Skocz do zawartości
Forum

Zbyt krótkie wędzidełko napletkowe


Gość problem.mam

Rekomendowane odpowiedzi

Gość problem.mam

Mam coś takiego już dość długi czas ,ale dopiero teraz odważyłem się zgłosić o pomoc.
Oto zdjęcia mojego penisa.
1. http://ifotos.pl/zobacz/2013-03-2_nphsqnq.jpg/
2. http://ifotos.pl/zobacz/2013-03-2_nphsqwh.jpg/
Zdj. nr. 2 pokazuje jak wygląda panis gdy naciągnę napletek.
Chciałbym się dowiedzieć czy jest to normalne czy raczej powinienem udać się do lekarza ?
Mam 16 lat.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Zamieszczone przez Pana zdjęcia wskazują na wadę anatomiczną jaką jest zbyt krótkie wędzidełko napletkowe. Zdecydowanie powinien się Pan zatem udać do specjalisty urologa lub chirurga dziecięcego, który wykona plastykę wędzidełka. Jeśli plastyka nie zostanie wykonana może to skutkować dyskomfortem i naderwaniem wędzidełka podczas współżycia seksualnego.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pytanie bo nw co zrobic gdy penis osiagnie 100% erekcji i chce zdjac napletek on schodzi ale gdy go napne czasami wraca na msc a wedzidelko uciska chce isc do specjalisty ale niedlugo mam to zrobic z dziewczyna i do spec pojde kilka dni po stosunku warto ryzykowac . Moze sie cos zerwac ?

Odnośnik do komentarza
Gość koleżka12345

Mam 17 lat zabieg miałem robiony na początku wakacji był to zabieg operacyjny pod całkowitym znieczuleniem po tygodniu było juz dobrze jednak nie widziałem większej różnicy przed jak i po zabiegu :/ i jeszcze zauważyłem ze mam tak jakby węższa skore przy wezidelku wiec doszedł kolejny problem :( nwm co zrobić :/ jeszcze przed zabiegiem musiałem zapłacić za lekarza prywatnego bo nie ma u mnie urologa tzn jest tylko ze wolne miejsca są dopiero za rok :( nadal mnie ciągnie w dół :/po naciagnieciu napletka zsuwa się :/ pomocy :(

Odnośnik do komentarza
Gość koleżka12345

Nie chce znowu robić problemów myślę nad tym zeby sobie samemu uciac albo chociaż naciac troche :/ nwm czy to dobry pomysł ale jak sobie pomyśleć ze mam znowu leżeć w tym szpitalu to mam właśnie takie myśli :( jakby nie mogli dać normalnego znieczulenia miejscowego i uciac wyciąć czy przedłożyć wszystko tylko zeby było dobrze :/

Odnośnik do komentarza

Cześć, mam 18 lat i chyba coś jest nie tak z moim penisem. Kiedyś miałem problemy ze ściąganiem napletka podczas wzwodu ale udało mi się stopniowo rozciągnać napletek i już jest wszystko ok. Ale martwi mnie czy nie mam zbyt krótkiego wędzidełka. Bo mój napletek nie schodzi dalej niż za samą główkę i jak już go ściągnę to wędzidełko jest mocno napięte i napletek średnio chce się trzymać na tej pozycji, tak jakby chciał się nasunąć na żołądź. Zamieszczam zdjęcia, powiedzcie mi czy powinienem go ledwo naciągać za żołądź czy powinien ściągać się dalej? A jeśli coś jest nie tak to co mam zrobić?
I jeszcze mam jedno pytanie: czy gdy penis przechodzi do wzwodu to czy napletek sam "automatycznie" powinien się zsunąć? Bo u mnie jest tak że nawet jak mój penis przejdzie do wzwodu to napletek dalej go zakrywa i muszę go ściągnąć ręką.

monthly_2013_11/czy-wszystko-w-porzadku-z-moim-penisem_1220.jpg

monthly_2013_11/czy-wszystko-w-porzadku-z-moim-penisem_1221.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość nappyboy16

Na krótkie wędzidełko tylko "operacyjnie" można poradzić. "Operacyjnie" bo taki zabieg zwykle trwa kilkanaście minut. Zabieg polega na rozcięciu wędzidełka i odpowiednim zszyciu lub na jego całkowitym usunięciu. Powinieneś się udać do lekarza rodzinnego po skierowanie do chirurga urologa.

