Skocz do zawartości
Forum

Życie z nerwicą


Gość dawidnex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pozdrawiam wszystkich z nerwicą :), chciałem wam coś wytłumaczyć co to dokładnie jest ta nerwica.

Według mnie neerwica to nic innego jak strach przed lekarzami a w konsekwencji czytania forów i dodawanie sobie chorób.

Podam wam ostatni moje dwa przykłady, budziłem sie w nocy około 2 3 rano przez 5 dni regularnie, pierwsze skojarzenie acha pewnie mam wysokiecisnienie lub puls ? I co pierwszwe co za cisnieniomierz i sprawdzam, ale już w mojej głowie siedzi że napewno tak jest więc adrenalina wzrasta, sprawdzam pierwszy pomiar wysoki, adrenalina wyrzej drugi wyższy i bach leki uspokojenie i blocker. trwało to 5 dni aż w końcu trafiłe na artykuł w USA o nerwicy. Zastosowałem sie do rad i wyeliminowałem ten lęk tzn, obudziło mnie to tak jak zawsze, ale tym razem nie sięgnałem odrazu po cisnienieomierz, pierwsze co siku i rozmyslanie, przecież wiele osób tak ma nikomu sie nic nie stało najprawdopodobniej atak znowu nie bedzie trwał dłużej niż 30 minut. Wyczekałem pierwsze 5 minut bez cisnieniomierza mi pomogła w tym komórka właczyłem jakąś zajmującą grę, następnie zmierzyłem ciśnienie i puls troszkę powyższony ale przecież zawsze miałem wyższe i tak pomalutku zeszło na normalny puls 70. Z dnia na dzień było lepiej.

Kolejna wkrętka nerwicy w moją głowe była następująca jako nerwicowiec :) lubiem patrzeć na moje ciśnienie, kupiłem w markecie nowy cisnieniomierz, a na nim serduszko pukało inaczej, wkręciłem sobie arytmię uwierzycie :) dwa dni czytałem tylko artymi. Okazało się po dwuch dniach że mo stary ciśnieniomierz który dostałem z USA posiada funkcjhę wykrywania arytmi, przeczytałem instrukcję i co posiada taka funkcje nie wyświetlał nigdy tych sygnałów ponieważ nie mam arytmi :)

Nerwica to choroby które sam sobie wkładasz do głowy, aby je eliminować najlepiej:
- jeżeli boli cie PUPA to Do lekaża od PUPY
wyeliminuj wszystkie czynniki a zobaczysz że to tylko Nerwica
i tak w każdym przypadku a napewno się wyleczysz :)

Życzę wszystkim powrotu do zdrowia - Pamiętaj jak coś się pojawia to nie odrazu katastrofa :)
Głowa do góry i walczcie ze sobą

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem to walka z nerwicą tylko ją nakręca, trzeba obserwować jej objawy jak już się pojawią i pozwolić im swobodnie przepłynąć. Najlepiej cały czas mieć jakieś pozytywne zajęcie i jak najmniej koncentrować się na sobie. To tak w skrócie, dużo można by o tym pisać :)

Odnośnik do komentarza

Nerwica to nie tylko lęk przed lekarzami i chorobami. Taka forma nerwicy może być np. hipochondrią czy kancerofobia, bo rodzajów nerwic jest wiele. Ja uważam, podobnie jak Autor, że faktycznie wiele osób o skłonnościach nerwicowych sama się nakręca czytając coś o kimś i dopasowując coś pod siebie i automatycznie pojawia się lęk, że ktoś miał coś i np. to rak, więc ja mam to samo. Ludzki mózg jest naprawdę ciekawym elementem, jak bardzo będziemy sobie wmawiać, że boli nas głowa i wierzyć w to, to faktycznie zacznie, dlatego najlepiej odganiać od siebie negatywne myśli, myśleć pozytywnie i na spokojnie sobie tłumaczyć, że to nerwica każe nam myślec w ten sposob ale my mamy tego świadomość i wiemy, że to co nam się kręci po główce jest wytworem choroby.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...