Skocz do zawartości
Forum

Co na śniadanie?


Gość Dolfia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Vollamed_pl

Śniadanie to najważniejszy posiłek w czasie dnia. Warto zadbać o to by było smaczne i wartościowe. Zimową porą powinno być też ciepłe, np. owsianka z pełnego ziarna z owocami, tosty z miodem i ciepłe mleko. Latem preferujemy serki i warzywa.

Odnośnik do komentarza

Śniadanie może być bardziej kaloryczne bo potrzebna nam energia na dłuższy czas.Ja od jakiegoś czasu jem na śniadanie placki owsiane polewam je syropem klonowym,miodem,itp
Robię je tak gotuje płatki owsiane górskie pozniej jak są miękkie wrzucam do miksera wbijam 2 jajka i 3 łyżeczki mąki.Mieszam w mikserze aż powstanie lekko płynna masa.Na odrobinie rozgrzanego oleju smażę z tego placki po obu stronach aż nabiorą złotego koloru.Takie placki są pyszne zarówno ciepłe jak i zimne. Można je jeść z owocami i jogurtem.Z czym tylko chcesz do masy można dodać cynamonu i jabłka.albo rodzynek lub miodu jak chcesz by były słodkie.Ja sobie nie wyobrażam śniadania bez tych placków :)

Odnośnik do komentarza

ja dziś miałam łososia wędzonego z rukolą i tostami - wiem, połączenie dla smakoszy uznane i za profanację, ale ja tak lubię :D no i łosoś mega pyszny, a jaki tani mi się dostał! w polo za 16 zł kg - na kilka śniadań :D

Odnośnik do komentarza

Najszybsze śniadanie i lekki - płatki na mleku :) ale do sytych nie należą :) ja polecam jajko, zdrowe a syte :) można je robić pod wieloma postaciami, ja najczęściej robię jajko sadzone - delikatne i chrupiące :) Patelnię teflonową rozgrzewam na maksa. Wlewam oliwę, a jak skwierczy wbijam jajko i zmniejszam na średni ogień. Gorącym tłuszczem polewam białko jaja, dookoła żółtka. Jak brzegi się zrumienią a tylko białko będzie ścięte, przekładamy na talerz :) solę i robię grzaneczki z ziarnistego chlebka :) przepyszne śniadanie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...