Skocz do zawartości
Forum

Wasze ulubione herbaty


Gość Nefrete

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam jednej ulubionej herbaty. Koleżanka poleciła mi kiedyś http://republikasmakow.com/pl/10-herbaty-i-napary i tam wybieram sobie od czasu do czasu coraz to nowe smaki. Z tego co się dowiedziałam, to torebki herbat są zgrzewane na gorąco, co sprawia, że w takich herbatach nie ma żadnych dodatkowych, zbędnych substancji, które mogłyby negatywnie wpływać na wartości zdrowotne lub smakowe. Do tej pory jeszcze nie zdarzyło się, aby herbata nie była świeża, a to jest dla mnie naprawdę bardzo istotne. U mnie jest tak, że czasami mam zajawkę na różne herbaty czarne, potem przerzucam się na zielone lub białe. Jedno jest pewne, nie wyobrażam sobie rozpoczęcie dnia od nie wypicia tego napoju. Inni wybierają kawę, a ja mam takie preferencje. A co sądzicie na temat herbat odchudzających? Pomagają?

Odnośnik do komentarza

Ja jestem zdecydowanie herbaciarzem i lubię najróżniejsze odmiany, ale z takich lżejszych, bardziej owocowych, to mogę polecić ziołowe mieszanki, np z owocem dzikiej róży - mają mocny zapach i smak, a nie są dodatkowo wzmacniane sztucznymi aromatami. polecić mogę mieszanki Dary Natury, a szczególnie podeszła mi smakowo tzw. herbatka na dobranoc (owoc dzikiej róży, głóg, meliska, koper włoski, chmiel i lawenda). Zdecydowanie nie trzeba jej dosładzać ?

Odnośnik do komentarza

Raczej trudno znaleźć naturalnie słodkie w smaku napary lub herbaty, wszystko to kwestia dodatków, moim zdaniem. Polecić mogę jednak mieszanki z lukrecją i owocami. Korzeń lukrecji daje naturalną słodycz, więc wg mnie nie trzeba już dodatkowo dosładzać samego naparu ? U mnie kilka miesięcy temu zagościła herbata miętowa z lukrecją i bardzo fajnie mi się sprawdziła - lekko słodkawa, fajnie poprawia trawienie i można pić późnym popołudniem, bo nie zawiera w sobie kofeiny.

Odnośnik do komentarza

A ja aż tak za zieloną nie przepadam. Ja wiem, ze ona ma  mnóstwo różnych właściwości, ale dla mnie o wiele bardziej lepszą smakowo jest herbata biała. Jakoś bardziej mi pasuje. Bardzo lubię też herbaty ziołowe jak rumianek, z koprem włoskim dobra jest na jelita, zresztą jest ma też swoje zastosowanie w diecie św Hildegardy  z Bingen https://swidnica24.pl/2021/04/produkty-stosowane-w-diecie-sw-hildegardy/

Odnośnik do komentarza

Japońska matcha. Moim zdaniem najlepsza. Nie tylko świetna w smaku, ale i bardzo zdrowa. Alternatywa dla kawy - dodaje energii, ale nie obciąża żołądka. Ponadto przyspiesza metabolizm, co wspomaga odchudzanie. Taka matcha musi być oczywiście wysokiej jakości. I są sklepy jak np. https://ouritsumatcha.pl/ gdzie można ją zamówić. Certyfikowaną, z ekologicznych upraw. Sprawdźcie sami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...