Skocz do zawartości
Forum

Mieszanie jadłospisów kilku diet


Gość spasiona

Rekomendowane odpowiedzi

Stosowałam kilka różnych diet lecz wszystkie na ogół 1200 kcal . Zawsze chudnę po woli i długo około 1 kg w miesiącu. Zawsze wytrzymuje na diecie około miesiąca ,bo zaczyna mi się robić niedobrze i bolec głowa od jedzenia w koło tego samego. Nie wytrzymuje i zaczynam sięgać po inną dietę z innym jadłospisem. Ale po miesiącu znowu historia się powtarza. Doszłam do wniosku ,że nie będę stosować określonej diety i po prostu wymieszam te jadłospisy i będę sobie wybierać to co w danym dniu mi najbardziej będzie odpowiadać . Ale czy ktoś się może orientuje czy jak sobie tak wymieszam te jadłospisy to czy schudnę ??? Każda z tych diet ma 1200 kcal, ale są różne jadłospisy .Proszę o poradę , czy mogę tak robić i czy to jest bezpieczny sposób na odchudzanie?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Mieszanie jadłospisów w dietach typu 1200kcal czy 1500 kcal jest względnie bezpieczne. Nie są to diety ze ściśle ustalonymi zasadami, których nie wolno zmieniać. Jednakże takie posterowanie jest kłopotliwe i może doprowadzić w skutek niedopatrzenia do powstania niedoborów. Dlatego też należy pamiętać o odpowiedniej kaloryczności wymienianych posiłków oraz o ich składzie.
W jadłospisach dieta najczęściej obok danej potrawy jest jej kaloryczność, jeżeli chcemy wymienić daną potrawę to wymieniamy ją na taką, która ma podobną kaloryczność. Unikniemy wtedy sytuacji obniżenia ilości kalorii spożywanych w ciągu dnia.
Co do składu potrawy to musimy uważać by w wyniku zamieniania potrwa nie doprowadzić do wyeliminowania jakiegoś składnika odżywczego np wyeliminujemy mięso na rzecz produktów zbożowych. Musimy o tym pamiętać i starać się spożywać różnorodne posiłki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...