Skocz do zawartości
Forum

Środki antykoncepcyjne dla kobiet, które nie chcą mieć dzieci


Gość cudowna

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedzi.
A czy to daje 100 % pewności ?
I czy to prawda że po podwiązaniu jajowodów kobieta nadal miesiączkuje ? Czy miesiączka zanika ?
Piszecie o podwiązaniu jajowodów a czy można podwiązać jajniki - czy jest coś takiego ?
I co wtedy dzieje się z miesiączką ?

Odnośnik do komentarza
Gość Mała__Mi

Nie ma takiej opcji, w Polsce nie można nikogo pozbawić możliwość posiadania dzieci. Cudowna jeśli ich nie lubisz i nie chcesz ich mieć to po prostu stosuj podwójne zabezpieczenie albo szklankę wody zamiast. Po za tym z tego co pamiętam to ty chyba nie jesteś niepełnosprawna?

Odnośnik do komentarza

Niestety pigułki i prezerwatywy itp. nie dają 100 % pewności. A mojej nienawiści do dzieci nie da się dosłownie opisać.
A czy może są jeszcze jakieś inne metody zapobiegania ciąży ?

I czy kobieta która ma uśpioną lewą półkulę mózgu, niedotleniony mózg, depresję, stany lękowe, zakrzepicę żylną, migreny, chore serce, chore i niewydolne nerki oraz wiele innych chorób i taka która jest niezdona wychowywać dziecko można ją ubezpłodnić ?

Odnośnik do komentarza

cudowna w Polsce jeśli nie występuje zagrożenie życia typu krwotok to Cię nie pozbawią możliwości posiadania dzieci. Osoby niepełnosprawne zarówno ruchowo jak i umysłowo mogą posiadać dzieci i nikt ich nie pozbawi tej możliwości nawet na ich żądanie.
Podwiązanie jajowodów ma skuteczność:
96,5% po 3 miesiącach

99,9 % po 6 miesiącach

Ale jak sama widzisz nie ma 100%, bo żadna metoda nie daje 100% pewności

Odnośnik do komentarza

Ale te jajowody mogę sobie podwiązać ? Czy to legalne i nie pójdę za to do więzienia ?
I czy po podwiązaniu jajowodów nadal wystepuje miesiączka ?

I dlaczego nie można ubezpłodnić osoby niepełnosprawnej na jej prośbę ? Przecież taka osoba jest niezdolna wychowywać dziecko bo i sama nic niepotrafi i nic nie wykona samodzielnie a nie ma kto pomóc.

Odnośnik do komentarza
Gość Mala__Mi

Podwiązanie jajowodów jest nielegalne. Lekarzowi który je wykona grozi do 10 lat więzienia, nie wiem jak jest z pacjentką.
Cudowna takie jest prawo, za przeproszeniem możesz nie mieć nóg i rąk a i nikt nie ma prawa Cię trwale pozbawić możliwości posiadania dziecka, nawet na Twoje żądanie

Odnośnik do komentarza

Jak oddam dziecko wszyscy będą wytykać mnie palcami że jestem wyrodną matką. A ja naprawde nienawidzę dzieci.

Najgorsze jest to że mam bardzo dużo chorób w tym zakrzepice żylną i chore serce i wiele innych i taka przypadkowa ciąża i poród mogłaby mnie zabić a dziecko urodziło by się bardzo chore lub martwe dlatego chcę się ubezpłodnić. Powód jest uzasadniony.

Odnośnik do komentarza
Gość Mała__Mi

~cudowna
Jak oddam dziecko wszyscy będą wytykać mnie palcami że jestem wyrodną matką. A ja naprawde nienawidzę dzieci.

Najgorsze jest to że mam bardzo dużo chorób w tym zakrzepice żylną i chore serce i wiele innych i taka przypadkowa ciąża i poród mogłaby mnie zabić a dziecko urodziło by się bardzo chore lub martwe dlatego chcę się ubezpłodnić. Powód jest uzasadniony.

Cudowna ile razy mamy Ci pisać że nie ma takiego powodu ( oprócz zagrożenia życia - BEZPOŚREDNIEGO) dla którego lekarz w sposób legalny Cię ubezpłodni. Status majątkowy, niepełnosprawność czy cokolwiek innego nie mają na to wpływu.

Po za tym nie oddasz dziecka bo boisz się być wytykana palcami, ale pisać że ich nienawidzisz to już się nie boisz?

Odnośnik do komentarza

Bo tu nikt nie zna mnie mojego imienia i nazwiska i adresu zamieszkania.
A takie zagrożenie życia mam więc idealnie można by było ubezpłodnić ponieważ ciąża spowoduje śmierć moją.

A gdzie najbliżej w jakim najbliższym państwie mogłabym to zrobić ? I ile może takie coś kosztować ?

Wszystko mi jedno gdzie i jak byle trwale ubezpłodnić usunąć macicę. Bo to ona stwarza zagrożenie życia ponieważ ciągle mam krwotoki.

Odnośnik do komentarza

~cudowna
Jak oddam dziecko wszyscy będą wytykać mnie palcami że jestem wyrodną matką. A ja naprawde nienawidzę dzieci.

Dlaczego za coś takiego mieli by zaraz wytykać Cię palcami?? A niby co w tym takiego strasznego? Komu w ten sposób robisz krzywdę??
Czyżby nasz kraj hipokryzja przeżarłajuż do reszty?( aborcja juz jest dla wielu OK, bo nikt nie widzi)Wydawało mi sie, że aż tak źle nie jest z tą mentalnością, ale nie wiem teraz, czy się nie przeliczyłam kolejny raz...

Odnośnik do komentarza

Franca a wiesz może w jakich krajach można w miare legalnie ubezpłodnić się ? Chcę to zrobić bo ciąża mogłaby zabić mnie i dziecko lub urodziło by się bardzo chore i niepełnosprawne lub martwe. Mam wiele chorób i sama urodziłam się chora i mam zakrzepice żylną a to choroba genetyczna oraz chore serce i niewydolność nerek.

A ty byś zrobiła na moim miejscu gdybyś była tak chora jak ja ?
Ja nie chciałabym aby dziecko cierpiało i było tak chore jak ja lub niepełnosprawne.

Odnośnik do komentarza

Hej, cudowna:)
Znalazłam w internecie takie informacje, mam nadzieje, że Ci pomogą:
"O tym, że sterylizacja jest legalną metodą antykoncepcyjną, wyraźnie mówi prawo m.in. następujących krajów:

Austrii, Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Japonii, Panamy, Singapuru oraz niektórych stanów USA (w pozostałych stanach sterylizacja jest legalna, ponieważ nie jest zakazana).

W innych krajach (np. w Salwadorze) jest ona legalna na mocy rozporządzeń ministerialnych1,2.

W wielu krajach sterylizacja jest legalna, ponieważ prawo jej nie zakazuje. Tak jest m.in. w Australii, Francji, Holandii, Luksemburgu, Chinach, Korei Południowej, większości byłych krajów Wspólnoty Brytyjskiej, większości stanów USA i państw, których prawodawstwo wywodzi się z ustawodawstwa angielskiego lub z prawa zwyczajowego (np. w Indiach) 1,2."

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...