Skocz do zawartości
Forum

Podwyższone ciśnienie w młodym wieku


Gość kamil.p

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil.p

Witam, mam 18 lat i zaniepokoiły mnie pomiary mojego ciśnienia, dziś (najwyższe) wyniosło 148/98, nie wiem czym to jest spowodowane, nie zawieram sterydów, nie pale, nie pije, otyłość to też odległy mi temat, staram się odżywiać zdrowo, staram się również w miare regularnie ćwiczyć. Pomiary mojego pulsu to średnio - 82. Średnie ciśnienie jest o wiele niższe o tego wyżej, jednak również dość istotnie podwyższone, zazwyczaj druga wartość... Proszę o wskazówki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Nadciśnienie tętnicze to bardzo rozległy temat. Może się zdarzyć ,że twoje nadciśnienie jest uwarunkowane podłożem genetycznym.
Inna kwestia jest taka ,że nie wiele ludzi nie wie jak prawidłowe mierzyć ciśnienie. Czy ty wiesz jak to robić?
Jest wiele czynników wpływających na wynik ciśnienia.
Innym czynnikiem może być stres. Jeśli stresujesz się przed jakimiś egzaminami lub masz trudną sytuację, może to powodować podwyższone ciśnienie. Niestety długotrwały stres może zaszkodzić tobie w dużym stopniuBardzo dobrze ,że nie ulegasz nałogom , zdrowo się odzywiasz i prowadzisz zdrowy tryb życia. Powinieneś skonsultować się z lekarzem i przedyskutować tą kwestię .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...