Skocz do zawartości
Forum

Nocne zwidy


Gość backtolife

Rekomendowane odpowiedzi

Gość backtolife

Witam. Mam 17 lat. Od jakiegos czasu (ok. roku) budzę sie w nocy i widze ludzi których nie ma. Nie dzieje sie to każdej nocy, ale dosyć często. Raz, kiedy byłam w domu sama z młodszym bratem, przebudziłam sie w nocy i zobaczyłam kucającego chłopca który na mnie patrzy. Miał okropne czarne oczy, i włosy obicięte jak "od garczka". Wyglądał jak z horroru.. Wystraszylam sie, pobiegłam do pokoju brata, by sprawdzić czy nic mu nie jest.. dopiero wtedy się ocknełam, wróciłam do łóżka i zasnęłam. Innym razem widziałam nade mną mamę. Stała i patrzyła na mnie. Wołałam ją, a ona nic, dalej patrzyła nieruchomo.. Wziełam coś co miałam pod ręką i w nią rzuciłam. (ołówkiem). "Przeleciał" przez nią i zniknęła. Uspokoiłam sie wtedy i zasnęłam. Rano gdy zobaczyłam na ziemi ołówek przypomniałam sobie o tym co widzialam w nocy.. Wczesniej często widziałam latające robaki w moim pokoju, bardzo często widziałam też pająki (panicznie się ich boje) Nie wiem czy powinnam udać się z tym do jakiegoś lekarza, czy może to nic złego.. Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza

Ja z własnego doświadczenia wiem że to się będzie bezprzerwy powtarzać.
Sam miewam podobne problemy.Nie wiem jak torozwiązać ale rozumiem twój strach.
Ponoć takie rzeczy są odzwierciedleniem naszych codziennych problemów i tego co się boimy.
Sądzę że specjalista się lepiej będzie na tym znał.
Napewno jeszcze ktoś swierdzi coś podobnego.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Jeśli te wyobrażenia pojawiają się tuż po zaśnięciu lub przed przebudzeniem się mogą to być omamy hipnagogiczne lub hipnopompiczne. Takie omamy są zjawiskiem fizjologicznym, jednak u Ciebie występują przez dłuższy okres czasu i dość często dlatego warto, żebyś skorzystała z poradni zaburzeń snu lub z konsultacji z psychiatrą/psychologiem.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...