Skocz do zawartości
Forum

Ślub a rodzice po rozwodzie


Gość Luisska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
w czerwcu biorę ślub i mam problem. moi rodzice są po rozwodzie nie utrzymują ze sobą kontaktu, ale ja mieszkam z mamą i utrzymuję kontakt z ojcem. Chciałabym go zaprosić, ale boje sie kłótni gdy pojawi sie mama z partnerem i on z nową żoną. Jak tego uniknąć?

Odnośnik do komentarza
Gość Mała__Mi

nie unikniesz... niestety taka prawda. Moim zdaniem oni powinni na tyle być odpowiedzialni że w taki dzień jak ten będą zachowywać się na poziomie. Powinni zrozumieć że ich problemy nie są najważniejsze i nie powinni Ci psuć najpiękniejszego dnia w życiu. Pogadaj z mamą, pogadaj z tatą na pewno to zrozumieją i nie będą się kłócić

Odnośnik do komentarza
Gość Martusek

Witam
w lipcu biorę ślub z moim narzeczonym, mam problem - czy powinnam zaprosic ojca?
Moi rodzice rozwiedli sie prawie 10 lat temu, ojciec odszedł do innej, mama bardzo to przezyla. Wychowywala mnie mama z babcią, ojca praktycznie nie było, choc wiem, ze nigdy nie bylam mu obojetna. Mama cierpiala wiec bylam po stronie ojca, ze jest zly, ze odszedl, ale wiem ze dla mnie zrobilby wszystko. Mielismy ograniczony kontakt bo wyjechal za granice nie widywalismy sie ale zawsze pamietal o moich urodzinach imieninach, malo dzwonil, praktycznie wcale, wiec nie rozmawialismy, ale jest mi gdzies w sercu bliski pomimo ze skrzywdzil moja rodzine.
Mam dylemat czy zaprosic go na slub? Jak zareaguje mama?

Odnośnik do komentarza

Skoro ojciec jest Ci bliski, to go zaproś. Nie patrz w tym momencie na matkę, bo to Twój ślub i Twoje życie.. to po pierwsze. Po drugie: z doświadczenia wiem, że dzień ślubu jest tak piękny i przejmujący, że zapomina się w nim o tym, co złe i ogólnie o przeszłości, do każdego podchodzi się inaczej, z większą radością i uśmiechem. Możesz potem naprawdę bardzo żałować, że nie miałaś taty na swoim ślubie. Taka okazja jest jedną z najlepszych, aby odnowić/umocnić/ulepszyć kontakty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...