Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość masa

Białko w diecie na nabranie masy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dagmara

Lubicie zieloną herbatę? Ja uwielbiam, chociaż szczerze powiedziawszy nie skupiałam się do tej pory na jej walorach zdrowotnych. Piję, bo lubię. Z jednej strony to takie proste, z drugiej, po wybuchu pandemii postanowiłam bardziej zająć się zdrowym żywieniem i skoncentrować się na produktach, które naprawdę mogą dać mi wiele. Zauważyłam, że wielu z Was poszukuje sposobów na odchudzanie. Warto w tym temacie zwrócić się do natury. Ma ogromną moc – często nie jesteśmy nawet w stanie zdać sobie z tego sprawy, ponieważ za szybko się poddajemy. A natura działa swoim rytmem. I rzeczywiście zmieniając diametralnie życie, mogę powiedzieć, że schudłam i mam się bardzo dobrze. Z samą sobą i z otoczeniem. A wszystko dzięki temu, że zamieniłam negatywne nawyki na pozytywne. Zamiast sięgać po colę i chipsy, sięgam po zieloną herbatę i zdrowe przekąski. Na co dzień pomagam sobie słuchając kanału Jedz dobrze by Młynarski. Opinie ekspertów na temat produktów, bardzo pomagają mi podejmować codzienne decyzje żywieniowe i czuję się znacznie zdrowsza dzięki temu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adrian

Jeśli chcecie jeść smaczne jedzenie, a przy tym schudnąć, polecam Wam serię „Zbyszek Młynarski gotuje”. Bardzo zasmakowałem w hot wingsach: youtube com/watch?v=KToIG82LbzY. Uwielbiam jedzenie tego typu, ale wiadomka, że nie ma co po nie sięgać w nadmiarze. To puste kalorie, zwłaszcza jeśli jesz w fastfoodach. Mi niestety się zdarzało. Teraz już prawie tego nie robię, czuję się lepiej, ćwiczę i nawet zacząłem tracić na wadze. Nigdy nie byłem grubasem, ale nie czułem się też najlepiej w swoim ciele. Teraz pełna kulturka, żona też jest zadowolona bo w końcu nauczyłem się robić coś więcej w kuchni, niż tylko rozkładać zamówione fastfoody na talerzach. Jestem bardziej pozytywny, mam w sobie więcej życia. Warto było. Dieta sama w sobie to katorga – ale jeśli zmienisz myślenie, jest zupełnie inaczej. Nie powiem Ci, że to łatwe, bo nie. To ciężki proces, ale jeśli wynika z dobrej motywacji to wtedy ma szanse na powodzenie. Jestem wdzięczny również mojemu trenerowi personalnemu. Widzę, że połączenie dobrych nawyków z ćwiczeniami przynosi super efekty. Szok, bo się nie spodziewałem w sumie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ania

Kiedyś próbowałam na siłę zmieniać się i oczywiście to nie wyszło. Z tego, co widzę dużo forumowiczów ma ten problem. Nieustanna walka z samym sobą, tylko po co? Przecież to prowadzi do wiecznego obwiniania się i wyrzutów sumienia, że próbowałem i znowu się nie udało. Byłam w tym miejscu, próbowałam diet z gazet, diet gwiazd, diet cud – ale mój problem polegał na tym, że żadna z tych diet nie była moja! To były cudze diety, które na siłę próbowałam włączyć w życie, a przecież smak jest czymś tak bardzo indywidualnym, że nie ma jednej uniwersalnej diety dla każdego. Wierzę, że nasze ciało doskonale wie, czego potrzebuje. Zastanawiałeś się kiedyś nad porcjami przyjmowanych posiłków? Jak duże są Twoje posiłki, jak często jesz i co? To takie banały, które tworzą nasze nawyki. A chyba, nikomu nie chodzi o to, żeby wdrażać na siłę dietę, w którą nie wierzy, ale o to, aby zmienić złe nawyki na dobre. Coraz więcej dietetyków i terapeutów żywieniowych o tym mówi, nie bez powodu. To bardzo innowacyjne spojrzenie na dietę, a jednak takie, które da się wprowadzić u każdego. O tym, przeczytasz/usłyszysz na: Jedz Dobrze By Młynarski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Hanna

Najlepsza dieta, to nasza dieta. Kiedyś próbowałam na siłę zmieniać swoje przyzwyczajenia, ale jak łatwo się domyślić – nie wyszło. Niczym postanowienia noworoczne, które wszyscy robią, a nikt się ich nie trzyma. Gdybyśmy chociaż na chwilę przestali na siłę zbierać na sobie ogólnodostępne wzorce i zastanowili się nad sobą, na pewno łatwiej by nam przychodziły zmiany. Dlatego, że dobre zmiany wynikają z tego, kim jesteśmy i z tego, co czujemy, że jest dla nas dobre. Ale w żywieniu ważne są też pewne zasady, których nie sposób pominąć – bo ignorowanie ich, lekceważenie, może źle wpłynąć na nasze zdrowie. A tego, przecież nikt nie chce. Organizm wie ile jedzenia potrzebuje i jakiego jedzenia potrzebuje. Ja już przestałam to zagłuszać i widzę, ile w moim życiu się zmienia. Piję też dużo zielonej herbaty, o której możecie tutaj posłuchać: youtube com/watch?v=trBI4sZgbO0. Bardzo lubię cały proces parzenia, a do tego dobrą muzykę i tak, zwykłe picie herbaty, zamienia się w niezwykle miły i relaksujący rytuał. A przy okazji dostarczam sobie wielu zdrowotnych właściwości. Robię to w pełni świadomie, bo pracuję w zawodzie kreatywnym i moc koncentracji jest mi szczególnie potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...