Skocz do zawartości
Forum

Jak radzicie sobie ze stresem w pracy i życiu codziennym?


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj, sama niestety wiem co to jest stres. Żyję za granicą otaczają mnie prawie sami obcy ludzie, nie mam tutaj rodziny oprócz narzeczonego. Ewentualnie znajomi którzy też różnie pracują więc rzadko się spotykamy. Ogólnie bardzo często i szybko się denerwuję i wszystkim stresuje.
Dla poprawy tego stanu zażywam magnez, jestem troszeczkę mniej zdenerwowana wtedy, zmęczenie mija w jakimś stopniu a jak i zmęczenie mija to stres i złe myśli odchodzą w dal. Piję co wieczór melisę, jakieś inne herbatki ziołowe, które są na relaks, słucham muzyki. Ogólnie czytam też książkę potęgę podświadomości, które dodaje mi wiary do życia i lepszego samopoczucia. Na You Tube jest dużo muzyki relaksującej, warto posłuchać, zrobić sobie czasem ćwiczenie relaksujące z lektorem. Posłuchać muzyki, która się lubi i myśleć wtedy o czymś co się bardzo lubi :) Spacery z kimś, najlepszy czas na oderwanie się od czarnych stresujących myśli. Basen itp. Mam nadzieję,że chociaż w malutkim stopniu poddałam ci jakiś pomysł, my zestresowani musimy się trzymać razem :) Nie damy się :D Stres to jest coś co w końcu musi nam minąć :D Chociaż sama wiem jakie to jest bardzo męczące :( Ale trzeba wierzyć,że nie zawładnie nami i robić wszystko,żeby ten stres od siebie odrzucić. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

Witam ,
Stres się rodzi w naszej głowie. Boimy się tego czego nie znamy. Mój najlepszy sposób na stres? Robię wszystko czego się boję. Obawiam się rozmowy z szefem to idę do niego bez zastanowienia i rozmawiam. Boję się rozmów z klientami , to staram się przeprowadzić jak najwięcej. Boję się rozmawiać po angielsku to staram się jak najwięcej to robić.
Zdaję sobie wtedy sprawę ,że słuszne jest powiedzenie "nie taki diabeł straszny jak go malują"

Odnośnik do komentarza

ja też wiecznie się stresowałem, ale w pewnym momencie okazało się, że to nie zwykły stres a fobia społeczna. Dopiero wtedy dowiedziałem się, że jest taka choroba. Niestety ale wiele osób z tą dolegliwością nie zdaje sobie sprawy, że jest coś takiego jak fobia społeczna. Poczytaj sobie definicje bo może i Ciebie to dotyczy..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...