Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie krok po kroku laska5


Rekomendowane odpowiedzi

Powinnaś ważyć minimalnie 50 kilogramów. MINIMALNIE. Ja sama mam 55 kilogramów przy wzroście 169 cm i nie jestem jakaś przerażająco chuda, więc nie słuchaj takich osób. :) Mając 55 kg miałabyś BMI 19.7, czyli waga IDEALNA + w normie. Interesuję się takimi rzeczami, więc się orientuję. :) Ogranicz troszkę jedzenie, unikaj białego pieczywa itd. Jedz często (5 razy w ciągu dnia), w tym 3 posiłki do syta. Najlepiej jeść co 2,5-3 godziny. I oczywiście aktywność. Polecam Ci ćwiczenia z Mel B (znajdziesz na youtube), Ewy Chodakowskiej (chomikuj lub yt). Dobre są także ćwiczenia aerobowe (pływanie, bieganie, rower). Trzymaj się! :)

Odnośnik do komentarza

Każdy ma słabszy dzień. Ja też zawaliłam, ale od poniedziałku zaczynam od nowa. I jeśli naprawdę chcesz ważyć 55 kg, spróbuj! To nie jest mało. Nie chcę Cię namawiać do odchudzania, które dąży do wyniszczenia organizmu, ale naprawdę - 55 kg to nie jest tak mało. Gorzej, jakbyś chciała ważyć 45 kg. To już było by za mało, stanowczo. :) Trzymaj się!

Odnośnik do komentarza

Witam,

Twoje BMI (wskaźnik masy ciała) przy obecnej masie wynosi 25,1. Prawidłowe wartości tego wskaźnika świadczące o tym, że masa ciała mieści się w normie, to 18,5 - 24,99. Zgodnie z tym powinnaś ważyć 52 - 69 kg. Jak widać przedział jest spory, przy czym 52 kg to totalne minimum, na granicy niedowagi, 69 kg to zaś wartość najwyższa, niewiele różniąca się od Twojej obecnej masy ciała, więc jak widzisz, Twoja nadwaga jest niewielka. Jednakże Twoja docelowa - należna masa ciała (obliczona za pomocą odpowiedniego wzoru) to 58-59 kg i do takiej powinnaś dążyć.
Niezbędne jest spożywanie 5-ciu posiłków w ciągu dnia, przy czym nie można zapominać o śniadaniu! Posiłki muszą być spożywane regularnie - każdego dnia mniej więcej o tej samej porze, w równych odstępach czasu - najlepiej co 3 godziny. Kolację spożywamy najpóźniej 2h przed snem, powinna być ona lekkostrawna. W ciągu dnia należy pamiętać o płynach w ilości około 1,5L - najlepiej by była to niegazowana woda mineralna, świeże, niesłodzone soki owocowe/warzywne, herbata zielona. Nieodzownym elementem jest oczywiście aktywność fizyczna - długotrwały lecz umiarkowany wysiłek, dziennie minimum 4o minut, ponieważ dopiero po tym czasie organizm zaczyna wykorzystywać tkankę tłuszczową jako źródło energii.
Napisz proszę co zwyczajowo spożywasz w ciągu dnia, a postaramy się to zmodyfikować w taki sposób by posiłki pozwoliły na redukcję masy ciała.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie chciałam napisać ile kalorii powinnam spożywać, żeby schudnąć, bo marzę o tym, aby mieć 55 lub 56 kg.
Więc, coż mniej więcej jem takie rzeczy.
rano codziennie ok.8:00 jem albo mieczke musli z mlekiem albo skibke chleba z szynka albo wafle ryzowe 2 szt.
2 sniadanie jem ok 12:00 lub ok.11;00 i jest to jabłko lub 2 wafle ryzowe, czasem 1 skibka chleba z serem topionym
na obiad ok.15 lub częściej ok.16;00 jem różnie: zupę warzywną, pokrojony w kawalki filet z kurczaka, sałatka lub makaron w postaci spaghetii albo ryz z kurczakiem, warzywa na patelnie,
na kolacje jem ok.18:30 wafle ryżowe 2 szt lub nie jem wcale.
Piję herbate zwykła, czasem zieloną staram sie pic wodę zwykłą lub rozcienczam ją z syropem owocowym i pije tez soki z kartonika lub zywiec zdroj smakową.
Chciałabym powiedzieć, że ja nie lubię innego mięsa niz kurczak.
Do wszystkiego mogę się przyzwyczaić i chcialabym aby ktoś mi w tym pomógł i miał na mnie oko, bo lubię jak ktoś jest nade mną i mówi mi co jeść a czego nie. Tylko w taki sposób mogę osiągnąć swój cel. Czasem mam tak, że jak zjem coś za dużo to mam wyrzuty sumienia i potem nie jem przez jakiś czas, a potem jestes glodna i jem co popadnie.
Staram się ostatno biegać i ćwiczyć. Ale chciałabym abym mogła zjeść coś naprawdę zdrowego i w takiej ilości, aby nie zalować i schudnąć. Prawie nie jem słodyczy. To znaczy, że ja nie kupuję, ale jak są świeta to jem i jem, albo jak na niedzielę ktoś w rodzinie kupi to też jem z nudów.
Proszę o poradę ;)

