Skocz do zawartości
Forum

Czerwone swędzące plamy na ciele


sjlilia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od prawie m-ca borykam się z tym problemem: nagle pojawiające się na ciele ( przede wszystkim na nogach ) czerwone plamy, średnicy 1 cm, swędzące jak po ukaszeniu komara, wypukłe. Co to może byc? dodam, że biorę od dawna różne przepisane przez lekarzy leki, po ktorych nie miałam i nie mam uczulenia; nic z jedzenia mnie nie uczula; stosuje tylko sprawdzone kosmetyki itp. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Nie pojawiają się przy ucisku ani w żadnych nerwowych sytuacjach. Poprostu pojawiają się nagle w różnych miejscach nawet na szyi, ostatnio nawet na kciuku. Najpierw pojawia się na skórze tak jakby czerwony drobniutki pajączek, ktory zaczyna swędzieć, a potem to się rozrasta, czerwienieje jeszcze bardziej, trochę puchnie i swędzi, ze nie można wytrzymać. A po jakichś 4 dniach kleśnie, swedzi nadal, blednie ale pozostaje ślad rozmiaru dwugroszówki. Nigdy przedtem takiego czegoś nie miałam.

Odnośnik do komentarza

witam
mam to samo !!!
niestety
zaatakowane mam nogi i ręce , połowe pleców i nawet pupe ...
jestem załamana !!! wygląda to jakby mnie komar ugryzł, są wypukłe i swedzące i duże !!! wielkości duzego paznokcia u nogi ale mniejsze także ... jutro ide do lekarzy

Odnośnik do komentarza

Dziekuję za odpowiedź Panie doktorze. Byłam u lekarza rodzinnego, który rzeczywiście skierował mnie na badania: morfologię, OB z rozmazem, badanie na obecność jaj pasożytów w kale. Z badania krwi wyszło, że jest stan alergiczny, natomiast nie wykryto obecności jaj pasozytów w kale. Poszłam więc do dermatologa. Powiedziałam na wizycie u pani dermatolog co i jak, pokazałam te plamy. Spojrzała na nie i powiedziała, że wygląda to jej na uczulenie na kota, psa, zwierzaki. Przepisała maść Triderm, kazala smarować, by te miejsca wysuszyć. Ale jak można bez zrobienia testów postawić takaż diagnozę, skoro nie mam ani kota, ani psa, tylko papugę i to jeszcze od dwóch lat? Czy powinnam udać się do alergologa?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...