Skocz do zawartości
Forum

Czy jabłka tuczą?


Gość xxxxx23

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xxxxx23

witam!
mam kilka pytań jeżeli chodzi o jabłka:
>ile jabłek dziennie można jeść
>czy jak się je 4-5 jabłek dziennie to może to jakoś zle wpłynąć na nasze zdrowie ,od chzudzanie i prace jelit
>czy można się uzależnić od jedzenia jabłek

Odnośnik do komentarza

Jabłka nie tuczą i są lekko strawne.
Jest powiedzenie - "Jabłko z rana i wieczora chroni ciebie od doktora"
Raczej nic się nie stanie jeśli jesz taka ilość jabłek.
Jabłka to jedne z najzdrowszych owoców. Nie będę pisał jakie działanie i właściwości posiadają ,bo wystarczy ,że wpiszesz w wyszukiwarce i znajdziesz odpowiednie artykuły. Zastosowanie natomiast jest ogromne.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Jabłka mają niewiele kalorii za to dużo witamin i minerałów. Zawierają one dużo witaminy C, której najwięcej znajduje się tuż pod skórką, dlatego warto też jeść jabłka nieobrane ( oczywiście należy je najpierw umyć!). O właściwościach jabłek możesz się więcej dowiedzieć z artykułu: Właściwości jabłek
4-5 jabłek dziennie nie powinno zaszkodzić, choć u niektórych osób mogą one powodować wzdęcia i biegunkę w przypadku spożycia większej ilości. Nie ma określonej ilości jaką możemy zjeść, liczy się zdrowy rozsądek i umiarkowanie.

Odnośnik do komentarza
Gość xxxxx23

dziękuje za odpisanie , faktycznie czasami mam wzdęcia po jabłkach i co wtedy robić jak temu zapobiegać
,jem je ze skórką nie obieram jabłek nigdy, a czy organizm może się przyzwyczaić do jedzenia jabłek
ile tak naprawdę mają kalorii jabłka kupowane w sklepie bo co kalkulator kalorii to inaczej pokazuje np:jeden pokazuje że 100 g jabłka -48 kalorii , a inny zaś że 52 calrie
na jakiej stronie znajdę najlepszy kalkulator kalorii
jak znacie jakąś stronkę to podajcie będę wdzięczna!

Odnośnik do komentarza
Gość Mala__MI

na wdęcia nic nie poradzisz, po prostu tak jabłka działają. Ja np mogę zjeść 1 góra 2 jabłka bo inaczej będę mieć brzuch jak balon.
Co do kalkulatorów to nie wiem który jest najlepszy ale wydaje mi się że różnica 4 kcal to nie jest jakoś dużo

Odnośnik do komentarza

Co za bzdura po jablkach nigdy a przenigdy nie bendziesz miala brzuch jak balon bo przez owoce i warzywa nigdy nie zgrubnie one mają same vitamini i błoniki jak jestes na diecie to powinaś jeść same owoce i warzywa oraz zeby nie wyglondac anorektycznie jeść mięsobo mięso ma duzo energi zeby rano wstać o i jeszcze cos dodam nie jeć zadnych czekolad, czipsuw, cukierek lub innych fast food

Odnośnik do komentarza

~Alka12
Co za bzdura po jablkach nigdy a przenigdy nie bendziesz miala brzuch jak balon bo przez owoce i warzywa nigdy nie zgrubnie one mają same vitamini i błoniki jak jestes na diecie to powinaś jeść same owoce i warzywa oraz zeby nie wyglondac anorektycznie jeść mięsobo mięso ma duzo energi zeby rano wstać o i jeszcze cos dodam nie jeć zadnych czekolad, czipsuw, cukierek lub innych fast food

no właśnie mylisz się jabłka są znane z powodowania wzdęć...U niektórych osób ,szczególnie tych z nadwrażliwością jelit mogą także powodować biegunki ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...