Skocz do zawartości
Forum

Kosmetyki dla cery mieszanej


ewcia77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanie odnośnie pielęgnacji cery mieszanej..Moja cera w strefie też jest oczywiście tłustsza i z otwartymi porami oraz zaskórnikami.Poza tą strefą cera jest dosyć sucha..Stosuję bardzo dużą ilość kosmetyków ,zarówno aptecznych jak i typowo kosmetycznych.(pianka Pharmacerisa-bardzo dobrze oczyszcza moją cerę;krem peelingujący II st.z kwasem migdałowym-również tej firmy;do tego krem nawilżający z mocznikiem(na te strefy przesuszone)Do tego co jakiś czas peeling enzymatyczny oraz maseczka.I stąd moje pytanie czy polecacie coś ,,od siebie" co wam pomogło dobrze oczyścić i nawilżyć cerę?maseczka,peeling??Bo teraz po tych wszystkich ,,zabiegach" to moja cera znowu jest przesuszona..Sama nie wiem już co stosować...Bo jeżeli tylko zaprzestanę stosować kosmetyków typowo oczyszczających od razu pojawiają sie wągry ,,drobne wypryski.Proszę o odpowiedz,pozdrawiam:)))

Odnośnik do komentarza

Jeżeli po zabiegach, które opisujesz skóra twarzy jest sucha - oznacza to, że stosowane przez Ciebie kosmetyki nie są odpowiednio dobrane. W przypadku cery mieszanej rzeczywiście dosyć istotne jest oczyszczanie skóry. Nie zawsze jednak w tym przypadku sprawdzają się preparaty silnie oczyszczające. W szczególności, że teraz mamy zimę, a ta pora roku sprzyja odwodnieniu skóry ;).

Kosmetyki nawilżające warto stosować w obrębie całej skóry twarzy - nie omijajmy tzw. "strefy T". Istotne jest to, aby nie zawierały one w składzie substancji komedogennych , które mogą sprzyjać zatykaniu ujść mieszków włosowych ( co prowadzi do powstawania zaskórników).

Do składników komedogennych zaliczamy między innymi Mirystyniany (np. Izopropyl Myristate), lanolinę (Lanolin) oraz trójglicerydy (Caprylic/Capric Trigliceryde). Tych składników należy unikać w przypadku, gdy mamy cerę mieszaną czy tłustą.

Czy maski, które stosujesz mają właściwości nawilżające czy raczej też głównie działają oczyszczająco? Dobrze by było, abyś w okresie zimy stosowała raczej maski "odżywiające" skórę lub maski nawilżające.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...