Skocz do zawartości
Forum

Niskie stężenie kortyzolu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,
nazywam się Karolina i mam 24 lata. Sprowadziła mnie tutaj ciekawość... a dokładnie jestem ciekawa co oznacza wynik moich badań.
Immunochemia a dokładniej KORTYZOL.
Na badaniu byłam o godzinie 7:30,
stężenie we krwi 2,47 ug/dl
norma
od 7:00 - 10:00 to (6,2-19,4)
od 16:00 - 20:00 to (2,3-11,9)
Gdzieś wyczytałam, że skoro przyjmuję tabletki antykoncepcyjne to norma zwiększa się nawet do 25...

I tu moje pytanie. Co to dla mnie oznacza??
Do endokrynologa zgłosiłam się w związku z: zaburzeniem miesiączkowania, wzrostem masy ciała, nadmiernego owłosienia, trudnością w zajściu w ciążę (o dziecko staraliśmy się rok).
Dziwne jest ostatnio to, że mam zawroty głowy, dosyć często, nawet gdy leżę kręci mi się w głowie. Wahania nastrojów zawsze miałam, więc nie zwracałam na to uwagi, ale maleńki drobiazg potrafi doprowadzić mnie do furii.
Oczywiście z naszym NFZ to wizytę mam dopiero ostatniego maja mimo, że w styczniu była na wizycie i dr powiedział, że z wynikiem mam przyjść pilnie... no i mam pilnie.. bo inaczej był by wrzesień...
Komedia...
Więc drogie koleżanki i drodzy koledzy... czy spotkaliście się z obniżonym kortyzolem? Jak wygląda leczenie? Czy jest możliwe, że po leczeniu schudnę?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

ps. warto dodać, że kolejną anomalią jest fakt, iż w pierwszych 2 miesiącach ciąży schudłam 11 kg, później przytyłam tylko 7, a po urodzeniu waga w ciągu miesiąca wróciła do tej z przed ciąży :( w trochę ponad miesiąc przytyłam znów 11kg....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...