Skocz do zawartości
Forum

Co na śniadanie?


Gość Dolfia

Rekomendowane odpowiedzi

U nas najczęściej są

Naleśniki

Pancakes

Owsianka z owocami oraz bakaliami

Kanapki z ogóreczkiem oraz cebulką (szczególnie teraz jak pojawiają się polskie ogoreczki, no po prostu nie mogę się powstrzymać :)). 

Na drugie śniadanie oczywiście sok owocowy albo warzywny. Ostatnio zamowilismy sobie wyciskarkę oraz była to bardzo dobra decyzja. Jesli szukalibyśce dla siebie dobrej wyciskarki, polecam to miejsce https://www.eujuicers.pl/ Własnie tam zamawialismy. 

Odnośnik do komentarza
Gość patrycjaPe
W dniu 19.09.2019 o 16:49, Sukre22 napisał:

Zrób sobie śniadanie, które będzie zawierać dużo białka, białko powoduje uczucie sytości.

Dobry trop. Ja osobiści polecam spróbować zamienić chleb na jakieś bardziej konkretne, cięższe pieczywo (tylko nie te suche wasy, bo to zjada się jak krakersy, a człowiek cały czas głodny XD), czasem kupuję sobie np. chleb proteinowy i taka jedna-dwie kromeczki zapełniają mi żołądek do południa spokojnie. Mniej węgli, więcej białka i śniadanko dobrze nasyci ?

Odnośnik do komentarza

Najczęściej na śniadanie przygotowuję jakieś kanapki - ale staram się, żeby nawet one nie były nudne, dlatego różnią się od siebie w zależności od sezonu. Moi domownicy uwielbiają wędliny, dlatego muszę być na bieżąco z tym co w sklepach, dzięki aktualnej ofercie np. na https://www.kaufland.pl/oferta/aktualny-tydzien.html, ale oczywiście same wędliny to nie wszystko, bo do nich zawsze jest mnóstwo warzywnych dodatków, domowe pikle, ketchup albo jakieś sosy (ale też raczej staram się je robić sama). Takie śniadania smakują najlepiej moim łasuchom, dlatego zawsze muszę mieć głowę pełną pomysłów na kolorowe, smaczne i zdrowe kanapki, co nie zawsze jest tak proste, jak się wydaje :D

Odnośnik do komentarza

Owsianka na pewno albo pożywne musli z jogurtem? Ostatnio też takie śniadania sobie robię. Tylko eliminuję cukier z tych posiłków, mam wrażenie że im większa jego zawartość tym szybciej robię się głodna. Taki zestaw sobie ostatnio sprezentowałam https://onedaymore.pl/sklep/zestaw-dla-zdrowia/ i sama nie wiem które smakuje mi najbardziej. Wiem za to, że wszystkie mają bardzo dobry skład i skutecznie wspierają pracę układu trawiennego. Bardzo wygodne opakowania, na kilka dni śniadań spokojnie takie jedno wystarczy. Można do pracy zabierać też jako przekąskę. 

Odnośnik do komentarza

Ja polecam owsiankę. Jest o tyle dobra, że można dowolne dodatki do niej dobrać i za każdym razem będzie smakowała trochę inaczej ? Dorwałam fajny krem kokosowy bio i dodaję sobie go trochę do gotowej owsianki, a na to siemię lniane, czasem jabłko albo mrożone owoce (rozmarzają szybko od kontaktu z ciepłą owsianką). 

Odnośnik do komentarza

Konopie w kuchni to super temat. Bardzo lubię je jako dodatek niemal do wszystkiego. Właśnie czytając  książkę  KONOPNE ABCdowiedziałam się o tym, jakie cudowne własności mają produkty konopne. Znalazłam także informacje na temat składu chemicznego produktów konopnych, ich działanie medyczne oraz niepożądane przeciwwskazania,no i do tego przepisy, jak np w jaki sposób można wykorzystać soki, liście, kwiaty, nasiona, proszki konopne, olejki, napary, maści, mleczka, nalewki itd. 

Książka Konopne ABC- gdzie teoria łączy się z praktyką 

Jest też rozdział z kuchnnią konopną, gdzie jest przepis na zelki , albo na sernik, kawę z doadtkiem konopi ? są też przepisy na śniadania

Odnośnik do komentarza

Mało kaloryczne to znaczy maksymalnie ile? Dla mnie mało kaloryczne to 200 kcal, a jak ktoś jest większy to i 500 mu na te parę godzin bez dyskomfortu nie wystarczy. Sugeruję zajrzeć na http://zorganizowana.pl/ po porady dietetyczne, policzyć jakie masz zapotrzebowanie dzienne (wygoogluj ,,kalkulator całkowitej przemiany materii) i potem orientacyjnie podzielić dostępne kalorie na tyle posiłków ile jesz w ciągu dnia.

Śniadania uniwersalne - owsianka (osobiście wolę płatki orkiszowe od owsianych), jajecznica z warzywami+podpieczony chleb, płatki z mlekiem to też żadne zło nie jest, nie popadajmy w paranoję, zwłaszcza że porządnych płatków bez nadmiaru cukru nie brakuje. Uwaga tylko na granolę, niby zdrowa, ale jest niesamowicie kaloryczna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...