwej przyjaciółki.
Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Gość pomocypomocy

Dzięki za pomoc. Wiecie ja mam w klasie parę dziewczyn które za mną obstają i na temat tej niby przyjaciółki mają to samo zdanie co ja to znaczy one wiedziały o tym wcześniej mówiły mi to wiele razy a ja nie słuchałam... Tylko mnie trochę boli, aż łzy mi się cisną bo ona teraz do mnie pisze na GaduGadu i wyśmiewa, pokazuje na co ją stać.. Staram się w tej rozmowie też powiedzieć jej parę słów co na jej temat myślę.. Wyśmiała mnie nawet dlatego że dziś w łazience szkolnej się popłakałam.. Niestety tak mnie zdenerwowała że nie mogłam wytrzymać ale miałam obok siebie osoby które przytuliły i wspierały. Tylko powiedzcie mi co mam zrobić żeby o niej zapomnieć, żebym przestała za nią tęsknić i wgl .. bo to dla mnie ciężkie.. Pierwsza przyjaciółka która mnie zostawiła :/ tzn Wiecie mam jeszcze przyjaciela , ale wolałabym się poradzić Was :)

Odnośnik do komentarza

~pomocypomocy
Tylko mnie trochę boli, aż łzy mi się cisną bo ona teraz do mnie pisze na GaduGadu i wyśmiewa, pokazuje na co ją stać..

Rozumiem, że to Cię boli, i pewnie wcale nie trochę. To przykre, że dzieją się takie rzeczy. Myslę jednak, że to, o czym dalej piszesz

~pomocypomocy
Staram się w tej rozmowie też powiedzieć jej parę słów co na jej temat myślę..

nic Ci nie da. Wręcz przeciwnie, będziesz się coraz bardziej nakręcała, i pogarszała sobie samopoczucie. Moze lepiej nie odpisuj jej?

~pomocypomocy
Wyśmiała mnie nawet dlatego że dziś w łazience szkolnej się popłakałam.. Niestety tak mnie zdenerwowała że nie mogłam wytrzymać

To zrozumiałe, nie masz sie czego wstydzić.

~pomocypomocy
ale miałam obok siebie osoby które przytuliły i wspierały.

I to się właśnie liczy! Bardzo dobrze, że masz takie osoby w swoim otoczeniu.

~pomocypomocy
Tylko powiedzcie mi co mam zrobić żeby o niej zapomnieć, żebym przestała za nią tęsknić i wgl .. bo to dla mnie ciężkie.. Pierwsza przyjaciółka która mnie zostawiła :/

Będzie musiało minąć trochę czasu, zanim po tym ochłoniesz, tak od razu nie zapomnisz. Staraj się o tym nie myśleć, spróbuj zająć mysli czym innym. Może jakąś rozrywką, czy hobby?

Odnośnik do komentarza
Gość pomocypomocy

Teraz skupiam się tylko na lepszej ocenie z wf i zaczynam biegać bo moim największym marzeniem jest dostać się do tej szkoły. A ta przyjaciółka znowu zaczyna do mnie pisać ale ja już olewam, każdy mi mówi żebym olała. Mówią że płacz przez taką osobę nie jest warty, mówią, że ona od dawna się tak zachowuje nigdy się nie zmieni i takie tam.. Szkoda mi tych 4 lat no ale trudno.. jeszcze około 5 miesięcy (trzymajcie kciuki żebym się dostała) nowa szkoła nowi znajomi . :) Wiecie nawet odetchnęłam z ulgą :) bo miałam jeszcze jedną koleżankę całkiem inna od tej przyjaciółki. Wspiera mnie bez przerwy, doradza i to jest chyba ta właściwa przyjaciółka która nie wykorzysta ! Dziękuję za pomoc naprawdę! :)

Odnośnik do komentarza
Gość pomocypomocy

Chciałabym się poradzić jeszcze w sprawach miłosnych :) bo tu też mam problem. Niżej pisałam o tym że mam jeszcze przyjaciela. Przyjaźń trwa dosyć długo, a ja nie mogę przestać o nim myśleć, dla mnie jest kimś więcej niż przyjacielem. W sumie on też mi pisze że mnie kocha, że mu na mnie zależy.. Ale parę dni temu zauważyłam na facebooku komentarz pod zdjęciem jego drugiej przyjaciółki (która podobno jest mniej ważniejsza ode mnie) treści "ślicznie <3 " zabolało mnie to.. Od razu wielka awantura, napisał że w momencie pisania tego komentarza nie pomyślał o mnie.. Przepraszał za to, ale ja i tak dalej z nerw byłam dla niego ostra (czego żałuję), ale nie chcę pokazać chłopakowi jaka jestem łatwa. Napisał mi że koniec przyjaźni, a ja że no dobra jak chce.. Upłynęło 10 minut a on że się pomylił, nie chce się kłócić, że beze mnie nie wytrzyma.. Bardzo on mi się podoba, jest przystojny! Miły, mogę się poradzić.. Ale ten komentarz mnie przerósł nie wiem co mam z tym zrobić próbowałam z nim o tym jakoś porozmawiać ale szybko to kończyło się kłótnią.. Widziałam się z nim może 6 razy w życiu, a jak już dojdziemy do tematu związku to on mi wyznaje miłość i że chciałby spróbować ale mówi że nie widział mnie wgl na oczy, a widzieliśmy się 6 razy , odpuścić sobie? :>

Odnośnik do komentarza

MI się wydaje, że on za bardzo kręci, żeby pakować się w związek z nim. Fakt, że gdy byliście przyjaciólmi, to wszystko między Wami było ok. Jako przyjaciel się sprawdził. Ale wygląda na to, że Tobie przyjaźń już nie wystarcza. Może więc lepiej nie ciągnij jej, żebyś nie cierpiała z powodu swoich uczuć do niego, tak jak wtedy przy okazji tego zdjęcia koleżanki.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Pomocy, przede wszystkim, tak jak pisali Przedmówcy - nie pozwól tamtej "przyjaciółce" ucinać Ci skrzydeł. Pokaż jej, że potrafisz zawalczyć o swoje marzenia i plany i jej opinia i krytyka niewiele Cię obchodzi. Postaraj się także nie pokazywać, że jej komentarze wzbudzają w Tobie jakiekolwiek emocje. Bardzo dobrze, że masz wokół siebie życzliwych ludzi - trzymaj się ich.
Co to tego chłopaka, to trochę dziwne jest to, że mówi, że nigdy nie widział Cię na oczy, chociaż widzieliście się sześć razy. Ja na Twoim miejscu podchodziłabym ostrożnie do jego deklaracji uczuć i poczekała z wyjawieniem swoich.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...