Skocz do zawartości
Forum

Leki przeciwdepresyjne na przybranie wagi


Gość Mariss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 16 lat, 160 cm wzrostu i waże tylko 38 kg. Nie wiem co zrobić, bo jestem taka chuda już chyba od podstawówki. Zaczyna mi to coraz bardziej przeszkadzać głównie ze względu na reakcje ludzi. Wpadam w kompleksy, mam niską samoocenę i potem problemy z psychiką... Zaczynam się izolować i coraz częściej popadać w nerwicę. Jem normalnie, jak każdy. Wyniki krwi mam chyba w normie. Kiedyś podejrzewano u mnie cukrzycę, ale podejrzenia zostały rozwiane. Jak mogę przytyć? Czytałam, że po lekach na depresję np. mianseryna czy mirtazapina przybiera się na wadzę, są one jakoś dostępne?

Odnośnik do komentarza
Gość Nie bo nie

W żadnym wypadku nie możesz brać leków przeciwdepresyjnych jeżeli nie masz co do tego wskazań. To niebezpieczne, takie leki potrafiąś uzależniać. Jeżeli chcesz przytyć to poprostu więcej jedz, poproś rodziców aby przeprowadzili Ci podstawowe badania, bo może Twoja niska waga jest wynikiem jakiejś choroby. Ale nie bierz leków antydepresyjnych bo to głupie i niebezpieczne

Odnośnik do komentarza

Witam,
Po pierwsze powinnaś porozmawiać z rodzicami i poprosić ich o zaprowadzenie Cię do lekarza. Musisz wykonać na początku podstawowe badania takie jak morfologia, badanie moczu. To ważne, aby ustalić przyczynę Twojej niskiej wagi.
Leki przeciwdepresyjne zażywane bez konsultacji z lekarzem, są niebezpieczne, mogą powodować szereg skutków ubocznych oraz uzależnień. Dlatego też stanowczo odradzam Ci takie postępowanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...