Skocz do zawartości
Forum

Odżywianie po zawale mięśnia sercowego


Gość Zdrowie_abc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zdrowie_abc

Witam, jestem po zawale mięśnia sercowego. Mam nadwagę i w jak najszybszym czasie powinienem podjąć się intensywnej diecie. Niestety nie wiem od czego zacząć. W związku z tym mam do Was kilka pytań.
Po pierwsze, jakie powinno być dzienne zapotrzebowanie kaloryczne 51 latka
(czy po zawale się zmienia?)
Ile posiłków należy spożywać w ciągu dnia (3 lub 5?)
Jakie posiłki spożywać w porze obiadowej ?
Proszę o szybką i zrozumiałą odpowiedź. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Dieta po zawale serca powinna ograniczać w dużej mierze cholesterol i nasycone kwasy tłuszczowe. Dlatego też powinniśmy ograniczyć następujące produkty:
żółtka jaj, tłuste mięsa, wątróbka, boczek, kiełbasa,smalec, słonina, tłuste sery i produkty mleczne o wysokiej zawartości tłuszczu, tłuste sosy czy potrawy z dużą zawartością tłuszczu. Dodatkowo nie powinniśmy spożywać alkoholu. Potrawy powinny być gotowane, pieczone w folii lub rękawie czy duszone we własnym sosie.
Ogólna zawartość tłuszczu w nie powinna przekraczać 300 mg dziennie. Do przygotowywania potraw powinniśmy używać tłuszczy pochodzenia roślinnego np oleju z rzepaku, słonecznikowego, oliwy z oliwek czy margaryny.
Do swojej diety powinniśmy wprowadzić ryby, które najlepiej byłoby jeść 2 razy w tygodniu. Ryby zawierają dużo kwasów omega 3, które obniżają poziom złego cholesterolu. Oprócz ryb warto wprowadzić też następujące produkty:
jabłka,
aronia (zawierają antyoksydanty, które obniżają poziom złego cholesterolu oraz reguluje ciśnienie krwi),
kapusta
zielona sałata,
czosnek,
zielona i czerwona herbata,
Jedz regularne posiłki co 2-3 godziny, mniejsze porcje a częściej. W swojej diecie zwiększ ilość warzyw i owoców, które są cennym źródłem witamin, przeciwutleniaczy i minerałów.
Wprowadź również ruch, spaceruj, możesz również uprawiać nordic walking.
Przykładowy jadłospis znajdziesz w artykule : dieta po zawale serca
O profilaktyce po zawale mozesz przeczytać w artykułach:
Życie po zawale serca
Profilaktyka zawału serca

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...