Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie krok po kroku Throne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , więc tak mam 15 lat , ponad 170 cm. wzrostu ważę 92,7 kg . Dość dużo jak na mój wiek chciałbym schudnąć zarazem wyrzeźbić mięśnie szczególnie brzucha i górnej części nóg . Mam w okolicy dom kultury gdzie jest siłownia za darmo mój problem polega na tym że nie wiem dokładnie jakie ćwiczenia powinienem wykonywać i też co jeść na śniadanie obiad i kolacje i mniej więcej w jakich godzinach . Prosił bym o rozpisanie jakoś tego bo nie wiem za bardzo też do kogo się z tym zgłosić .

Odnośnik do komentarza

Witaj,

przede wszystkim pamiętaj, że wieku 15 lat nie należy przesadzać z ćwiczeniami na siłowni. Jeśli nie masz żadnych przeciwwskazań co do ćwiczeń, skup się głównie na:
-bieganiu,
-pływaniu,
- jeździe na rowerze

Co do samych ćwiczeń jakie mógłbyś wykonywać nawet w domu to:
- pompki,
- brzuszki
- wspięcia na palcach
- przysiady

Zacznij od mniejszej ilości powtórzeń, ale ćwicz regularnie. Na kolejnych treningach zwiększaj powtórzenia, ale wszystko z umiarem. Jeśli z łatwością będzie się Tobie ćwiczyć brzuszki czy pompki, możesz kupić sobie specjalne obciążenia, które zawieszasz na pasie - ale to dopiero w późniejszym okresie.

Co do samej diety - jako, że jesteś młody, nie musisz mieć "restrykcyjnego" jadłospisu, gdzie wszystko jest wyliczone co do grama (jak to często ma miejsce u zawodowych sportowców/kulturystów). Ważne, żeby to co jesz nie dostarczało kalorii ponad odpowiednią dla Ciebie ilość. Możesz przez najbliższe 3 dni notować na kartce to, co jesz.
przykładowo:
śniadanie: 3 kromki chleba + 2 plasterki żółtego sera + połowa pomidora + 1 szklanka herbaty... itd

Postaraj się dokładnie notować rodzaj i ilość spożywanych produktów i zamieść je tutaj - wtedy zobaczymy co i jak i postaramy się pomóc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...