Skocz do zawartości
Forum

Powiedzenia nauczycieli i szkolne wygłupy


Gość Daria to ja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daria to ja

Ze śmiesznych rzeczy, nikt chyba nie zapomni pewnych tekstów jakie mówili do nas nauczyciele - może się pochwalicie śmiesznymi powiedzeniami nauczycieli i wpadkami z czasów szkolnych? :D

mi nachodzi na mysl jedna kwestia ktora pewnie jak napisze moi znajomi beda wiedzieli ze to ja...

w szkole podstawowej powiedzmy 6-7 klasa powiedziałam orgazm panstwa zamiast organ.... :D

Odnośnik do komentarza

Pamiętam za czasów szkoły podstawowej,podczas tłumaczeń nie przygotowania do lekcji,szczególnie kiedy ciężko było kłamać padały z mojej strony zwroty słowne...które ciętą ripostą powstrzymywała pani z chemii. - ,,niebo -zostaw lotnikom" ; ,,misie-to są w lesie",jakoś do tej pory darze sympatią nauczycielkę,choć nigdy nie odważyłem się zanieść kwiatów za to,może dlatego że w słowach przelanych na papier jest tyle błędów ortograficznych,kto wie? pewnie lotnicze misie w niebie...

Odnośnik do komentarza
Gość Małgorzata

Kolega siedzący ze mną w ławce otworzył na lekcji okno na oścież po czym wytarł sobie ściereczką okulary, a następnie ściereczką uderzał 2-3 razy o parapet.
Dostał uwagę w dzienniczku o treści "Jacek trzepie szmate przez okno" ...

Odnośnik do komentarza

U mnie na lekcji fizyki. kolega dostał uwagę: Na fizyce pociera laskę o sweter bez pozwolenia.
Nie pamiętam o czym było wiem że się pocierało takie laski z plastyku i one przyciągały skrawki papieru. Koledze tak isę to spodobało że robił to cały czas

Somewhere over the rainbow
Skies are blue
And the dreams that you dare to dream
Really do come true

Odnośnik do komentarza

a teraz pochwalę się paroma cytatami mojej polonistki:
1. tylko ona mówiła do mnie Jerzy
2. ty Jerzy licz te zadania z matematyki licz, a zobaczysz, że
się przeliczysz, kiedy chodziłem na kółko matematyczne, a
nie na teatralne
3. ty Jerzy maluj, a zobaczysz, że sobie życie wymalujesz w
czarnych kolorach... teraz jestem grafikiem i mam parę
wystaw za sobą i kilka nagród z których jestem dumny

Odnośnik do komentarza

Witajcie, to i ja nie będę gorsza, chociaż sama jestem nauczycielką ;) Pamiętam, że w LO na lekcji biologii, podczas omawiania budowy ptaków, P. prof. rozdała nam modele szkieletów na ławki. W którymś momencie padło hasło: "Michał, podnieś ptaszka... " Reakcji klasy chyba nie muszę opowiadać. Pani profesor ( wtedy jeszcze stanu panieńskiego) spuściła buraka jak złoto :), podobnie zresztą jak wspomniany kolega...

Odnośnik do komentarza

Witam
Opowiem o swojej wpadce przy tablicy - uczeń rozwiązywał zadanie z matematyki. Chciałem omówić przedstawione rozwiązanie i poprosiłem by stanął obok tablicy, lecz nieopatrznie użyłem słów- "Stań z boku". Odpowiedział, żebym go nie wyzywał i odpowiedział "Już stoję z boku"
Ot powyzywaliśmy się od zboków ;)

Odnośnik do komentarza

Druga opowieść: Autentyczna
Koleżanka z pracy (pierwsza praca), język obcy, koleżanka też nie była Polką.
Uczniowie zawsze przed lekcją przestawiali krzesła z drugiej strony ławek i siedzieli tyłem do tablicy.
Koleżanka zamiast poprosić żeby usiedli normalnie prowadziła zajęcia tak jak siedzieli uczniowie i paradowała przez całą salę by zapisać coś na tablicy i wracała przez całą salę do biurka. Proceder trwał przez dwa tygodnie aż pojawił się vice-dyrektor bo koleżanka zgłosiła, że prowadzenie zajęć przy tym umeblowaniu jest niewygodne.
Ach te trudne początki, zmiana kraju i uczniowska "kreatywność".

Odnośnik do komentarza

Chodziłam, do technikum krawieckiego, i nauczyciel zawodu, nie mógł dopiąć spodni bo przytył, to rozpruł je z tyłu, śmieszne to było jak krawiec w rozprutych spodniach chodził, i sweter na nie naciąga, za to wcześniej chodziłam pół roku do LO, i tam nauczyciel od chemii, często miał sweter założony na lewą stronę, lub tył na przód. Polonistka w gimnazjum mojego syna mówi " na dworzu" co dla mnie jest nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...