Skocz do zawartości
Forum

Co jeść, aby pozbyć się odkładającego się tłuszczu?


Gość Majka91515

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Majka91515

Witam!
Mam 17 lat,160,5 cm wzrostu i ważę 58kg. Wiem, że nie mam nadwagi, ale na brzuchu, udach i pośladkach odkłada mi się tłuszcz( mama i babcia mają tak samo). Chciałabym póki jeszcze mój organizm się rozwija pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Wychodzę z domu przed 7, a wracam przed 18. Jem w szkole śniadanie i drugie śniadanie(nie mam możliwości zjedzenia obiadu w tygodniu tylko w weekendy ). Co robić? Co jeść?

Odnośnik do komentarza
Gość Nie bo nie

Ćwiczyć i więcej ruchu mieć to na penwo pomoże. Bowagę masz dobrą to z nią bym nic nie kombinowała. Ćwicz 40 minut dziennie to na penwo po pewnym czasie zobaczysz efekt, tylko to nie bedzie tydzień, prędzej po miesiącu coś zauwazysz

Odnośnik do komentarza

Witam,
Jeżeli wygospodarowanie 40 minut w ciągu dnia stanowi dla ciebie problem to postaraj się w inny sposób zastąpić te ćwiczenia. Jest kilka sposobów jak to zrobić:
1. Zrezygnuj ( oczywiście o ile to możliwe) z środków transportu w postaci samochodu czy autobusu itp. Zastąp je spacerem, a w okresie letnim np rowerem. Jeśli odległości są duże, możesz wysiadać np przystanek wcześniej i resztę drogi pokonywać spacerem.
2. Jeżeli masz do wyboru windę lub schody wybieraj schody, zawsze to większy wysiłek.
3. Ćwicz na w-f.
4. Możesz rozłożyć ćwiczenia na 2 razy po 20 minut np rano i wieczorem.
5. W weekendy możesz chodzić na basen, siłownię czy taniec lub po prostu wybrać się na długi spacer
Co do diety to piszesz, że nie masz możliwości zjedzenia obiadu w ciągu tygodnia, tylko w weekendy, a czy zastanawiałaś się nad wykupieniem obiadów w szkolnej stołówce? Bardzo ważne jest abyś jadła regularnie. To ograniczy podjadanie i przyspieszy Twój metabolizm. Unikaj fast foodów, słodyczy i tuczących przekąsek, nie pij także kolorowych napoi gazowanych, gdyż są bardzo kaloryczne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...