Skocz do zawartości
Forum

Kosmetyki na atopowe zapalenie skóry


Adamek21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałbym zapytać jakie kosmetyki polecacie dla skóry z atopowym zapaleniem. Mam owe pod oczami,w zgięciach łokciowych i kolanowych. Najbardziej zależy mi na szamponie,mydle i żelu do czyszczenia buzi. Dodam,że jestem prawdopodonie uczulony na cytrusy. Pozdrawiam serdecznie : )
PS mam 17 lat i strasznie uciążliwe jest dla mnie AZS,z góry dziękuje za pomoc : )

Odnośnik do komentarza

Istnieje wiele marek kosmetycznych, które posiadają w swojej ofercie produkty do pielęgnacji skóry z AZS. Jedną z nich jest przykładowo A-Derma. Kosmetyki te są dostępne w większości aptek. W ofercie marki znajdują się produkty takie jak kremy, balsamy, szampony, żele oraz płyny do kąpieli.

W razie wątpliwości zawsze możesz udać się po poradę do lekarza dermatologa ;). W szczególności jeżeli objawy AZS zaostrzają się.

Odnośnik do komentarza
Gość Vollamed_pl

Mąż znajomej od roku stosuje krem firmy Pharmaceris Emoliacti. Jest to emolientowy krem na dzień. Jest z niego bardzo zadowolony. Koszt 50 ml za ok. 30 zł. Jest cała seria tych kosmetyków. Warto spróbować.

Odnośnik do komentarza

Adamek21
Witam ponownie moi mili. Co sądzie o firmie albo raczej o produktach Biały Jeleń ? Nie jestem biedny ale nie widzi mi się wydawanie 30zł za każdy produkt jakiejś polecanej firmy. Biały Jelonek widze ma dużo ofert no i przede wsyzstkim jest dla alergików. Tylko jak to się ma do AZS ?? Pozdrawiam ciepło : )

W składzie żeli pod prysznic oraz szamponów Biały Jeleń, jako główny składnik myjący zastosowano SLS (Sodium Lauryl Sulfate). Substancja ta może wywoływać podrażnienia w obrębie skóry. Oczywiście w składzie kosmetyków zastosowane są również inne substancje łagodzące działanie SLS'u, ale w przypadku skór atopowych proponowałabym wybieranie preparatów nie zawierających tego składnika.

Wystarczy spojrzeć na etykietę kosmetyku (skład INCI), żeby ocenić czy w jego składzie znajduje się SLS. Lepszym rozwiązaniem byłoby stosowanie niektórych kosmetyków przeznaczonych dla dzieci, gdyż w w większości z nich stosuje się substancje łagodnie myjące.

Odnośnik do komentarza

~nessa_sergey
W jaki sposób łagodzić objawy AZS?

W momencie, gdy dojdzie do atopowego zapalenia skóry warto skonsultować się z lekarzem. W tym przypadku wskazane jest miejscowe stosowanie kortykosteroidów, glikokortykosteroiwó oraz inhibitorów kalcyneuryny. W momencie ustąpienia objawów konieczne jest stosowanie preparatów zawierających w składzie mocznik oraz dużą ilość emolientów. W przypadku skóry atopowej kluczowe znaczenie odgrywa odpowiednie natłuszczanie skóry.

Odnośnik do komentarza

w przypadku dolegliwości związanych z AZS, jak świąd, zaczerwienienie, suchość skóry itp. warto też sięgać po naturalne sposoby. Np. świetnie pomaga kąpiel w płatkach owsianych, sama przetestowałam i w momencie naprawdę tragicznego świądu przyniosło to ulgę. Ponadto okład z papki z siemienia lnianego (chodzi o tą galaretę po wygotowaniu nasion). No i oczywiście natłuszczanie emolientami. Można też wesprzeć się żelem z aloesu (ja przy zadrapaniach skóry urywam listek tej rośliny, wyskrobuję miąższ i nakładam na rany).

Odnośnik do komentarza
Gość Adamek2121

Sterydy zniszczyły mi buzię więc nie polecam dla początkujących. Teraz bym je smarował z rozwagą ale mialem azs pod prawym okiem a teraz mam pod prawym,pod lewym mniej, na lewym policzku i wokol ust. Protopic jest drogi ale zastępuje sterydy chociaz niebezpieczny. Z kosmetyków polecam również cetaphil balsam MD Dermoprotektor.Wlasnie go trzymam :D. Twarz jest super wygładzona,kosztuje 30-40zł a starcza na dluuugo dlugo. NIe wiem jak oni to robią. Alantan plus krem na noc tez bardzo pomaga. Dexeryl trochę mniej ale jest bardzo fajnym i tanim kremem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

~Adamek2121
Sterydy zniszczyły mi buzię więc nie polecam dla początkujących. Teraz bym je smarował z rozwagą ale mialem azs pod prawym okiem a teraz mam pod prawym,pod lewym mniej, na lewym policzku i wokol ust. Protopic jest drogi ale zastępuje sterydy chociaz niebezpieczny. Z kosmetyków polecam również cetaphil balsam MD Dermoprotektor.Wlasnie go trzymam :D. Twarz jest super wygładzona,kosztuje 30-40zł a starcza na dluuugo dlugo. NIe wiem jak oni to robią. Alantan plus krem na noc tez bardzo pomaga. Dexeryl trochę mniej ale jest bardzo fajnym i tanim kremem. Pozdrawiam

Na sterydy trzeba bardzo uważać, ponieważ zarówno miejscowe jak i doustne stosowanie leków z tej grupy może nieść za sobą skutki uboczne, takie jak m.in.:

-pojawienie się teleangiektazji
-powstanie rozstępów
-powstanie zaników skóry
-powstanie posterydowego zapalenia skóry

Odnośnik do komentarza
Gość Chantarelle

Skóra atopowa jest szczególnie wrażliwa. Niezbędna jest odpowiednia jej pielęgnacja kosmetykami ze sprawdzonych źródeł. Wszystkie kosmetyki jakich potrzebujesz znajdziesz w dobrych sklepach internetowych. Sprawdź np. żele, kremy , balsamy i mleczka.

Odnośnik do komentarza

~Chantarelle
Skóra atopowa jest szczególnie wrażliwa. Niezbędna jest odpowiednia jej pielęgnacja kosmetykami ze sprawdzonych źródeł. Wszystkie kosmetyki jakich potrzebujesz znajdziesz w dobrych sklepach internetowych. Sprawdź np. żele, kremy , balsamy i mleczka.

Kosmetyki do skóry atopowej powinny wykazywać działanie przeciwświądowe i silnie łagodzące. Poza tym, powinny one zawierać w składzie ceramidy. Warto zwrócić uwagę na to, aby nie zawierały one kompozycji zapachowych, gdyż substancje te przyczyniają się do powstawania podrażnień.

Odnośnik do komentarza
Gość marianna_77

u mnie sprawdza się oeparol balance. kondycja mojej cery zdecydowanie się poprawiła. mam mniej ognisk zapalnych, skóra jest optymalnie nawilżona, nie ściąga się w okolicy ust jak to miało miejsce do tej pory

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...