Skocz do zawartości
Forum

Biegunka u niemowlaka


Gość kasia0032

Rekomendowane odpowiedzi

Na twoim miejscu poszłabym jutro do pediatry na konsultację, zawsze lepiej sprawdzić co jest przyczyną biegunki. Musisz uważać żeby malutka się nie odwodniła. Podajesz jej coś? Ja mojemu rocznemu synkowi podczas biegunki podawałam orsalit, tak doradził mi pediatra. Jest to płyn nawadniający, który chroni przed odwodnieniem i zmniejsza ryzyko powikłań po biegunkowych, jest bezpieczny i nawet niemowlaki mogą go stosować. Ja podałabym go córce jak najszybciej, na pewno znajdziesz aptekę na dyżurze.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Wśród przyczyn opisanej przez Panią biegunki może znajdować się infekcja wirusowa (rotawirusami, norowirusami, adenowirusami), błędy żywieniowe, nieświeży pokarm, alergia, infekcja pasożytnicza i wiele innych. Może być to także objaw infekcji układu oddechowego czy też układu moczowego. W celu ustalenia przyczyny biegunki proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą, który zbierze wywiad, zbada dziecko oraz zleci badania dodatkowe. Do czasu wizyty u lekarza proszę dbać o nawadnianie dziecka.

Odnośnik do komentarza

nawadnianie jest bardzo wazne, bo odwodnienie moze byc niezezpieczne, jednak trzeba tez pamietac o probiotykach, bo to wlasnie dzieki probiotykom wraca rownowaga flory bakteryjnej przewodu pokarmowego, dzieki czemu nie ma pozniej problemow z trawieniem, ja mam sprawdzony lactoral, jest skuteczny i nie drogi

Odnośnik do komentarza

Podaję w takim wypadku multilac baby, pomaga wspierać florę bakteryjną jelit, a po biegunce to niezbędne. Dodatkowo moj syn ma alergie na białka mleka krowiego, więc to też nas trochę ogranicza w wyborze probiotyku, na szczęście multilac nie zawiera bmk i nadaje się dla alergików.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...