Skocz do zawartości
Forum

Jaki pierwszy taniec?


Gość przyszła żona

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm powiem Ci tak: jeżeli potraficie tańczyć, to możecie sobie wziąć szybszą. Jeżeli nie czujecie się dobrze, tańczycie rzadko lub się stresujecie że wszyscy się na Was patrzą, to weźcie wolniejszą. Ślub ma w sobie tyle stresu, że nie warto jeszcze zastanawiać się i myśleć o tym, czy Ci się noga nie powinie na parkiecie.
Co do kursu: zawsze możecie na niego iść, nikt nie każde wykorzystywać tego, czego się nauczycie :) chociaż żeby z tego wyszło coś ładnego, to musicie na to poświęcić "trochę" czasu i energii, jeżeli nie możecie, to nie ma co się porywać. Wierz mi, że dużo ładniej wygląda piękny "przytulak" do wolnej piosenki, gdzie młoda para się nie denerwuje i widać po prostu ich miłość, niż kiedy widać że biegali na kurs, uczyli się kroków, zrobili sobie układ (a jeszcze jak do szybkiej piosenki to dopiero..), a potem zjada ich stres, nogi się plączą, i są cali pozginani i pospinani.
Znajoma para, która na ślub zrobiła sobie układ, przyznała na weselu już pod wieczór, że nawet przysięgą i kościołem nie przejmowali się tak bardzo, jak tym tańcem. Wyglądało to w sumie.. nieciekawie, ale oczywiście nikt tego nie powiedział, żeby nie robić im przykrości. Jak chcieli, tak zrobili, ale myślę że gdyby wiedzieli jak to wyjdzie, to by się nie decydowali na takie coś :)

Odnośnik do komentarza

Jestem takiego samego zdania jak sha sha, moja kuzynka miała wyuczony liczyli kroki, jeden do drugiego mówił co ma robić itd i to strasznie sztucznie wyglądało. Malo komu się podobało, dlatego ja powiedziałam,że nigdy nie pójdę się nauczyć konkretnego układu. Owszem poćwiczymy sobie wcześniej do konkretnej piosenki ale na pewno nic na pamięć. Mój brat za to tańczył naturalnie i wszystkim się podobało ;)
Ja jestem takiego właśnie zdanie, że najlepiej iść na luzie ;)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czemu zakładacie, że to ma być sztuczne. Przecież można się dogadać z instruktorem co do takiego układu, wpleść tam swoje wstawki wedle uznania. Taki instruktor może wskazać, czy dane rozwiązanie wygląda dobrze, czy nie.
Kiedyś chodziłam na kurs tańca, gdzie uczyli nas prostych układów. Jeśli nie były dobrze wyćwiczone, to faktycznie nie wyglądało to za dobrze, ale odpowiednia liczba powtórzeń, gwarantuje to, że taki taniec nie będzie wyglądał źle. Tyczy się to też układów, które możemy sobie wymyślić sami. Dlatego jak kto woli, ale uważam, że instruktor znający się na rzeczy, może po prostu zaproponować ładniej wyglądający układ.

Odnośnik do komentarza
Gość OdaMichalska

Bezpłatne Warsztaty Pierwszego Tańca w Krakowie

Akademia Tańca AT zaprasza na Bezpłatne Warsztaty Pierwszego Tańca w Krakowie. Jest to w pełni darmowy kurs tańca dla narzeczonych, który odbędzie się 1 lutego 2015 od 17:00 do 18:30 przy ul. Topolowej 22 w Krakowie. Na zajęcia obowiązuje wcześniejsza rejestracja, ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Pełna informacja o warsztatach http://pierwszytaniec.com/warsztaty-tanca-pierwszy-taniec.html

Z ofertą szkoły tańca można zapoznać się pod linkiem http://pierwszytaniec.com

Kurs tańca dedykowany dla wszystkich, którzy planują w najbliższym czasie zatańczyć na swoim weselu.

Odnośnik do komentarza

Piosenkę powinnaś chyba wybrać z partnerem, to zalezy od was czy wolicie coś szybkiego czy może jakiś wolniejszy numer. Kursy to dobra opcja, bo bedziecie pewniej czuć się na parkiecie. Jeśli jesteś z okolic Krakowa to w Myślenicach jest profesjonalna szkoła- Pierwszy Taniec- razem z moim narzeczonym chodzilismy tam na treningi przez 3 miesiace. Nasza choreografia wyszla fenomenalnie na weselu :)

Odnośnik do komentarza

Też nie czuliśmy się pewnie i uczyliśmy się pierwszego tańca na kursie, konkretnie w agencji Art-Margot z Warszawy i to była dobra decyzja, nauka tańca sporo nam dała, mniej się stresowaliśmy na parkiecie. Oni zajęli się też zorganizowaniem dja na nasze wesele. Agencja 100% solidności, bardzo nam pomogli.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...