Odnośnik do komentarza

Nie biorę żadnych leków. Cwiczę 2 x w tygodniu na wf w LO, chodzę czasem na silownie, ostatnio jak pogoda dopisuje to biegam i cwicze 30 min z Mel B z jej filmikami na you tube.
Moj jadłospis:
ok 8 sniad. musli lub skibka chleba z szynką lub dzemem, albo pieczywo chrupkie
ok 11 lub 12 jablko lub wafle ryzowe 2 szt.
ok 15 lub o ok 16 zupa warzyna, warzywa na patelnie, spaghetti, ryz w kurczakiem w kawalkach taka sama wersja z makaronem
18 lub 18;30 wafle ryzowe albo nie jem wcale.
Staram sie nie jesc slodyczy, nawet ich nie kupuję, tylko okazyje jem je z nudow lub zapomnienia, jak ktos w domu kupi w tygodniu ciasteczka lub na weekend i na swieta tez jem jakby bez namyslu.
Proszę o poradę, co mam i kiedy i w jakich ilosciach jesz, a czego nie, tak abym mogla osiągnąc wymarzoną wagę 55 kg. ;)

Odnośnik do komentarza

1. Aby obliczyć Twoje dzienne zapotrzebowanie na energię, na początku obliczamy za pomocą odpowiedniego wzoru Twoją Podstawową Przemianę Materii (PPM - która zależna jest od płci, wieku, masy ciała i wzrostu, a która mówi nam ile kcal potrzebuje Twój organizm w ciągu doby aby zapewnić jego prawidłowe funkcjonowanie w warunkach totalnego spoczynku). Twoja PPM wynosi 1560 kcal.

2. Teraz, aby uzyskać informację o Twoim całkowitym zapotrzebowaniu na energię - całkowitej przemianie materii CPM, mnożymy wartość PPM przez wskaźnik aktywności fizycznej, który przy jej umiarkowanym natężeniu wynosi około 1,4. To daje nam wartość 2180 kcal - tyle powinnaś w ciągu doby dostarczać z pożywieniem aby zaspokoić potrzeby swojego organizmu.

3. Jeśli jednakże chcesz zredukować swoją masę ciała, to zaleca się zastosowanie deficytu energetycznego wielkości około 500 kcal, a co za tym idzie kaloryczność Twojej diety powinna być równa 1700 kcal/dzień.

Dzienny deficyt energetyczny rzędu 500 kcal pozwala zredukować masę ciała o około 2 kg w ciągu miesiąca. Jest to najbezpieczniejsze tempo redukcji masy ciała, które również jest najmniej obciążone ryzykiem występowania efektu jo-jo.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Piszę do Was o poradę, a raczej w sumie już z niemocy. Otóż zaczęłam ćwiczyć i inaczej-zdrowiej jeść. Ale każdy mówi, pisze mi coś innego i sama już nie wiem co mam myśleć. Otóż, zaczęłam jeść 5 lekko strawnych posiłków. Nie głodzę się, pije dużo wody, przed jednym z głównych posiłków biorę spalacz, i na 20min. przed ćwiczeniami też. Ćwiczę codziennie 5min rozgrzewki, 15 cardio i na poszczególne partie przeznaczam po 10min: ramiona, nogi, pupa, brzuch. no i na koniec rozciąganie, co w sumie daje ok. 1h. Jedni mówią, że to jest ok, ale powinnam jeszcze zażywać białko jako odżywkę i glikogen? Ale jeśli tego nie będę robić to czy coś się stanie? Ostatnio zaczęłam tez brać magnez i potas. Jestem zmotywowana i zależy mi na zbudowaniu pięknej sylwetki tym bardziej, że przy wzroście 167 ważę 77kg. Nie wiem jednak czy ilość ćwiczeń nie jest za duża? W niejednych artykułach piszą ze nie powinno się jeść przed i po treningu? W innych z kolei ze powinno? Sama już nic nie wiem. Proszę o informację ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...