Skocz do zawartości
Forum

Napady głodu a tycie


Gość natalia17lat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość natalia17lat

Witam,
Mam Problem,otóż w mojej rodzinie (od strony taty) jest otyłość.Boję się że będe mieć ich budowe,mam częste napady głodu i co najgorsze nie mogę tego kotrolować,najchętniej sięgam po słodycze lub fast-food. Mam 17 lat 168 cm wzrostu i ważę 53kg. Przed wakacjami 2012r. ważyłam 3/4 kg mniej,w ostatnim czasie moja waga znacznie się zwiększyła,a figura uległa zmianie. Miałam widoczne kości biodrowe,co bardzo mi się podobało,teraz znikły nie widać ich,moim problemem są uda. Wstydzę się przebierać na wf-ie i basenie. Wszystko przez to że w ostatnim czasie,znacznie przytyłam. Proszę o radę,jak mam poradzić sobie z napadami głodu,by zgubić te 3/4 kg.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Twoja waga jest prawidłowa choć w dolnej granicy wagi. Jeżeli schudniesz 3-4 kg to będziesz mieć niedowagę. Dlatego też nie polecam Ci odchudzania.
Jeżeli chcesz wymodelować sylwetkę i poprawić jej wygląd polecam ćwiczenia. Na uda bardzo dobrym ćwiczeniem są przysiady oraz półprzysiady. Innymi dobrym ćwiczeniem są:


Co do Twoich napadów głodu to zastanów się czy nie jesz zbyt mało w ciągu dnia? Być może Twój organizm w ten sposób chce uzupełnić niedobory składników odżywczych. Jeśli tak jest to wystarczy wprowadzić więcej posiłków. Jedzenie regularnych posiłków jest bardzo ważne i pomocne w utrzymaniu ładnej sylwetki. Nasz organizm reguluje się w ten sposób, co zmniejsza podjadanie pomiędzy posiłkami i napady głodu. Posiłki powinny być małe, ale spożywane dość często co 2-3 godziny.
Jeśli już masz ochotę na coś słodkiego to zamiast sięgać po słodycze, weź owoc lub warzywa. Możesz również spróbować sztuczki z wodą. Kiedy najdzie Cię ochota na jedzenie wypij szklankę wody.
Innym sposobem radzenia sobie z napadami głodu jest żucie gumy owocowej, ale tylko do momentu utraty smaku przez nią.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...