Odnośnik do komentarza

mój były chłopak miał coś takiego, albo podobnego. Mieliśmy problemy w seksie, bo go bolało, ale przeszedł operacje i już potem było super ;);p

Lepiej jest chwilę zaczekać niż żeby miał być problem w trakcie pierwszego stosunku bo dziewczyna może się zniechęcić albo przestraszyć. Z resztą po co się śpieszyć, jesteś młody jeszcze!

Odnośnik do komentarza
Gość nappyboy16

Nie możesz iść do urologa tak sobie, ponieważ potrzebujesz skierowania, aby udać się do tego specjalisty. Sam urolog też niczego nie załatwi. W takich sprawach najlepiej udać się do chirurga urologa, dlatego najlepszym wyjściem jest udanie się do lekarza rodzinnego po skierowanie do chirurga urologa. Możesz lekarzowi rodzinnego powiedzieć, że podejrzewasz, że masz krótkie wędzidełko i chciałbyś się skonsultować z chirurgiem urologiem. Lekarze pierwszego kontaktu na ogół nie lubią się bawić w te sprawy, więc raczej nie będzie potrzeby się przed nimi rozbierać, jednak jakoś musisz opisać swój problem żeby dostać skierowanie do specjalisty, a bez skierowania nie będziesz miał możliwości się do niego udać.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 20 lat.

Sytuacja ma się tak, że od ostatniego czasu zacząłem zastanawiać się nad tym, czy nie mam aby za krótkiego wędzidełka.

Spieszę z wyjaśnieniami.

Bez wzwodu spokojnie mogą wysunąć napletek daleko za żołądź. Przy pełnej erekcji bez problemu wysuwam za żołądź z tym, że gdy próbuje dalej powoduje to dosłownie mały ból i można też zauważyć, że żołądź trochę się napina i idzie za wędzidełkiem.

Co do seksu. Nie miałem okazji uprawiać go bez gumki, ale w gumce nie odczuwałem żadnego bólu. Bardziej martwiło mnie to, że penis szybko w tej gumce opada i zastanawiałem się, czy nie jest to przypadkiem właśnie wina krótkiego wędzidełka? Gdy sprawdzałem to sam na sobie i podczas wzwodu ściągłem mocno napletek za żołądź to faktycznie powodowało to szybko opad penisa.

Załączam zdjęcia.

http://zapodaj.net/4622faf8176f1.jpg.html http://zapodaj.net/0b57e481d7b33.jpg.html http://zapodaj.net/2467ff8ca1fe5.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Gość Nieznajomy 24

Witam, mam podobny problem, tylko nie wiem czy na tyle co poprzednicy. Mam 24 lata i podczas wzwodu napletek wraca zaraz za główkę. Nie wiem czy jest konieczna wizyta u urologa, ponieważ w gumce nie odczuwam bólu, natomiast nie wiem czy bez gumki może być bolesne. Poniżej załączam zdjęcie. Proszę o poradę.Tekst linka

Odnośnik do komentarza

u ciebie moim zdaniem akurat wszystko wyglada w porzadku, mozesz miec po prostu taka budowe penisa co skutkuje powracaniem napletka. nie powinno byc to bolesne bez prezerwatywy, jednak jesli odczujesz jakies komplikacje - dopiero wtedy skontaktuj sie z urologiem.

