Skocz do zawartości
Forum

Ile kosztuje wesele?


Gość Lilka__

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
razem z moim narzeczonym chcielibyśmy powiedzieć sobie tak. Ale przerażają nas koszta. Nie bardzo mozemy liczyc na pomoc rodziny i tak chcemy uszczuplic gosci ale jednak chcielibysmy wesele, wynajac sale itp. Ile wiec kosztuje wesele i jak ograniczyc wydatki? Doradźcie :(

Odnośnik do komentarza

Ostatnio zaczęłam się interesować tematem :)
Policzyłam ewentualnych gości i po prostu jestem przerażona kosztami. Z tym, że też mam w planach wybranie się na targi ślubne, bo również słyszałam, że można złapać kilka okazji. Poza tym, z tego co dowiedziałam się od znajomych warto też poszukać jakiś promocji jeśli chodzi o jedzenie czy alkohole. Zależy oczywiście kto jaki ma plan. Jeśli chodzi o alkohole, to warto zobaczyć oferty sklepów, przy takiej ilości można liczyć na upusty (znajomi brali Pana Tadeusza, bo jak się okazało mają naprawdę dobre promocje), ewentualnie można popytać znajomych może ktoś da radę załatwić jakoś taniej. Ja dzięki takiemu wywiadowi załatwię sobie taniej wino, poza tym też dzięki znajomym będzie tańsza sesja fotograficzna. Grunt to pytać! A nóż okaże się, że znajomy zna znajomego i coś da się zrobić taniej :)

Odnośnik do komentarza
Gość lalkaaa

Ja natomiast swoje wesele ograniczyłam do sali itp.miałam wiejskie weselicho,na świeżym powietrzu na podwórku wśród kwiatów i drzewek,do tego pieczony dzik swojska kiełbacha itp....szwedzki stół.nie duży tort,sukienka i garnitur kupiłam przez allegro ,fryzjerka koleżanka do domku i makijaż .100zł.dodatki wiadomo ze nowe.
auto znajoma nam pożyczyła.fotograf znajomy za cały dzień 100zł,camera również.za 100zł
najwięcej wydałam na alkohol,wina likiery, i przystrojenie podwórka .muzyka w tle na wzmacniaczu a huk na całą wieś.na końcu zaśpiewałam do mikrofonu mężowi piosenkę ,zostało jeszcze na kwiaty dla teściów i podziękowanie.

Jestem kobietą z miasta ale marzyłam o wiejskim weselu ,a że wybranek był z wioski wiec marzenie się spełniło.:) naprawdę polecam

Odnośnik do komentarza
Gość Brawurka

no tak... ale ja bym np nie miała serca chodzić i ciągle prosić... bo z drugiej stron to tak jakby liczyć że każdy nam pomoze. Skoro nie stać nas na wesele to go nie robimy i tyle. Przecież można przygotować obiad dla rodziny albo coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza

Hmm, jakoś nie widzę nic złego w tym żeby pytać, czy może zna się kogoś, kto pozwoli na załatwienie czegoś z upustem. Nie mówię o robieniu czegoś za darmo. Wydaje mi się to takie dość naturalne, często znajomi pytają mnie o takie rzeczy, więc w drugą stronę też nie wydaje mi się to jakoś przegięte. A skoro można zaoszczędzić, to czemu nie.
Lalkaaa, a ślub na powietrzu wydaje się być fajną sprawą, tylko trochę gorzej jak pogoda nie dopisze. Wybieram się na taki w lipcu, też w tradycyjnym stylu i jestem bardzo ciekawa jak to będzie :)

Odnośnik do komentarza

My organizujemy w 2021 roku. Póki co wstępne koszty na 90 osób to około 70 000 złotych, ale wszystko zależy od tego, jaką salę, wybierzesz, czy dokupujesz jeszcze dodatki takie jak wiejski stół i inne atrakcje, a także czy zdecydujesz się na wesele w tygodniu, czy w weekend.

Znajomi robili w tamtym roku na około 50 osób i zapłacili niecałe 40 000 więc koszty mogą się naprawdę różnić.

Odnośnik do komentarza
Gość JowitaPl

Myślę, że te sumy są trochę przesadzone. Uważam, że 70 000 złotych za wyprawienie przyjęcia dla 90 osób to bardzo dużo. Oczywiście wiele zależy od miejsca oraz dodatkowych atrakcji weselnych. Ja wyprawiłam wesele dla 100 osób w sali bankietowej należącej do hotelu www.orle.com.pl w Gdańsku. Myślę, że Tobie również może się spodobać.

Odnośnik do komentarza
Gość MilenaWojcik

Wesele to jedna z najbardziej wyjątkowych okazji w naszym życiu. Dlatego nie warto szukać w niej oszczędności, a z drugiej strony trzeba też umieć planować swoje wydatki. W pierwszej kolejności należy ustalić liczbę gości by móc wyliczyć ile to może mniej więcej kosztować. Oczywiście w grę wchodzi jeszcze wiele innych usług oraz dodatków. Przykładowo może to być przygotowanie Panny Młodej pod względem zakupu sukni, zrobienia makijażu czy wybrania fryzury na wesele . Jeśli mamy problem oraganizacyjny w tej kwestii, to zawsze możemy skorzystać z darmowych aplikacji typu planer weselny. Są za darmo do pobrania w internecie.

Odnośnik do komentarza

My z narzeczonym od dwóch lat wyjeżdżamy za granicę i sami na wszystko odkładamy bo taka poprostu była nasza decyzja , bywały ciężkie dni pod każdym względem ale z każdym kolejnym dniem gdy już jest coraz bliżej nie możemy się doczekać tego Naszego Dnia ( 29.07 tuż tuż  )

Jeśli masz kogoś znajomego kto nie dawno brał ślub i mógłby doradzić warto spytać to tu to tam o kilka istotnych rzeczy czy jakiś usługodawców do polecenia wiadomo gusta są różne ale można po prostu potem porównać opinie 

Na niektórych rzeczach warto oszczędzić a na niektórych już nie , sporo czasu poświęciliśmy na porównywanie różnych ofert wielu rzeczy i usługodawców mamy świadomość tego że mimo powiedzmy ustalonej kwoty jaką chcemy przeznaczyć musimy też mieć coś " w skarpecie " na czarną godzinę i ewentualne dodatkowe wydatki

Jeśli chodzi np o zaproszenia winietki na stoły podziękowania dla gości i rodziców wystrój sali kościoła jeśli byście to oczywiście chcieli każdy ma inne gusta można wiele zaoszczędzić wykonując to po części sami albo wypożyczając część rzeczy to też jest trochę tańsza opcja niż kupno wszystkiego nowego 

https://promedia-design.pl/kup-alkohol-na-przyjecie-w-hurtowni-online/

Odnośnik do komentarza

Najwięcej myślę, że kosztuje jedzenie, wynajem sali i muzyka. Reszta jest tańsza ale równie ważna. Jakiś pomysł macie na prezenty dla rodziców już? Jeśli nie to koniecznie zapoznajcie się z artykułem https://www.moja-ostroleka.pl/art/1616744185/oryginalne-sposoby-na-podziekowania-dla-rodzicow . Nowoczesne sposoby aby podziękować rodzicom są już coraz bardziej popularne, warto po takie właśnie sięgać. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...