Skocz do zawartości
Forum

Efektowne i smaczne przystawki na spotkanie ze znajomymi


Gość milennnna88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tabakiera

ja ostatnio byłam na imprezce gdzie gospodyni podała pycha sałatkę z makaronu z zupek chińskich. Bazą był makaron do tego dodała cebulkę drobno pociętą, ogórka kiszonego i troszkę papryki i oczywiscie majonez

Odnośnik do komentarza

~Tabakiera
ja ostatnio byłam na imprezce gdzie gospodyni podała pycha sałatkę z makaronu z zupek chińskich. Bazą był makaron do tego dodała cebulkę drobno pociętą, ogórka kiszonego i troszkę papryki i oczywiscie majonez

próbowała - faktycznie smaczne.

Co macie jeszcze z makaronów (takie proste do zrobienia najlepiej)

Odnośnik do komentarza
Gość Lebiotka

prostą potrawą jej makaron z sosem beszamelowym z serem. Robimy beszamel (masło, mąka, mleko, doprawić gałką muszkatołową, solą i pieprzem) do tego beszamelu ścieramy ser na drobnych oczkach. Wrzucamy ugotowany makaron i gotowe. Na wierz posypujemy serem

Odnośnik do komentarza

~Lebiotka
prostą potrawą jej makaron z sosem beszamelowym z serem. Robimy beszamel (masło, mąka, mleko, doprawić gałką muszkatołową, solą i pieprzem) do tego beszamelu ścieramy ser na drobnych oczkach. Wrzucamy ugotowany makaron i gotowe. Na wierz posypujemy serem

Wiesz, nigdy nie robiłam beszamelu więc pewnie spróbuję :)

Odnośnik do komentarza
Gość Lebiotka

to żaden beszamel.... Ja robię tak na roztopione masło w ilości np 1 łyżki stołowej dodaję łyżkę maks 2 mąki. mieszam aż mąka idelanie połączy się z roztopionym masłem - nie powinno być grud. Potem dolewam mleko na dwie łyzki mąki 1,5 szklanki mleka. Mieszam aż się ładnie wszystko połączy, dodaję gałkę muszkatołową, sól i pieprz.
Nalezy go od razu podać bo jesli się go zostawi to stężeje i będzie źle wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Gość mariola123

smazony boczek ze śliwką;)
genialna rzecz. albo karkówka w zupie cebulowej z papryką.
tylko musisz mieć dobre mięso do tego, miękkie i świeże (ja najczęściej kupuje od kiszeczki).
i jeszcze ewentualnie dosyć gustownie wygląda brokuł z makaronem penne w ziołach.

Odnośnik do komentarza

Jak do mnie przychodzą znajomi to standardowo szykuję "deskę serów" i "deskę wędlin" ładnie przybraną w koktajlowe pomidorki, ogórek kiszony pokrojony, oliwki, papryka pokrojona w paski, a do serów idealnie pasuje winogrono zielone :) Podaję też bułeczki z bagietki zapiekane na szybko z salami- przed ich przyjściem kroję bagietki ze 2-3 zależności ile gości ma być smaruje ciutek masłem solę przykrywam salami i posypuję ziołami prowansalskimi i jak już przyjdą wkładam do pieca rozgrzanego do 180st. i piekę przez 5 minut, jeszcze fajną przekąską są tortille z warzywami na zimno.

Odnośnik do komentarza

Sporo dobrych przepisów na przystawki znajdziecie tutaj

https://www.mniammniam.com/przepisy-na-imprezy

Sama proponowałabym .... smalec z pajdą chleba i nie zartuje tutaj bo domowy smalec jest najsmaczniejszy na świecie. 

pół kg sloniny

25 dag (kostka) smalcu

20 dag wędzonego boczku

20 dag zwyczajnej kiełbasy

20 dag silnie aromaycznej kiełbasy (np jałowcowa)

2 duze cebule (lub wiecej..co kto lubi )

10 ząbków czosnku

2 jablka (kwasne)

1 łyzka majeranku

1 łyżka pieprzu

pól lyzeczki soli

łyżeczka ostrej mielonej papryki

to tyle ale o ile chodzi o szczególy to często ilości poszczególnych skladników ładuje na oko

Slonine,boczek i kiełbasę kroję,cebule siekam,czosnek też na drobne,jabłka obieram i kroję na plasterki.

Duzy gar: wrzucamy sloninę i smalec i podgrzewamy cały czas mieszając aż zaczną się robić śliczne zlociste skwareczki.Teraz dodajemy cebulę i mieszamy aż sie zabrązowi.Wtedy dodajemy kiełbasę i boczuś oraz jabłka.

Wszystko trzymamy na średnim ogniu ok 10 min aż skladniki sie ładnie podduszą.

Na drugi dzień smalec mielę w maszynce powstaje cudowne,niebiańskie mazidełko za które każdy da sie zabic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...