Skocz do zawartości
Forum

Jakie musli polecacie?


Gość ŚniadaniezMusli

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ŚniadaniezMusli

Ostatnio zakupiłem Musli Sante tradycyjne, bardzo mi smakuje i jem około 90g + jogurt naturalny na śniadanie. Polecacie ten "przysmak" przy odchudzaniu? (nie chce mieć restrykcyjnej diety, chce tylko wiedzieć jaki może mieć wpływ na mnie ten produkt.)

Zawiera jakieś niesprzyjające substancje, które mogą bardzo wpłynąć na efekt odchudzania?

Jakiej firmy musli polecacie, jeśli te są złe?

(nie mam czasu przyrządzać domowego musli, stąd moje pytanie)

Odnośnik do komentarza

ja jem płatki owsiane z łyżeczką kokosu, parę rodzynek ,2 śliwki suszone ,2 morele suszone , można dokupić sobie otręby jakie kol wiek i dosypać do tego można jakiegoś orzecha czy słonecznik ja dodaje do tego wodę zamiast mleka
można samemu zrobić wiele i smaczne śniadanko
ja nie używam gotowych musli
od roku jestem na diecie i ważę 50.4 i schudłam 19 kilo samemu trzeba wymyślać coś dobrego

Odnośnik do komentarza

Witam,
Najzdrowszym musli jest to przygotowywane przez nas samych. Robiąc własne musli, wiemy co dokładnie w nim się znajduje, możemy zmieniać skład i dopasować go pod nasze indywidualne gusta smakowe.
Jeżeli jednak zdecydujemy się na kuno musli w sklepie to powinniśmy zwrócić uwagę na:
1. Kaloryczność - im mniej tym lepiej. Nie dajmy się zwieść napisom typu fit czy light. Bardzo często okazuje się, że takie płatki mają tyle samo kalorii niż zwykłe. Norma dla musli to 300-380 kcal w 100 g produktu.
2. Cukier - warto sprawdzić ile nasze musli posiada w swoim składzie cukru. Na każdym opakowaniu jest tabela w której podana jest zawartość poszczególnych składników.
3. Tłuszcz - im mniej tym lepiej. Jego zawartość w musli powinna oscylować pomiędzy 2-5 g w 100 g produktu.
4. Błonnik - wartościowe musli zawiera od 6 do 11 g błonnika.

Odnośnik do komentarza
Gość Terrawizja

Ja zwykle sięgam po serek Bieluch naturalny (bardzo zdrowy), mieszam z płatkami owsianymi, z kilkoma rodzynkami, z suszonymi owocami i czasem dodam łyżkę miodu. U mnie na osiedlu można kupić musli na wagę w sklepie, dobre jest, więc jak nie mam czasu to kupuję. :)

PS Łączę w mocy odchudzania z Tobą!

Odnośnik do komentarza

Polecam musli własnej produkcji, tak jak już kilka osób napisało: płatki owsiane, orzechy rożnego rodzaju (laskowe, włoskie, nerkowca), migdały, kokos - wszystko lekko rozdrabniasz, wysypujesz na blachę, polewasz odrobina miodu i zapiekasz w piekarniku, potem kruszysz, możesz dodać na końcu suszoną śliwkę, rodzynki.
Na śniadanie do małej miseczki, mleko 1,5% albo jogurt naturalny.
Tylko nie przesadź stosunkowo z orzechami, są bardzo tłuste (dziennie powinno sie spożywać do 6 sztuk orzechów).

Odnośnik do komentarza

tylko musli własnej produkcji te sklepowe w opakowaniech to sam cukier tak samo nie dajcie sie nabrac na cos co pisze fit moze i pisze fit ale jest bardziej kaloryczne niz normalne, zawsze czytajcie sklady to sama chemia i cukry!

Odnośnik do komentarza

Ale pytasz czy finansowo się opłaca? Wychodzi trochę drożej niż kupno gotowych mieszanek w markecie (ale jakość umówmy się, jest nieporównywalna). Na początku sama mieszałam musli, ale nigdy nie wyszły mi tak dobre jak te z Mixit - z prostego względu, żeby kupić wszystkie produkty, które u nich mogę sobie dodać do jednej mieszanki, musiałabym się sporo wykosztować kupując całe opakowania. No i później musiałabym jeść przez rok chyba ciągle jedną wersję musli, także, nie opłaca się robić, szczególnie, jak ktoś nie ma zbyt wiele czasu :)

Odnośnik do komentarza

Musli crunchy to wyjątkowo pyszne i mocno chrupiące prażone płatki śniadaniowe. Zawierają pełne ziarno owsa bogate w błonnik, witaminy i składniki mineralne. Idealny produkt śniadaniowy – doskonałe do mleka, jogurtu, kefiru. Ja kupuje z marki własnej w PoloMarkecie, dobre i w fajnej cenie.

Odnośnik do komentarza

Jak zaczęłam się odchudzać to właśnie zaczęłam wprowadzać do menu musli jako zastępstwo dla słodkości ze sklepu. I to była bardzo dobra decyzja. Najbardziej lubię takie z białą czekoladą https://onedaymore.pl/sklep/musli-owocowe-z-biala-czekolada/ zjadam rano porcję z jogurtem właśnie i przez cały dzień nie chce już nic słodkiego mi się jeść. Skład super, smak jeszcze lepszy. Zamawiałam w tym sklepie także takie bez dodatku cukrów, mają też pyszne owsianki, granolę. Jedno opakowanie musli wystarcza mi nawet na cały tydzień śniadań. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...