Skocz do zawartości
Forum

Puchnące stopy


4paula90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od mniej więcej 2 lat mam poważne problemy z puchnącymi stopami. Od niedawna zaczynam zastanawiac się czy nie mają na to wpływu tabletki antykoncepcyjne...
Od początku...
Od zawsze miałam problem z puchnącymi dłońmi i stopami, ale było to znośne i w miarę normalne, tym bardziej, że pojawiało się w wakacje - mam problem ze znoszeniem wyższych temperatur, siedzę w domu do późnego popołudnia, bo na dworze źle się czuje no i "puchnę".
2 lata temu, dokładnie w lutym, na balu zdjęłam buty, wysokie, pełne szpilki, żeby wygodniej było tańczyc, niestety nie mogłam ich już założyc. Po kilku minutach "mocowania" się z nimi jakoś je wcisnęłam, ledwo doszłam do taksówki, a potem "jak na szczudłach" weszłam do mieszkania. Przy zdjemowaniu butów płakałam z bólu. W tym czasie brałam od ok. pół roku tabletki antyk. 2 mies później przerwałam. Niestety od tamtej pory już na stałe pozostał problem z zakładaniem pełnych butów. Najgorzej jest na wiosnę i jesień, kiedy wiadomo, że zakłada się pełne pantofle, szpilki itp. Ja niestety mogę wytrzymac jedynie w balerinach, choc i te czasem obcierają. Problem polega na tym, że kiedy założe pantofle chociaż na lekkiej koturnie wytrzymuje w nich max godzinę, a potem zaczyna sie kryzys... noga nie mieści mi się w bucie, a w związku z tym, że wiem, że później go nie dam rady włożyc, nie mogę go zdjąc. Noga zaczyna mi drętwiec cała, wkońcu nie mogę nawet iśc, ponieśc nogi. Po prostu stopa rośnie o kilka rozmiarów. Zawsze muszę nosic baleriny w torebce, żeby w takim krytycznym momencie jakoś się wyratowac. Tylko, że wiadomo, że chciałabym też jakoś wyglądac, nie po to kupuję pantofle, żeby leżały w szafie. Od 2 lat kupuje już tylko skórzane buty, licząc, że w takich momentach trochę sie "rozejdą" i dopasują do stopy - nic z tego. Za każdym razem to samo. Najgorsze są wesela i tego typu imprezy, kiedy wiadomo, że trzeba założyc szpilki. Ostatnio wytrzymałam do połowy ślubu, potem musiałam siedziec ze zdjętymi butami, żeby trochę odpoczęły, a potem znów walczyc. Na szczęście nauczona doświadczeniami kupiłam buty z odkrytą piętą i regulowanym paskiem z tyłu, który na bierząco "przesuwałam" o jedno oczko, w miarę jak stopa puchła. Nie na długo jednak wystarczyło...
Niedługo zacznie się wiosna, pantofle... chciałabym normalnie je założyc, wyglądac ładnie i wyjśc z domu do pracy, czy na miasto tak jak każda kobieta.
Acha... od roku biorę znów tabletki antyk., prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zacznę
przerwę.
Dodam jeszcze, że w zimie nie mam takich problemów, chyba z tego względu, że buty choc są pełne, nie przylegają całkowicie do stopy, więc kiedy puchnie, ma jeszcze trochę "zapasu" w bucie.

Czy to puchnięcie może byc spowodowane tabletkami antyk.? Jakie ewentualnie badania powinnam wykonac? Za 2 tygodnie ide na badania hormonów i krwi - mam zespół policystycznych jajników, leczę się od roku, badania teraz mają wykazac czy zaszła jakaś poprawa. Czy z tych badań mogę dowiedziec się tez czegoś co mogłoby łączyc sie z tymi opuchliznami? Moja mama i brat cierpią na nadciśnienie, czy i ja mogę "to miec" - nigdy nie badałam się pod tym kątem.
Proszę o jakąkolwiek pomoc, poradę. Będę bardzo wdzięczna.

Odnośnik do komentarza

Witaj. Ja tez sie mecze z opuchniętymi stopami szczególnie w lecie, jak sa wysokie temperatury oraz jak dużo czasu spędzę na nogach. jakiś czas temu byłam z tym u lekarza i jak się okazało jest to obrzęk limfatyczny. Obrzęk dopada nie tylko nogi ale też ręcę. Gdy mi zaczyna doskwierać problem to zakładam opaski uciskowe, bo te specjalne podkolanówki co mi zalecił lekarz kosztują ok 250 zł za sztukę. także radzę koleżance udac się z tym problemem do lekarza, poproś go o skierowanie do neurochirurga :)

Odnośnik do komentarza

No właśnie babcia, mama i brat również mają chore nerki. Jak tylko dowiedziałam się o bracie, robiłam dokładne prześwietlenie nerek, 2-3 lata temu, wszystko było w najlepszym porządku. Siostra (20 lat młodsza :) ) też miała robione podobne badanie niedawno i też jest zdrowa. 14.02 idę do mojej p. ginekolog i przy okazji powiem jej o tym... może przy okazji badań zleci jakieś dodatkowe, albo jakoś sprawdzi czy to może moje tabletki tak na mnie wpływają, ewentualnie skieruje mnie do innego lekarza.
Już na jesieni, kiedy właśnie te nogi tak najbardziej puchły i mogłam chodzic tylko w balerinach, wydawało mi się, że to może jakieś problemy z krążeniem, bo przy tym zawsze słabo się czuje i ogólnie na codzień mam bardzo bardzo zimne dłonie i stopy, a przy zmianie pogody czy nagłej zmianie temperatury głowa mi pęka i prawie mdleje tak mi słabo.
Dzięki! :)

Odnośnik do komentarza

Witam!
Objaw obrzęku kończyn dolnych może być spowodowany wieloma czynnikami. Niektóre z nich to zaburzenia krążenia, choroby nerek, choroby wątroby, czy niedoczynność tarczycy. Powinna Pani udać się do swojego lekarza rodzinnego, który po zbadaniu oraz zleceniu podstawowych badań wystawi skierowanie do odpowiedniego specjalisty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...