Odnośnik do komentarza

witam dzisiaj miałem zabieg nie trzeba się w ogóle bać nic nie bolało tylko dyskomfort przy opatrunku bo trzeba go mieć do góry ,kilka szwów i po sprawie zachęcam wszystkich nie ma co czekać miła fachowa obsługa w szpitalu na ul.K.E.N w Warszawie szpital Mazovia

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy ktoś jeszcze przeczyta ten komentarz, ale może niektórym pomoże on w podjęciu decyzji. W moim przypadku napletek schodził z penisa bez problemu w stanie spoczynku i wzwodu, ale nie schodził cały. Za żołędzią tworzył się fałd, który bardzo denerwował a kiedy próbowałem zsunąć napletek niżej, to pociągał za sobą żołądź i było to dość nieprzyjemne. Udałem się z problemem do urologa i stwierdził on początkowo, że wędzidełko to nie problem i, że możliwe, że mam stulejke. Po kilku miesiącach wróciłem do niego na drugą wizytę i okazało się, że napletek sam się rozciągnął na tyle, że nie sprawia już problemu (warto jest ćwiczyć napletek, bo jeśli stulejka jest niewielka, to faktycznie można go na tyle rozciągnąć żeby operacja była zbędna). Pozostał problem krótkiego wędzidełka i umówiliśmy się na zabieg, który miałem wykonany wczoraj. Lekarz naciął wędzidełko wzdłuż penisa i pozszywał je (mam ponad 20 szwów). Sam zabieg nie bolał praktycznie nic (najbardziej bolało a w zasadzie nieprzyjemnie piekło odkażanie żołędzi), na początku zanim znieczulenie zaczęło działać kilka razy poczułem jak przejechał skalpelem po skórze żeby zobaczyć czy znieczulenie działa, ale nie było to bardzo bolesne. Poczułem założenie jednego szwu i od razu doktor dodał troche znieczulenia w tamto miejsce. Po powrocie do domu nic nie bolało, troche krwi się sączyło z rany, ale nic poważnego, przy oddawaniu moczu nie było żadnego pieczenia ani szczypania, tylko troche krwi, która zebrała się pod napletkiem. Lekarz zalecił ściągnąć napletek dopiero po 24 godzinach żeby go umyć (zwykłe mydło i woda, żadnych płynów odkażających) i nic nie bolało ani zsunięcie napletka ani jego mycie. Czułem delikatny dyskomfort przy przemywaniu rany blisko żołędzi, ale dało się przeżyć. Mam nadzieję, że wszystko się fajnie zrośnie, za 2 tygodnie mam się udać na kontrolę i zdjęcie tych szwów, które nie wypadną same. Na koniec kilka informacji...Mam 20 lat, zabieg wykonałem w Krakowie w przychodni Ars-Medica u Doktora Jacka Drabiny. Ogólny koszt leczenia: Pierwsza wizyta - 100zł
Druga wizyta (umówienie zabiegu) - darmowa
Badania krwi (antygen HBS i antygen anty HCV) - 76zł
Zabieg - 500zł
Kontrole po zabiegu - mają być darmowe
Gazy 10x10cm 11 paczek - 13.20zł
Tabletki przeciwbólowe - 3.30zł
Co do lekarza, to polecam całym sercem. Przez cały zabieg rozmawialiśmy, doktor bardzo przyjazny pacjentowi, potrafił rozluźnić atmosferę tak, że w połowie zabiegu praktycznie leżałem rozluźniony. Niektórzy uważają, że cena wysoka, ale czytałem dużo o innych lekarzach i niestety cena idzie w parze z jakością a do zabiegu doktora Drabiny nie mam żadnych zastrzeżeń. Świetny lekarz i człowiek. Mam nadzieję, że komuś ten komentarz pomoże podjąć decyzję. Jak będę już po zdjęciu szwów, to napisze jeszcze jeden opisujący cały proces gojenia się.
Zabieg nie jest straszny, nie ma co zwlekać, bo samo się nie naprawi a może być dyskomfort i fizyczny i psychiczny podczas stosunku. Wolałem się tym zająć niż zaryzykować zerwanie wędzidełka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...